Termínované vklady

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mirekd11 18. 5. 2019 09:56

Ahoj.zajímalo by mě jaké term. vklady pro vaše investice využíváte.Jelikož mám nějakou rezervu kterou "nepotřebuji" tak mě zajímá jak sní nejlépe naložit.Spořící účet u Hello bank má založený.
Přemýšlím tedy že bych další část konzervativně uložených peněz směřoval do term. vkladu.
Co jsem ale hledal tak mi nejlépe vyšel TV od Creditas s roční fixací za 1.6%.
Ještě bych chtěl poprosit aby jsme se věnovali tématu možností term. vkladů a ne spořících účtů.
Děkuji za postřehy :tleskani
mirekd11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod razputyn 18. 5. 2019 10:03

Sporici ucet je defacto jednodenni terminovany vklad. A jestli nekdo v dobe stoupajicich urokovych sazeb uprednostni rocni terminovany vklad s urokem 1,6 % pred sporicim uctem s urokem 1,58 %, tak to asi nema v hlave uplne v poradku.
https://www.trinitybank.cz/lide-sporici-ucty-vyhoda-plus/
razputyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mirekd11 18. 5. 2019 10:33

Zrovna o takovou odpověd opravdu zájem nemám. :-S Nevím proč jsem pletete spořící účet.Navíc je u Trinity úrok 1.58% pro prvních 8000tis. zakladatelů.Mimochodem pokud víte jaké budou úroky na spořících či termin. účtech nejenom letos ale i v budoucnu tak se tady s těmito informacemi nebojte podělit.Určitě to bude zajímat více lidí :lol:
mirekd11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 5. 2019 11:39

Osobně bych si roční TV nyní nesjednával - buďto bych využil emise "proti-inflačního" státního dluhopisu: viewtopic.php?f=312&t=1297072 a po roce si požádal o předčasné splacení - výnos bude s vysokou pravděpodobností více, než 1,6 % p.a. anebo to nechal na spořicím účtu - nejlépe využít kampaně v ING Bank 2 % p.a. na půl roku, pak Trinity Bank, Hello bank! či Richee účet...

V každém případě výhodnější úrokové sazby u TV jsou tradičně v menších bankách - kromě Creditas ještě především J&T, trochu se dotáhla i Sberbank CZ, v závěsu je pak pochybnější Expobank...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod paty07 18. 5. 2019 13:07

Jak říká fremantle, protiinflační dluhopis má 0,5 % nad inflaci dle CPI, která je dneska něco přes 2 %. Sice je na 6 let, ale každý rok je možné si ho nechat vyplatit v plné výši do 0,5 mio bez nějaké ztráty, takže v zásadě roční termíňák okolo 3 % (v závislosti na inflaci) do 0,5 mio. Nad půl mio se dá vyplácet jenom polovina.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod dinkylinky 19. 5. 2019 14:39

Expobank vypadá, že to bude stejný případ jako byla Evropsko-ruská banka. Proto bych jí naprosto vynechal - musela by mít jasně nejlepší sazby na trhu /ne o 0,1%/.
dinkylinky
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlsal 19. 5. 2019 22:02

mirekd11 píše:Jelikož mám nějakou rezervu kterou "nepotřebuji" tak mě zajímá jak sní nejlépe naložit.

Už máš 2-3 mil. Kč v akciovém fondu?
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Leonos 20. 5. 2019 08:06

Tady je aktuální porovnání termínovaných vkladů. Nejlepší nabízí Schillerová :) https://www.penize.cz/terminovane-vklad ... orici-ucet
Leonos
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků