Kreditní karty Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ROlda78 15. 5. 2019 10:21

drkarel píše:Nic novýho, ale není to točení v pravém slova smyslu, ty náklady jsou reálné, či víceméně reálné. (Pokud tedy chápu, o co jde.)

jj, já měl na mysli xxx (a teoreticky třeba yyy, jestli funkční karta ještě neexpirovala příp. někdy zase půjde nová karta přidat). Na točení bude fungovat asi zzz (nemám, navíc poplatek). Ty nejprofláknutější metody má RB ošetřený.
Edit: Self censored
Naposledy upravil ROlda78 dne 15. 5. 2019 11:30, celkově upraveno 2
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 5. 2019 10:53

Jj, jen si myslím, že není vše potřeba vysvětlovat tak podrobně, zvláště uživatelům, co jsou tu dlouho a furt (jen mění nicky).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 5. 2019 15:53

Zajímalo by mě, jakým způsobem RB filtruje u Mall kreditky z bonusů platby finančním institucím, konkrétně pojišťovnám přes jejich web. Dnes jsem totiž z výpisu Mall kreditky dle připsaného bonusu zjistil, že zatímco za online platbu pojistného na webu Slavia pojišťovny jsem bonus dostal, tak za totéž na webu Kooperativy (Kooportál) nikoliv. Takže nepříjemné filtrování jen vybraných pojišťoven, no fuj. U dobíjení předplacených karet ten filtr chápu, ale u online platby pojistného jen u některých pojišťoven, to není zrovna i vůči těm pojišťovnám fér, že neměří všem stejným metrem...
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod razputyn 16. 5. 2019 16:13

ROlda78 píše:
drkarel píše:Nic novýho, ale není to točení v pravém slova smyslu, ty náklady jsou reálné, či víceméně reálné. (Pokud tedy chápu, o co jde.)

jj, já měl na mysli xxx (a teoreticky třeba yyy, jestli funkční karta ještě neexpirovala příp. někdy zase půjde nová karta přidat). Na točení bude fungovat asi zzz (nemám, navíc poplatek). Ty nejprofláknutější metody má RB ošetřený.
Edit: Self censored

Co je xxx a zzz?
razputyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bodyczech 16. 5. 2019 16:25

@minarjo: platby pojistného u Allianz mi prošly bez problémů vč. bonusu, ale platil jsem Mallkou přes CRV.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 5. 2019 17:03

Do CRV už Mall kk několik měsíců přidat nejde, to tedy nemám jak zkusit :(. Jde mi ale o tu nelogičnost ze strany RB: pokud chce pro bonusy vyloučit z finančních institucí i pojišťovny, tak ať vyloučí všechny, a ne jak čtu že Allianz ok, Slavia u mě taky ok, ale Koop bez bonusu :(. Navíc je zajímavé, že ta transakce u Koop (1200 Kč) nebyla započítána v PDF výpisu ani do celkového mínus čerpání úvěru v souhrnu +/- před samotnými transakcemi, jako by ani nebyla (ale v přehledu jednotlivých transakcí i zůstatku se projevila). Dost zmatečné...
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod cz01 23. 5. 2019 21:45

Jde nějak poznat, že za druhou Mall kartu bude bonus? Manželka již měla první za dob RB a to ještě s voucherem a má objednáno další. Jelikož chceme kupovat kočárek, který je i na Mallu, bylo by fajn objednat ho se slevou, ale nevím, zda ji přiznají, jinak mám 15% slevu jinde a teď nevím, zda Mall bonus prubnout a objednat, abych pak nelitoval, že nic nebude...
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Milos 23. 5. 2019 22:00

Od dnešního dne jdou opět přidávat RB kreditní karty do Curve ;-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 23. 5. 2019 22:01

cz01 píše:Jde nějak poznat, že za druhou Mall kartu bude bonus? Manželka již měla první za dob RB a to ještě s voucherem a má objednáno další. Jelikož chceme kupovat kočárek, který je i na Mallu, bylo by fajn objednat ho se slevou, ale nevím, zda ji přiznají, jinak mám 15% slevu jinde a teď nevím, zda Mall bonus prubnout a objednat, abych pak nelitoval, že nic nebude...


https://www.rb.cz/attachments/pi/karty/ ... A_mall.pdf
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod cz01 24. 5. 2019 05:39

Tak podmínky jsem si samozřejmě četl, šlo mi o reálné zkušenosti, které se tu lišily, no uvidíme.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 24. 5. 2019 09:01

Tak pokud banka nedodrží podmínky, mělo by to jít úspěšně vyreklamovat. Čili vyloučeni jsou klienti nebo ex-klienti s jakýmkoliv produktem (nejen Mall karta) v období posledních 12 měsíců.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod cz01 24. 5. 2019 19:35

Myslíte, že pouze vystavená dodatková karta na cizí jméno je také produkt, který RB bude počítat pro tu danou cizí osobu, když tam jinak nic dalšího nebylo? Tzn. konkrétně, když jsem manželce nechal vystavit dodatkovou kartu a jinak u RB nic neměla? V podstatě nevím, zda to počítat, asi se pro jistotu zeptám RB před platbou.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 24. 5. 2019 20:16

Podle mojí smlouvy k dodatkové kartě je klientem držitel hlavní karty, který žádá o vydání dodatkové karty pro držitele dodatkové karty.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod chodovson 31. 5. 2019 15:46

Když si na nějakém eshopu objednám zboží, zaplatím kartou a následně nepřevezmu balík a zboží se tedy vrátí zpátky do eshopu, co se stane?
Napíšou mi o číslo účtu a na ten mi peníze zpět pošlou? Nebo stornují tu platbu kartou?
A pokud ji stornují, co když to zaplatim v jednom období, dostanu za to ten bonus, který použiji na splacení kreditní karty a oni pak tu platbu stornují až třeba za 14 dní, když se jim vrátí balík? Bude po mě Rajfka chtít zpátky ten bonus (třeba tím, že se mi o ten bonus v novém období navýší dluh na kreditce)?
chodovson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 5. 2019 16:03

Spíše než stornuje bych použil dobropisuje. A záleží na bance, Raifka, tuším, to odečte od plateb v tom měsíci, ve kterém je částka dobropisována, ale jak řeší, když se tím člověk dostane do mínusu, nevím. Podle info zde na fóru to dříve lidé hojně dělali ve velkém a těm pak banka karty vypovídala.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků