Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 15. 1. 2019 01:14

V jakem finále? Pocitam ze exekutor ma nejakou progresivní tabulku odměn podobne jako notar. Kdyz proda v exekuci barak za 10 miliard, tak asi z toho nedostane 25% ze ne?

Edit Nasel jsem toto: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-26#cast2

§ 18 (dobrovolná drazba)
Výše odměny dražebníka
(1) Výše odměny dražebníka se sjednává dohodou.
(2) Dražebník je oprávněn vybírat odměnu za provedení dražby od navrhovatele a v případě dražeb movitých věcí též od vydražitele. Výše odměny vybírané od navrhovatele nebo způsob jejího určení či ujednání o tom, že dražba bude provedena pro navrhovatele bezúplatně, musí být sjednána ve smlouvě o provedení dražby. Výše odměny vybírané od vydražitele nebo způsob jejího určení, její splatnost či ujednání o tom, že dražba bude provedena pro vydražitele bezúplatně, musí být uvedena v dražební vyhlášce.
(3) Je-li navrhovatelem insolvenční správce, výše odměny dražebníka nesmí překročit 10 % z ceny dosažené vydražením, nejvýše však 1 000 000 Kč zvýšených o 1 % z ceny dosažené vydražením přesahující 10 000 000 Kč.


§ 38 (nedobrovolná drazba)
Výše odměny dražebníka
Sjednaná výše odměny dražebníka bez daně z přidané hodnoty nesmí překročit 10 % z ceny dosažené vydražením; nejméně však činí 1 000 Kč a nejvýše 1 000 000 Kč zvýšených o 1 % z ceny dosažené vydražením přesahující 10 000 000 Kč.


Asi by nebylo spatne sehnat nejake statistiky odměn exekucnich a insolvenčních dražeb... zda jedou na tech max.10%
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 21. 1. 2019 10:25

Exe má daných 15 procent ale připočítá si k tomu náklady a často se dostane na 20-25 procent z *****ážené částky.
Insolvenční správce má sice min a to 9 procent .ale ten často sebere 17 procent z kupní ceny. Je tam ještě 5 procent odměna za zprostředkování obchodu - navázána realitka, pak ještě 4 procenta jsou náklady na zabezpečení nemovitosti a další výdaje . Exekutori jsou chudáci oproti IS .ti jsou ještě víc arogantnejsi a berou víc než můžou z platu. To stejný zprostředkování obchodu - vyfakujou každýho a řeknou že to budou prodávat přes svoji realitku v dražbě. Natož aby vám někdy poslali třeba 3 procenta. Já teda mám 3 pohledávky u Is a teprv na jednání se chystám, takže vlastní zkušenosti nemám, stačí mi co slysim od lidí co s nima přišli do styku.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 22. 1. 2019 00:08

To mas odkud ty procenta okolo dalsich přiřazen jako zprostředkování atp? Kde je v zakone daných tech 15%?

Co se tyka IS, ze bere vic nez muze? Tak to mas od JPP asi, ne? Co jsem se dival ja do ISIR, tak prave neberou ani, co by meli... a ze by neco vymahali? To vubec... bud neberou vubec nic a cekaji na zpeněžení nemovitosti, nebo proste berou jen z darovaci smlouvy i kdyz míra uspokojení veritele je treba jen 60% a pritom by mohli i z platu do nezabavitelných castky asi...

asi jak kdo. No IS je ted asi vetsi rito nez EXE, protoze jakmile padne exe na nemovitost tak hned zacnou chodit dopisy jak vas zachrání a sepisovat IS. Jsou to takovi matlaci ze to napíšou spatne a pak se to předěláva a az na treti pokus to projde... no ale i tak, exekutor ma smolika a nemuze dražit ;-)

Jelikoz to delaji zadarmo nebo skoro zadarmo, tak to musi asi financovat to nahaneni ovecek sami IS nebo fakt nevim...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 25. 1. 2019 10:01

Všechno příklady z praxe, exekutor má svoji nástěnku tam jsou rozvahy plnění po dražbě.kolik jemu jde do kapsy celkem.
Co se týče Is ten má automaticky bez práce tak 200-400 lidí co mu musejí měsíčně platit 750 Kč, manželé víc.
Soud to posílá prirazeni Is automaticky něco jak notářem úmrtí, ale tady se to rozhazuje po jednom dlužníkovi, nemůže si IS vybrat. Správců je něco přes 400 páč máj měsíčně bez práce cca 150 tisíc.is návrhu bylo ročně v průměru kolem 30 tisíc, poslední roky to klesá někam k 26 tisícům, loni možná min, bych se musel podívat do dat na naky prosincový čísla.

Co se týče nemovitosti tak každá 6. Insolvence má nějakou nemovitost a z praxe lidí co jsou ve styku se spravci nechtěj se o další 4-5 procent z výtěžku s nikým dělit a tak často to dávali na příbuzný realitky to zprostředkování prodeje.
Takže když já jako věřitel řeknu spravcovi že mám realitaka co to za 100k zprostředkuje ten obchod s již nalezeným kupcem tak se bude hodně cukat a házet arogantně klacky pod nohy že jemu to neprodá.a že si nalezne vlastního kupce.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 25. 1. 2019 15:23

Ledaže by nalezl kupce, co dá víc a s menší marží, abys na něj nemohl :-)

Mě právě zajímalo, kde najdeš ty limity napsaný, že realitka nemůže mít víc jak 5% apod.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 7. 2. 2019 14:33

to je daný v insolvenčním zákoně. tam jsou všechny limity popsaný, průběh zpeněžení, hlasování a tak. školeníčko u právníka. paragrafy si nepamatuju od toho mám advokáta. já jen posílám hlasovací lístky ke zpeněžení majetkové podstaty.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod bichon824 19. 2. 2019 07:58

Dnes má svátek administrátor fóra Patrik Chrz. Všechno nejlepší a ať Ti v tento slavnostní den pošlou banky mnoho pozvánek na rauty, do divadla a jiné extra nabídky. :-)
bichon824
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 2. 2019 08:56

Děkuji :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 3. 2019 19:01

Dneska jsem si zase hezky zakolenovrtil :). Dostal jsem colu zadarmo v McDonaldu.
Třeba se bude někomu hodit.

V dolní části účtenky je odkaz "chceme znát váš názor" a je tam uveden kód. Stačí jít na www.mcnazor.cz, zadat kód z účtenky a vygenerujete si kupon. Na něj dostanete v libovolné restauraci McDonald (tedy i v jiné, než ze které pochází účtenka) malý soft drink nebo kávu.

No a samozřejmě volných účtenek se obvykle v každé restauraci McDonalds povaluje spoustu :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiASX 8. 3. 2019 19:05

Treba jsou vsechny kody stejne?
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 3. 2019 19:16

Nejsou
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas3 8. 3. 2019 19:42

Jestli chodíš nakupovat do Makra, tak si na pultu prémiových klientů můžeš dát na místě espreso z kávy Rioba, nebo do kelímku sebou Jihlavanku. Nebo obojí.
Tomas3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 3. 2019 19:57

Kartu mám, ale už jsem tam dloooho nebyl. Cenově mi nepřijde Makro zajímavé, to už spíše tím, že tam mají to, co jinde ne (speciální druhy alkoholu, sýrů, salámů, velký výběr zmrzlin).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 4. 2019 06:12

Kamarád musel ráno brzy na letiště, tak přece nenechám snídani v hotelu propadnout :).

On taky nepřijde zkrátka, nají se v salonku.
Přílohy
IMG_20190403_0645463.jpg
IMG_20190403_0701092.jpg
IMG_20190403_0707070.jpg
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 3. 4. 2019 09:04

Nebyla to snídaně v DAPu?
MirekM.
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků