Jakou banku pro běžného uživatele?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 2. 2019 10:19

Equa, mBank. Pokud ti stačí 3 nebo 5 výběrů měsíčně tak ještě Hello, Creditas/Richee.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HankaDu 17. 4. 2019 17:08

Hezké aktuální porovnání pro běžné uživatele: https://www.penize.cz/osobni-ucty/40578 ... e-srovnani

Za mne jednoznačně Air Bank, případně Equa nebo Fio. V záloze mBank (měla jsem s nimi velkou trpělivost, těžko mne získají zpátky), Hello (pořád taková poloviční banka) a Creditas. Moneta teď taky není špatná. Hlavně proboha ne KB, ČS nebo RB :)
HankaDu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Klient ps 17. 4. 2019 17:40

K té Equa.
Řešil jsem s nimi triplicitně strženou platbu kartou (lístek u ČD za 250). Z čehož mi jednu platbu vrátil sám automaticky příjemce. 75% pracovnic zákaznického centra Equa vůbec nechápalo co se děje a kromě jejich ostravského dialektu mě zaujalo, že očividně mají ZTP-P na hlavu, a banku dostává od Úřadu práce dotace za jejich zaměstnání. Byly jen schopné opakovat, ať si to řeším sám s příjemcem platby, prý to bude rychlejší.
Nakonec platbu Equa vrátila. Ale jen díky tomu, že projebali 30denní reklamační lhůtu a já posílal e-maily v kopii na ředitele. A vratka šla z technického účtu Equa. S Českými dráhami problém nebyl nikdo z Equa schopný zkomunikovat.
Za mě Equa nikdy. Zajímalo by mě, co by se dělo kdyby to byla platba v řádech desítek tisíc.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 4. 2019 22:07

Je faktem, že Equa se na našem trhu uvedla dost špatně. Že začátku tak nějak nevěděla co vlastně chce nabízet a co za své služby chtít. Třeba to její šachování s kurzy, chvíli dobré, pak špatné, pak dobré,... Výběry z bankomatu byly účtovány valutovým kurzem, který ale na webu nebyl uveden, atd. chápu, že ztracenou důvěru bude zpět získávat těžko. Také to, že neumí víc karet k účtu a disponenty považuji za velký handicap.

-- 17. 4. 2019 22:13 --

HankaDu píše:Hezké aktuální porovnání pro běžné uživatele: https://www.penize.cz/osobni-ucty/40578 ... e-srovnani

Za mne jednoznačně Air Bank, případně Equa nebo Fio. V záloze mBank (měla jsem s nimi velkou trpělivost, těžko mne získají zpátky), Hello (pořád taková poloviční banka) a Creditas. Moneta teď taky není špatná. Hlavně proboha ne KB, ČS nebo RB :)

Air má nejlepší marketing a takový velmi proklientský přístup, je dobrá, ale určitě ne nejlepší. U bezplatného tarifu má zpoplatněné výběry z cizích bankomatů a ani u placeného nemá výběry mimo Evropu zdarma.

Co se týče velkých bank, tak ty nemají jen jeden tarif. Když si vybereš ten správný, tak toho umí nabídnout opravdu hodně a dokonce i zadarmo. U KB mám Top nabídku, kde mám účet, kartu, výběry u nás i v zahraničí zdarma a všechny tuzemské převody taky. A k tomu zdarma cestovní pojištění, že kterého jsem dostal loni 4 tisíce za zrušený let.

Od ČS mám Erste Premier, které kromě základních služeb má cestovní pojištění na 10 milionů a 6 vstupů do salonků s Lounge Key. Tady má konkurenci jen v ČSOB Premium.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlrs 18. 4. 2019 06:20

Tak obecne ty ucty jde rozdelit do tri kategorii:
1) ty na prd (placene, tecka)
2) ty zdarma, ale co maji dalsi sluzby zpoplatnene (vybery v cizich bankomatech apod.)
3) ty, co pri plneni urcitych podminek nabidnou "zdarma" vice, nez ty v bode 2
-> staci si jen vybrat, co je cloveku nejvic po chuti
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 18. 4. 2019 13:12

No s ohledem na nálet diskutujících, kteří jsou spokojeni s výbornou Equa bankou, bych od ní dal ruce pryč. Tahle marketingová křeč je mi podezřelá.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 18. 4. 2019 13:30

Ja jsem byl spokojeny, ze slo u Equa bank ucet zrusit na dalku uplne bez komplikaci.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod otilrak 18. 4. 2019 13:45

Já jsem s Equa už asi 5 let také naprosto spokojený. Jediné co mi vadí je nemožnost disponenta/spolumajitele...
Philips Savy>N 5110>Si A55>SE T230i>N 6610i>N 1600>N 2610>N 6300>N N79>Sa E1120>HTC Wildfire S>HTC Desire C>THL W100>Sa E1180>Lumia535>Ulefone U008>Xiaomi Redmi 6>Pixel4a5g
otilrak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivo_2 18. 4. 2019 16:25

Tak sem dnes v Moneta Bank zjistil ,že mají opět vklady peněz na vlastní účet na pokladně/pobočce zdarma .
A podle informace od pracovníka KB mají také vklad na vlastní účet zdarma .
ivo_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 4. 2019 17:05

Vklady v KB mám zdarma, ale nevím, jestli to platí pro každý tarif.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delitzsch 18. 4. 2019 17:41

PatrikChrz píše:Vklady v KB mám zdarma, ale nevím, jestli to platí pro každý tarif.

Platí. Vklady zdarma, výběry 75,- Kč.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod francikas 18. 4. 2019 19:22

KB - vkladomaty, bankomaty, placeni debetkou, okamzity telefonicky servis - platim si ji, primarne pouzivani v kazdodennim smeru
Založ Richee účet přes můj kód 10077241 a dostaneš navíc 300,-Kč do začátku.
francikas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 4. 2019 19:25

Dej si Top nabídku a nebudeš muset platit (když splníš obrat)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 18. 4. 2019 20:47

Muzu pridat dotaz, jakou banku vybrat, aby mel disponent kartu zdarma? Napada me jen Airbank. Moc dekuji za rady. Omlouvam se za blby dotaz, ale disponenta jsem neresila strasne dlouho.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 4. 2019 21:22

Zcela určitě Fio, nejsem si jist u Creditas. Pak nevím, jak je to u mBank, ta rozlišuje mezi spolumajitelem (ten snad má kartu zdarma) a disponentem (tam býval jednorázový poplatek 100 Kč).

Určitě to neumí (ani za peníze) Equa. Nevím, jak je to u Hello.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků