Hypotéka - dohoda do budoucna ?

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod martinqwe123 17. 4. 2019 06:49

Zdravím, měl bych dotaz na místní zkušené osazenstvo. S přítelkyní (nesezdaný pár) si chceme vzít hypotéku ve výši 2 miliony na byt, který stojí 3 miliony. 1 milion mi dají mí rodiče. Jak to ale vyrešit, aby v případě rozchodu byla hypotéka spravedlivě vypořádána?

Původně jsem si myslel, že bychom byly podílovými spoluvlastníky s podílem třeba já 2/3 a ona 1/3, to ale banka odmítla.

Jak se tato situace běžně řeší?

Díky za tip :)
martinqwe123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod treborit 17. 4. 2019 08:42

Vzdyt ji milujes ne?
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 18. 4. 2019 12:43

my řešili to samé u hypo na dům.. rodiče semnou sepsali darovací smlouvu na danou částku, udělali jsme ověřené podpisy, a je to důkaz toho že tyto peníze byly dar do výlučného vlastnictví dané osoby, též jsme tam specifikovali i účel daru..
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlrs 19. 4. 2019 18:09

sam tu hypo platit nezvladnes, ze by to bylo jen na tebe?
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 4. 2019 18:13

Tak zjevně si nedokázal našetřit ani korunu, když mu třetinu darují rodiče a ty chceš, aby si hypotéku platil sám...? :lol:
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod ROlda78 19. 4. 2019 18:38

Nejde o to, zda ji bude platit sám. Ale zdá na ni sám dosáhne..
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 4. 2019 19:14

Pokud má příjem aspoň 80 % mediánu, tak dosáhne i sám (2 miliony Kč na 30 let při sazbě kolem 3 % p.a, fix 5-7 let, DSTI vyjde tak kolem doporučených max. 45 %)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod ab84 20. 4. 2019 10:57

Jediné rozumné řešení je vzít si hypotéku jen na sebe. Pokud to rodiče akceptují, tak si je vezmi jako "spoludlužníky" a nebudeš k tomu potřebovat ani přítelkyni. Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně :)
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mrusnok 21. 4. 2019 09:24

Jo hlavně, že mi zdejší rozumbradové před lety radili ať si najdu ženskou (kterou jsem ostatně ani žádnou nikdy neměl) a vezmu si s ní hypotéku společně. No já jsem si raději našel levnější nemovitost a hypotéku jsem si vzal jen na sebe. No a teď tazateli, který má reálnou možnost spoludlužnice, radí opak. Takže asi tak.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 21. 4. 2019 12:53

Jenže on nemá holou řiť jako ty (oml. se za expesivní vyjádření, není to míněno jako urážka) a dosáhne na hypo sám, navíc chce vlastnit více než právě polovinu. Takže se jedná o zcela jiný dotaz, proto zcela jiná rada!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrusnok 21. 4. 2019 13:07

V roce 2015 jsem dosáhl na hypotéku, která stačila na nemovitost za 1,5 mil Kč. Dnes se obdobné nemovitosti prodávající za 2 mil Kč. Prej holá řiť! :mrgreen:
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků