Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 18. 5. 2019 09:04

Také mi to přišlo. Přemýšlel jsem, kdy se mi takový případ stal a úplně jsem vytěsnil, že v polské Žabce jsem musel platit nadvakrát, akorát jsem nerozuměl terminálu, co mi sděluje (a obsluze taky ne). Nicméně support jsem kvůli tomu nekontaktoval, pro mě zbytečný mail.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 18. 5. 2019 09:08

jo mě to přišlo také, stala se mi jedna transakce kterou jsem platil podkladovou RB Deluxe byla zaúčtována po 20 dnech na mBank Plus, dost mě to překvapilo tak jsem to s nimi řešil zamykal karty atd, ale druhý den mi vysvětlili, že z nějakého důvodu jim nešla chargovat platba na RB kreditku tak to hodili na jinou kartu.
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 5. 2019 07:40

wit.cz píše:Aby ti kurz uplatnila česká banka? Jaký to má pak smysl?

To je vtip, nebo neznalost? Když v USA při použití Curve zvolí na terminálu/bankomatu při dotazu na měnu volbu USD (tedy nepoužije nabídnuté DCC do libry), tak konverzi do CZK provede přeci výhodným kurzem Curve, a ne česká banka. Asi jsi zaměnil DCC (na to se ptal tazatel Bancroft, když by se ho v USA ATM/terminál ptal, zda domácí měnu USD nebo přes nevýhodné DCC měnu karty GBP) s nastavenou podkladovou měnou karty v Curve aplikaci - tam samosebou u CZ karty mít CZK, aby měnovou konverzi dělala Curve a ne téměř vždy hůře česká banka (snad kromě kreditek HB, ty zvlášť o víkendech jsou s Curve kurzem srovnatelné nebo i lehce lepší).
Naposledy upravil minarjo dne 20. 5. 2019 08:30, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 20. 5. 2019 08:13

tak ono taky jde o to, jaká je ta podkladová karta
přestože kurz CRV je dobrý, může to někdy být výhodnější
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 20. 5. 2019 14:25

minarjo píše:
wit.cz píše:Aby ti kurz uplatnila česká banka? Jaký to má pak smysl?

To je vtip, nebo neznalost? Když v USA při použití Curve zvolí na terminálu/bankomatu při dotazu na měnu volbu USD (tedy nepoužije nabídnuté DCC do libry), tak konverzi do CZK provede přeci výhodným kurzem Curve, a ne česká banka. Asi jsi zaměnil DCC (na to se ptal tazatel Bancroft, když by se ho v USA ATM/terminál ptal, zda domácí měnu USD nebo přes nevýhodné DCC měnu karty GBP) s nastavenou podkladovou měnou karty v Curve aplikaci - tam samosebou u CZ karty mít CZK, aby měnovou konverzi dělala Curve a ne téměř vždy hůře česká banka (snad kromě kreditek HB, ty zvlášť o víkendech jsou s Curve kurzem srovnatelné nebo i lehce lepší).

Ani jedno. Z otázky tazatele mi vyplynulo, že chce dělat platbu v USD na podkladové kartě. Ta část, ve které píše "pokud mi TO dá na výběr nějakou měnu" jsem rovněž pochopil tak, že se ptá na Curve, kterou zmiňuje v první větě.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 5. 2019 17:52

@wit:
Pravda, mohl myslet jak DCC nabídku konverze měny na terminálu obchodníka či obrazovce bankomatu (na to reagoval retron a já) i podkladovou měnu v Curve aplikaci (tvá reakce). Hlavně, jestli to pochopil :).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 5. 2019 19:42

Z toho kurzu Curve bych zase nebyl tak odvázaný, obzvláště pokud jsou cílovou destinací Spojené státy - pokud má základní variantu Blue, tak FUP pro bezplatnou směnu 500 GBP jsou zhruba tak průměrné výdaje za necelé tři dny a směny s příplatkem 2 % nejsou žádný šlágr. To ještě nepočítáme víkendovou přirážku (která je při USD naštěstí jen 0,5 %) anebo třeba nadlimitní výběry z bankomatu 200 GBP s příplatkem 2 %... Pakliže by se příplatky takhle nastohovaly, to by ještě i obyčejná platební karta české banky dopadla dobře. Ale jako doplněk, proč ne...

-- 20. 5. 2019 19:44 --

Mimochodem, do mailu jsem obdržel informaci, že za doporučení se lze kvalifikovat do soutěže o iPhone XS Max (získat může doporučitel i doporučený)... takže brzy to tady bude opět zamořeno kódy.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod barnyss 20. 5. 2019 22:31

Aplikace Curve: byl jsem nucen vyměnit mobil a na novém mi aplikace Curve asi nějak blbne, pokud to není vlastnost nové verze - musím se téměř pokaždé přihlašovat zadáním emailové adresy a kliknutím na odkaz v doručeném emailu, a to i když po přihlášení zadám nový PIN (passcode). Ve starém mobilu mi k přihlašovaní stačilo zadat PIN. Je to tak normální, anebo vlastnost nové verze aplikace, jak to máte ostatní ?
barnyss
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 21. 5. 2019 00:11

ne to není normální, zkuste se přihlásit pomocí magic linku, případně reinstalovat aplikaci
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod razputyn 21. 5. 2019 04:25

Pokud se z android appky pokazde odhlasis, tak se budes muset pokazde prihlasovat pres odkaz v emailu, ale tak to bylo vzdy. Jak to maji na ios nevim.
Naposledy upravil razputyn dne 21. 5. 2019 09:44, celkově upraveno 1
razputyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mobilman 21. 5. 2019 09:41

Stejne se to chovalo u mne, kdyz jsem pouzival apku na dvou telefonech (Samsung a iPhone). Nyni jsem z jednoho vymazal a pouzivam jen na jednom zarizeni, od te doby jsem se znovu prihlasovat jiz nemusel.
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod razputyn 21. 5. 2019 09:43

Jo mozna ses na starem mobilu neodhlasil z appky.
razputyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod barnyss 21. 5. 2019 16:11

Je to na Androidu, aplikaci jsem několikrát odinstaloval (včetně vymazání dat) a znovu nainstaloval, pořád stejné: musím se přihlašovat zadáním emailové adresy (v obrazovce "Welcome - get started") a kliknutím na odkaz v doručeném emailu (magic link). Z aplikace se neodhlašuji, pouze nějakou krátkou dobu (cca 1/2 hod, nevím přesně) po přihlášení se můžu přihlásit pouze zadáním PINu.
Starý telefon mi zkolaboval (a už se nikdy nerozběhl = "hardbrick") právě v době, když jsem něco dělal v Curve. Starý telefon jsem se pak snažil oživit různými kousky, ale nic, takže jsem z něj vyndal baterii.
barnyss
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 21. 5. 2019 16:33

Napiš na support, ať ti odeberou to starý zařízení. Třeba v tom straší kvůli tomu.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod barnyss 21. 5. 2019 17:15

Už jsem psal předevčírem, zatím nic.
barnyss
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka