Vkladní knížka bez výpovědní lhůty - levnější než bankomat

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 30. 3. 2019 21:25

Asi jsem to spatne napsal, k cemu potrebuje i duchodce hotovost, pred 5 lety tu vlazy tvrdil jak v samosce na vesnici, dnes i tam berou kartu a pro slepe je to lepsi. Nakupuje do 500 a nemusi se bat, ze ho okradou, paragon si muze skontrolovat doma s lupou.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 31. 3. 2019 13:09

MiASX píše:Treba oba moji rodice, spatny zrak apod.


Bankomaty jsou upraveny i pro nevidomé, tak bych špatný zrak neviděl jako překážku. Nikde jsem k tomu nedostal dokumentaci, tak možná to půjdu sám vyzkoušet. :mrgreen:
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 31. 3. 2019 17:19

To tedy nevim, jestli si delas srandu, snad nemuzes byt tak hloupy. I obaly od leku jsou upraveny pro nevidome, zkus zavrit oci a vzit krabicku leku do ruky, nepoznas nic, kdyz neznas ty jejich znaky.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod paty07 31. 3. 2019 19:44

Předpokládám, že hlasovou navigaci v češtině pochopím :D Čísla na bankomatech nemají jejich písmo, ale klasické číslo má reliéf ;)
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 31. 3. 2019 20:02

Asi nejsi stary a nemas problem se sluchem.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod francikas 1. 4. 2019 06:13

aktualizace:

ČS nepouzíva pro vkladni knizu jeden sberny ucet, který by zákazníka identifikoval podle vs, ks. Vkladni knizka ma svoje osobní číslo uctu bez vs, ks.
Založ Richee účet přes můj kód 10077241 a dostaneš navíc 300,-Kč do začátku.
francikas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod paty07 2. 4. 2019 23:31

MiASX píše:Asi nejsi stary a nemas problem se sluchem.

Okey, tak nejdřív tedy nadefinuj důchodce - co mu všechno je. Postupně bychom se mohli dostat totiž k tomu, že nemá nohy, ruce a není lucidní. Začínalo se tím, že špatně vidí, a tedy nemůže vybírat z bankomatu.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 3. 4. 2019 00:50

Az budes stary, tak to poznas.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 4. 2019 05:28

Ono bude stačit, až mu krátce po čtyřicítce začne slábnout znak, po pětačtyřicítce markantně. Pak pochopí, že stáří nebude až taková sranda. :) (Cit v prstech bude později ztrácet taky.)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 4. 4. 2019 01:32

paty07 píše:
MiASX píše:Asi nejsi stary a nemas problem se sluchem.

Okey, tak nejdřív tedy nadefinuj důchodce - co mu všechno je. Postupně bychom se mohli dostat totiž k tomu, že nemá nohy, ruce a není lucidní. Začínalo se tím, že špatně vidí, a tedy nemůže vybírat z bankomatu.


Kdyz je slepy, liny a blby k tomu, muze jeste platit bankovkami, kdyz na ne nevidi? Proboha to byla Babicka Bozeny Nemcove, na Starem Belidle v 50 letech.

Dnesni duchodci jsou casto vitalni i v 96 letech, viz ale nejen Milous J https://youtu.be/4Cb8aJbbaOA
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod francikas 4. 4. 2019 06:29

vidíte svoji cs vkladni knizku v george.csas.cz, myslim alespoň info ze existuje pod vasi indetitou. dik
Založ Richee účet přes můj kód 10077241 a dostaneš navíc 300,-Kč do začátku.
francikas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 4. 2019 07:36

Ne. Asi bych se měl zastavit na pobočce se pozeptat, jestli jsme za těch pár let něco nevyhrál :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackwork 18. 4. 2019 11:07

je to někde uloženo v pdf myslím ...
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 4. 2019 11:22

Ano, všechna pololetní losování výherních vkladních knížek ČS jsou zveřejňována zde:
https://www.csas.cz/cs/dokumenty-ke-sta ... ci-listiny
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod evelista 3. 5. 2019 20:45

jinak jsem cekal ze knizka bude dost arch(ze prepaznici se pomalu budou ptat kolegu co s tim) i na sporku, prekvapeni ze pani 40 let ji ve fronte predemnou tez vytahla s zadosti vyberu 30k czk.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků