ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 8. 4. 2019 22:16

2% p.a. z 2% úroku je 0,04% p.a. z jistiny, to nemá smysl se nervovat.

Navíc úroky se do těch zvýhodněných 2% nezařazují vůbec (použijí standardních 0,5% nebo kolik), takže na tom záleží ještě daleko míň.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 4. 2019 22:26

Připsané úroky by se měly prý připočítávat k zůstatku ze 31. ledna, úročení dle standardního úrokového lístku (pokud to "nepřebíjí" nějaká předchozí souběžná akce pro nově sjednané účty), v rozmezí 6 měsíců to nemá smysl vůbec řešit, jde právě přinejlepším o ty haléře...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod vlaju 8. 4. 2019 22:27

No jo, pravda, není to typický složený úrok, když to jde do jiné sazby, to mi nedošlo, takže 0,002-0,01% p.a. z jistiny, podle pásma. Ale rozhodně to nebude v součtu méně než 2%p.a. kvůli pozdnímu připisování, jak naznačoval francikas, o to mi šlo.
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod regin 9. 4. 2019 04:32

Pro vlaju: francikas to asi myslel tak, že peníze připsané na účet 8.4. se začnou úročit 2 % až od 1.5. Navíc (jak zmínil fc70) se samotné úroky do té 2% akce nezapočítávají. Takže třeba v rozmezí od 8.4. do 8.5. bude výsledný úrok mnohem blíže k 0,5 % než ke 2 %.

Pro Rad68: Tím "plus-mínus" jsem myslel, že skutečný připsaný úrok+bonus byl asi o 3 Kč nižší, než co jsem si spočítal, ale to vše bude právě dáno tím úročením od začátku měsíce a nezapočítáváním dřívějších úroků do dalšího úročení vyšší sazbou.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rad68 9. 4. 2019 16:08

Fremantle: Ne, právěže platby obou přišly stejně (kontrolováno podle historie účtu v IB Ing). Právě proto nechápu tu asi o 8 korun rozdílnou výši úroků. Proto mě zajímalo, jak velkej úrok dostal někdo, kdo tam taky poslal v únoru (konkrétně 27., dosavadní zůstatek byl 31 halířů) přesně 300 000. Jestli 109,28+328,87, nebo víc/míň.
Rad68
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod regin 9. 4. 2019 18:25

Pro Rad68: A oba máte účet stejně dlouho, nebo jeden je nový? Jinak pro prázdný účet a vklad 300 000 Kč tesně před 1.3. by úrok+bonus měl za ten jeden měsíc dělat asi 433 Kč.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rad68 9. 4. 2019 18:57

Účty máme zhruba stejně dlouho (cca 2 roky). Jinak jsem se taky dopočítal, že by to mělo být v součtu zhruba 433 Kč (počítáno skutečný počet dní v roce i měsíci - při jiných typech výpočtu lehce jinak). Jinak to nemá vyznít jako nějaká přehnaná kritika Ing, akorát mi přišlo zajímavý, že dvoum víceméně stejným klientům připsali rozdílně úroky.
Rad68
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mate59 9. 4. 2019 19:10

Zúst.k 31.1. 101,30Kč.Vklad 27.2. 300000Kč. 28.2.kred. úrok 10,51Kč.Vklad 28.3. 300000Kč.
31.3.kred.úrok 111,09Kč. 8.4.bonus.úrok 336,08Kč.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 10. 4. 2019 19:34

Podmínky starší akce nebyly pravdivé :) https://www.ing.cz/files/cz/akce/pravidla-akce-sazba-2.pdf
Konkrétně:
Zvýhodněnou úrokovou sazbu získanou na základě této akce nelze kombinovat s jinými zvýhodněnými úrokovými sazbami vztahujícími se na produkt ING Konto.
V případě, že se klient účastní několika akcí během jednoho kalendářního měsíce, bude klientovi po splnění podmínek přiznán benefit pouze jedné akce, a to ten pro něj nejvýhodnější.

Účastnil jsem se několika akcí během jednoho kalendářního měsíce a zdá se, že byly přiznány benefity obou akcí a nikoliv pouze ten nejvýhodnější.
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlaju 10. 4. 2019 21:38

Ty rozdílné úroky mě taky zaujaly, schválně jsem se tedy pustil do výpočtů a asi jsem na to přišel.
Mám: zůst. 31.1.: 506,35. Vklady únor (+- dny) 300.000, úrok únor 11,81. Vklad 27.3. 300.000, úrok březen 111,82. Bonus 338,88.

Proč mám na bonusu cca o 2Kč víc než mate59? Myslím, že by to mohlo vycházet z toho, že ING opravdu plní sliby operátorů, že se akční peníze nezapočítávají do limitu zůstatku pro pásmové úročení. V našich případech máme o den posunutou úložku v březnu, čímž jsem získal 0,1 % z 300.000 za den, vychází mi to 70 haléřů, standardní úrok za březen mám o 73 haléřů vyšší, protože mám také o 400 Kč vyšší zůstatek už od ledna. Standardní úrok počítá s tím, že březnové úložky jsou už ve vyšším pásmu, tj. připisuje 0,1%. Protože ale chtějí dostát slibům (z psaných podmínek to tak jasně nevyplývá, ale opakovaně mi to tvrdili), v bonusu dorovnávají také to, abychom se dostali do stavu, jakoby březnové úložky byly úročeny 0,5%, jakoby tam ten únorový vklad nebyl. 4x70 hal (nikoliv 73hal, protože těch 400 už bylo přeslimitních) je právě 2,80Kč

Sedí mi to na halíře. Takže Rad68, neměli jste právě odlišné březnové vklady, výší nebo dnem připsání? Na těch 109,28+328,87 to vypadá, že u tohoto konta v přikládání ani nepokračujete, když to tak odhadnu.
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rad68 11. 4. 2019 15:54

Vlaju: Jo, díky, to bude tím - koncem března (ale čekal jsem, že to bude hrát roli až u bonusu za duben) ty vklady už byly rozdílně (jednou celých 300) a na druhý už asi jenom 100.
Rad68
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod goropes 13. 4. 2019 15:18

Mám nějaké peníze ve fondech vedených u ING v USD.
Dostal jsem je tam přes Roklex FX, kdy místo směny přímo u ING ze spořáku jsem převod udělal u Rokleny, který má dolarové účty i u ING, takže nákup fondů proběhle jako vnitrobankovní převod uvnitř ING bez poplatku. Pokud vše v pořádku.

Nyní se blíží doba, aby asi budu peníze potřebovat a přemýšlím, jak co nejlevněji převést na koruny. Opět se nabízí roklen, nebo raději bych ještě výhodněji např. přes Revolut.
Nevíte, jak se ING chová u odchozích plateb z USD účtů, pokud bych poslal platbu na sběrný účet Revolutu, a zda Revolut počítá nějaký poplatek za příchozí platbu?

Díky za rady.
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 13. 4. 2019 21:51

Nevím jak teď, ale když jsem cca před rokem měl fond v USD u ING já a prodával jsem ho, tak první co systém ING po odkupu automaticky udělal byla konverze na CZK a pak poslání Kč na tebou při odkupu zadaný účet. Obávám se že tohle tehdy nešlo u české ING nijak obejít (protože při odkupu to nedává na výběr v jaké měně je účet kam zaslat z odkupu, normál je zaslání Kč). Třeba se to za ten cca rok změnilo, ale pochybuji.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod goropes 14. 4. 2019 10:11

už tehdy i ten nákup byl pro ně nestandardní, normálně to jde taky jen přes jejich účet v CZK, ale nebylo to tak těžké. Šlo o větší částku, takže jsem tím ušetřil přes 10000,-kč.
A to roklen měl taky nějakou marži, Revolut by byl ještě o pár tisíc lepší, proto ten zájem.

Při prodeji je to stejné, možnost prodat to jinak než na korunový účet je pěkně schovaná, nicméně samozřejmě je - nikdo Tě nemůže nutit prodat dolary nevýhodným kurzem.
Pouze možnost udělat to na koruny přes ně jde jednoduše zadat přes web,
pro jiné možnosti musíš vyplnit formulář, tam pak si zadáš vlastí účet i měnu.
https://www.ing.cz/files/cz/investice/f ... -fondu.pdf
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DoubleSix 15. 4. 2019 20:11

I ten vyplněný formulář jde zadat "přes web" Tohle mi z ING odpověděli:
vyplněný formulář k prodeji fondu můžete nahrát skrze internetové bankovnictví do sekce "Dokumenty a výpisy" > "Moje dokumenty" > "Nahrát dokumenty", kde přiložíte fotokopii/sken tohoto formuláře s IBANem účtu a SWFIT/BIC kódem banky pro převod. Poté bude prodej proveden bez konverze na USD účet.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků