Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 30. 4. 2019 12:38

Jak jsem přišel k závěru, že Revolut a ostatní varianty jsou ve srovnání s dobrou kartou s kurzem MC při cestování nepoužitelné, tak teď si to přece jen zřídím.

Budu potřeboval převádět částky řádově stovky-1000 EUR do různých zemí, a na to jsou české banky, devizovky nebo Paypal prakticky nepoužitelné. Tak jsem se rozhodl otevřít účty u Revolutu, Tranferwise, TransferGO a za tímhle účelem to používat (tj. zatím bez karty). Je zajímavé, že každá z těch služeb umí jen některé země, takže 1-2 účty rozhodně nestačí.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 30. 4. 2019 14:08

S tím se ale pravděpodobně brzy ozvou v rámci AML a budou chtít dokládat...
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1jorgos 30. 4. 2019 17:20

pobert píše:Potřebuji poslat platbu v kunách na chorvatský finanční úřad. Budu mít na revolutu směněné peníze na HRK. Nevíte náhodou někdo, jestli revolut v Chorvatsku využívá nějaké účty v místních bankách (stejně jako u nás)? Jde mi o to, aby platba přišla celá.


Jeste jsem to nezkousel. Doposud jsem vzdycky na svuj "tekuci racun u kunama" poslal eura jako SEPA platbu z rajfky (1xmesicne je zdarma) a na HR uctu se pripsaly kuny v kurzu cca -1,2% kurz revolutu + poplatek za prichozi SEPA 7,5Kn. Az budu potrebovat doplnit ucet v HR tak to zkusim.
Tady pisou, ze to funguje
http://www.forum.hr/showthread.php?t=1126495&page=5
1jorgos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 1jorgos 4. 5. 2019 13:46

pobert píše:Potřebuji poslat platbu v kunách na chorvatský finanční úřad. Budu mít na revolutu směněné peníze na HRK. Nevíte náhodou někdo, jestli revolut v Chorvatsku využívá nějaké účty v místních bankách (stejně jako u nás)? Jde mi o to, aby platba přišla celá.


tak jsem to vyzkousel. castka prijde cela v kunach, ale jelikoz prijde z meho revolutiho uctu GBxxxxxxxx, tak si PBZ nauctuje poplatek 7,5Kn za zauctovani preshranicni transakce "Obrada priljeva iz inozemstva temeljem prekograničnih i međunarodnih kreditnih transfera u svim valutama"
musis tedy poslat castu vyssi o tento poplatek (muze se malo lisit dle ceniku banky prijemce)
do kolonky reference v revolutu zadas var. symbol (poziv na broj) pripadne popis platby.
je to neuveritelne rychlý vcera v 9:14 jsem to z app. revolutu odeslal a po 12hod to bylo v HR bance, stejne rychly jako eura z revolutu na eur ucet v CZ bance
1jorgos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 5. 5. 2019 17:34

jde vám vytvořit payment link? nebo to o vikendu nefunguje? "Money request failed"

EDIT: tak live agent se ozval po 12 hodinách (ok neděle) v 7 ráno s tím, že mám použít kartu chip&pin (!) a pak by to mělo jít, odpovídám, že mi payment link ještě před 2 měsíci generovat šel, tak prý nová bezpečnostní funkcionalita, odpovídám, že by to měla appka hlásit a nikoliv jen suché "Money request failed", tak prý to předá dál. Jako na tuhle službu se spoléhat je velká loterie.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr_xxx 7. 5. 2019 22:18

Tak už mám kartu pár dní doma. Ale problém. Chtěl jsem zkusit kartou zaplatit v lékárně, ale dvakrát mi to napsalo, že jsem zadal špatný PIN. Potřetí jsem to už nezkoušel a zaplatil jinou kartou. Stalo se někomu něco podobného? PIN byl správně, i jsem si ho kontroloval v aplikaci. Platil jsem 150 Kč a na kartě bylo úvodních 300 Kč, které jsem tam poslal při zakládání. Měl jsem v aplikaci zablokované bezkontaktní platby, ale předpokládám, že tím to nebylo, když jsem se snažil platit kontaktně.
petr_xxx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 8. 5. 2019 09:57

První použití Revolut karty (nebo obecně: jakékoliv platební karty) doporučuji v bankomatu, a to operací změny PIN na takový co si pamatuješ. Bankomat zvolený PIN myslím nejvíc spolehlivě zapíše do čipu karty i do online systémů banky vydavatele karty a tím i kartu plně oživí (kontaktní i bezkontaktní funkce). Jinak nová karta může dělat takovéto psí kusy. Pokud PIN měnit nechceš, tak v bankomatu aspoň dotaz na zůstatek, tím se to také oživí a zároveň si ověříš funkčnost PINu (při špatném zadání by to zůstatek neukázalo). Jen upozorňuji, že zůstatek zobrazený v cz bankomatech je nesmyslný, ono když to rozpozná britskou kartu, snaží se to stav přepočíst na CZK, takže když v Revolut budeš mít třeba 100 CZK, české bankomaty ti ukážou zůstatek cca 3000 CZK (propočet z GBP kurzem babky bankomatu). Zde ale nejde o číslo, jen o oživení čipů karty.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod petr_xxx 8. 5. 2019 11:28

Ok, děkuji za odpověď. Včera jsem si navýšil zůstatek na 1000 CZK. A dnes zkusil dotaz na zůstatek v bankomatu Airbank. PIN OK, zůstatek 1000 CZK. Zítra zkusím někde zaplatit.
petr_xxx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 8. 5. 2019 11:52

Bankomaty Air Bank tedy patří k těm více inteligentním :). Pokud bys zkusil Revolut kartou dotaz na zůstatek v bankomatu ČSOB nebo ČS, velmi pravděpodobně ti jako před nějakou dobou mně ukáže zůstatek nesmyslně vysoký, jakoby převedený kurzem GBP/CZK, když jde o britskou kartu. Air to evidentně už má ošetřené, nebo to jiným způsobem reportuje karetnímu systému samotný Revolut.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod petr_xxx 8. 5. 2019 22:05

Může mi někdo potvrdit jestli správně chápu propojení Revolutu s Paypalem?
Chtěl bych na zahraničním e-shopu nakoupit nějaké zboží v USD. Na Revolutu mám CZK. Kvůli "ochraně kupujícího" bych chtěl platit přes Paypal. Propojím si Revolut kartu s Paypalem. Na Paypal účtu si u Revolut karty změním konverzi tak, aby jí dělal Revolut. Zaplatím za zboží Paypalem. Z Revolutu mi bude stržena platba (USD se přepočítají na aktuální mezibankovní kurz v CZK a ty mi budou strženy).
Měla by se tedy strhnout stejná částka, jako kdybych použil Revolut napřímo. Je to tak?
petr_xxx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod psovod78 8. 5. 2019 22:10

Jo. Ale pozor na dve veci: 1) Revoluti kurz je o vikendu o dost horsi 2) Paypal si dava sakra praci, aby byl co nejvic matouci a nejak te prekecal aby konverzi udelali oni, za supernevyhodny kurz.
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kajer 8. 5. 2019 23:12

Koukni na str. cca. 62 tady ve vlakne... viewtopic.php?f=316&t=1239073&p=11988867#p11988867
kajer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 9. 5. 2019 08:25

Revolut chystá další novinky, potěší hlavně iOvce:
https://www.cnews.cz/revolut-apple-pay-group-vault
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ado130 9. 5. 2019 10:14

Keď už sa spomínajú novinky, ste niekto prihlásený v beta testovaní? Konkrétne ma celkom zaujíma ako budú fungovať "Perks". https://www.revolut.com/en-CZ/earn-cash-rewards-with-revolut-perks-beta
ado130
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wingsd 10. 5. 2019 12:15

Prosím o rychlou radu-pokud chci dobít revolut kartou průhlednou Kreditní kartou od Sporitelny budou tyto dobíjení částky účtovány CS jako platby (tzn bezplatné a v bezúročněm období?)a jsou za to bonusy?nebo se to zauctuje jako výběr a hned se uroci?dekuji
wingsd
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků