Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 4. 2019 08:35

Jestli sis to nespletl s RB, tam jsem měl 11. na Mallce (z City), ale v ČS mám na kreditkách 10. (a dosud se mi to s Mallkou, kterou už nemám, plete) a konec měsíce.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod mareka 11. 4. 2019 08:48

Nene ten 10. resp. 11. den konce období je opravdu ČS.

Ale jak píšu, to je jen detail - za klíčové považuji to inkaso x dní před ukončením účetního období.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tx999 11. 4. 2019 11:35

Ale to inkaso je na predchozi bezurocne obdobi (tj. na zacatku dubna platby na vypisu z 10. brezna). Tak to bylo vzdycky, protoze bezurocne obdobi je az 55 dnu.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mareka 11. 4. 2019 11:57

Nikdy jsem neplatil inkasem, protože jsem vždy po vystavení vyúčtování vše zaplatil převodem.

Až tento měsíc mi přišlo upozornění, že inkaso minimální částky proběhne (oproti dřívějšku) už 4.4. aniž by upřesnili, jestli se to týká předchozího nebo aktuálního období - proto můj příspěvek. Pokud se upozornění na inkaso týkalo předchozího období, zpráva z banky (i moje nervozita) byla zbytečná, neb jsem měl vše dávno splaceno.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 4. 2019 18:06

Já to ani inkasem platit nemůžu (tedy myslím, že ČS neumí inkasovat z jiné banky) a to debiIní SMS upozornění o změně data inkasa mi chodí už rok(y).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod mareka 11. 4. 2019 18:41

Inkaso z jiné banky je možné - mám FIO a tenhle účet při zakládání kreditky na pobočce ČS bez problému navedli.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 4. 2019 18:55

Tak to asi bylo buď dříve, nebo to platilo jen pro KK Kooperativa. Nicméně, inkaso navedeno nemám, ale SMS chodí.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod drpatrik2 30. 4. 2019 06:49

Přišla někomu odměna za platbu Apple Pay?
drpatrik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 30. 4. 2019 10:16

Zatím ne, mělo to být „do konce měsíce“.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod sirius1983 14. 5. 2019 22:12

Zdravím.
Kvůli investicím si potřebuji založit běžný účet u ČS.
Zdá se mi to, nebo opravdu není možné založit účet on-line?
Děkuji za radu.
sirius1983
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlsal 14. 5. 2019 22:47

sirius1983,

u ČS se dá do něčeho smysluplného investovat????
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 14. 5. 2019 22:58

Aktuálně není možné založit žádný účet online. Je nutné navštívit pobočku. Na výběr je Základní účet (zdarma bez podmínek, hradí se transakce), nebo Moje zdravé finance s "poradenstvím" (zdarma s podmínkami).
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 5. 2019 04:39

@sirius:
Pokud myslíš investice do podílových fondů, tak tam není podmínkou mít běžný účet u ČS, sám to mnoho let mám bez něj (měl jsem tam účet bezplatný studentský, po studiích zrušen, fondy ponechány). Při nákupu/prodeji fondů se v IB Servis 24 (George to asi ještě neumí, proto ty co mají investice zatím v S24 nechávají) dá vyplnit jakékoliv číslo účtu, tedy i mimo ČS.
Existují pravda u ČS investiční produkty, které vyžadují jejich běžný účet (třeba podřízené či variabilní dluhopisy a jiné strukturované produkty), protože u nich je podmínka úhrady investované částky hned po objednávce tentýž den, což u fondů není. Tyto produkty ale jsou kvůli své složité struktuře výhodné pro banky, nikoliv pro klienty :). A u fondů, kde se dá i něco použitelného na pravidelné investování najít (třeba Top Stocks), tam i podle zákona nemůže být klient nucen uzavřít ve stejné finanční skupině i běžný účet. Je to v tomto u podílových fondů stejné jako třeba u stavebka, penzijka nebo třeba životního pojištění. Ve všech těchto případech může klient platby hradit z jakéhokoliv účtu, klidně vedeného na jinou osobu.
Jinak platí to, co píše kolega: jak běžný účet, tak MUIN (majetkový účet investičních nástrojů) založit snad jedině na pobočce (pokud vůbec lze něco online třeba z těch investic, tak asi jen v osekané verzi).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod peter23p 17. 5. 2019 15:07

Funguje vám george v chrome? Po dlouhé době sem se chtěl přihlásit a načítání stránky vždy skončí chybou.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pan Jan 18. 5. 2019 09:33

Delitzsch píše:Aktuálně není možné založit žádný účet online. Je nutné navštívit pobočku. Na výběr je Základní účet (zdarma bez podmínek, hradí se transakce), nebo Moje zdravé finance s "poradenstvím" (zdarma s podmínkami).


ČS je jediná banka, kde kvůli založení účtu musíte na pobočku. Zajímavé je, že dřív už to uměla online, ale pak to zrušili: https://www.penize.cz/osobni-ucty/40603 ... zi-posmech . A ještě dodám, že jednoduše online nejde založit ani ten jejich slavnej spořák Konto XL v Raiffeisenbank, jinak všechny spořicí účty lze snadno a rychle přes web.
Pan Jan
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků