Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cz01 3. 4. 2019 11:58

Přesně to samé, odvedl jsem velkou sumu od nich pryč a nechal jen plný Richee.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 4. 4. 2019 01:26

paty07 píše:Navíc nevím, jak by se díval regulátor na to, že rychlé platby jdou zadat jenom z určitého typu účtu. Richee není extra bankou, jedná se o účet v Creditas. Jediné, že lze založit pouze přes aplikaci.

Brzy to pujde i z richee uctu :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chrudimi 4. 4. 2019 06:56

Richee umí rychlé platby přes IB - viz fb Creditas
Richee účet aktuálně umožňuje zrealizovat okamžitou platbu, a to prostřednictvím internetového bankovnictví Banky CREDITAS. A jistě Vás potěší, že připravujeme možnost zadat okamžitou platbu i do aplikace Richee.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 4. 2019 07:33

Tak akce s vyšším úrokem stále běží, zrovna mi psal kamarád, že nabídku dostal.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OnderCZ 4. 4. 2019 08:57

Včera večer jsem zkoušel okamžitou platbu z IB Creditas (mám Creditas i Richee účet) z Richee účtu na Richee účet přítelkyně, ale okamžitou platbu mi to nepovolilo. Ale podle toho co se tu píše, by to teoreticky fungovat takhle mělo ne?
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MiASX 4. 4. 2019 08:59

V ramci jedne banky snad nepotrebujes okamzitou platbu pres CNB.
;-)
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod OnderCZ 4. 4. 2019 09:01

Tak přítelkyni to připsalo až dnes, tak by se okamžitá platba hodila.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MiASX 4. 4. 2019 09:04

Me to pripsalo tedy okamzite pres appku Richee, otazka je, jaky jsi zadal datum splatnosti.
Naposledy upravil MiASX dne 4. 4. 2019 09:09, celkově upraveno 1
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod OnderCZ 4. 4. 2019 09:06

Datum splatnosti bylo 3.4. právě. Když jsem jednou převáděl něco z mého Richee účtu na Creditas účet v IB bankovnictví, tak to také bylo okamžité.

Včera jsem právě potřeboval něco poslat přítelkyni, tak jsem si říkal, zda okamžitá platba vůbec půjde a pokud nepůjde, tak zda se peníze připíšou hned, ale právě ani jedno. :)
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chrudimi 4. 4. 2019 09:23

A nebyl to třeba nově založený účet? Nemusel být ještě aktivní.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OnderCZ 4. 4. 2019 09:46

Nový, jak se to vezme. Založený je před dvěma týdny, přítelkyně si na něj poslala peníze z jiného účtu minulý týden, tenhle týden ji tam přišla odměna. Kartou ještě nikde neplatila, aktivovaná ale je. A peníze z Richee účtu na jiný ještě také neposílala.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 4. 4. 2019 11:05

Co mám vysledováno, tak platby v rámci Creditas / Richee nechodí při zadání v noci / okolo půlnoci (před i po) - připíšou se až po x hodinách nebo ráno. Během dne to bývá okamžitě.
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lubik2 4. 4. 2019 13:50

Tak platba Spořitelna na Richee a Spořitelna na spořící účet Creditas funguje okamžitě.
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod francikas 4. 4. 2019 21:39

ma někdo info kolik si za to uctuje cnb?

asi tusim ze se tam overuji jen rozdily a celek mezi bankama se realne presouva jen párkrát za den, ale i tak to urcite cnb ma extra placeny.
Založ Richee účet přes můj kód 10077241 a dostaneš navíc 300,-Kč do začátku.
francikas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 4. 4. 2019 22:19

Ne, CERTIS je RTGS systém, tzn. všechny platby se jednotlivě projeví na účtech u ČNB (což má význam hlavně v případě insolvence, platba buď prošla nebo neprošla, nic mezi). Ceník je veřejný, zhruba 9 halířů za položku; okamžité platby 10 halířů.
fc70
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků