Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mareka 12. 5. 2019 19:25

wingsd píše:Prosím o rychlou radu-pokud chci dobít revolut kartou průhlednou Kreditní kartou od Sporitelny budou tyto dobíjení částky účtovány CS jako platby (tzn bezplatné a v bezúročněm období?)a jsou za to bonusy?nebo se to zauctuje jako výběr a hned se uroci?dekuji


Za dobití Revolutu ČS kreditkou je bonus a je to bráno jako běžná platba u obchodníka.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod digiking 14. 5. 2019 12:09

Moje zkušenost, Revolut = Re Vopruz. Rozhodl jsem se ušetřit cca 300Kč na výhodnějším kurzu při nákupu telefonu ze zahraničí za €584. Na začátku mi systém nedovolil nabít jednorázově peníze - první den pouze 10000Kč a a zbytek kvůli bezpečnosti až den druhý. Při následné platbě v eshopu transakce zrušena kvůli podezřelému chování. V aplikaci jsem zvolil, že je to ok a pak jsem musel nákup zopakovat. Kdybych o těhle věcech věděl, zaplatím si zboží přímo, za ten trochu lepší kurz a čas to nestojí!
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 14. 5. 2019 12:25

asi to není úplně určeno k tomu, jak jsi to 1× použil
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 14. 5. 2019 15:50

a k jakému použití by to tedy mělo být určeno? Neprudím, ptám se. Protože podobně bych viděl využití (mimo jiné) taky. Smysl to má podle mě při platbě a převodech větších částek, pokud při běžných částkách za zboží hned prudí, tak jakou mám mít jistotu, že je na to spoleh?
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 15. 5. 2019 12:47

Dnes koukám směnárna na Masarykově v Brně uvedené Kurzy Euro nákup 25,75 Kč, prodej 25,80 Kč. Ptal jsem se jestli uvedené platí, prý ano.
Revolut aktuálně cca 25,744 Kč
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod pobert 16. 5. 2019 14:19

1jorgos píše:
pobert píše:Potřebuji poslat platbu v kunách na chorvatský finanční úřad. Budu mít na revolutu směněné peníze na HRK. Nevíte náhodou někdo, jestli revolut v Chorvatsku využívá nějaké účty v místních bankách (stejně jako u nás)? Jde mi o to, aby platba přišla celá.


tak jsem to vyzkousel. castka prijde cela v kunach, ale jelikoz prijde z meho revolutiho uctu GBxxxxxxxx, tak si PBZ nauctuje poplatek 7,5Kn za zauctovani preshranicni transakce "Obrada priljeva iz inozemstva temeljem prekograničnih i međunarodnih kreditnih transfera u svim valutama"
musis tedy poslat castu vyssi o tento poplatek (muze se malo lisit dle ceniku banky prijemce)
do kolonky reference v revolutu zadas var. symbol (poziv na broj) pripadne popis platby.
je to neuveritelne rychlý vcera v 9:14 jsem to z app. revolutu odeslal a po 12hod to bylo v HR bance, stejne rychly jako eura z revolutu na eur ucet v CZ bance


Potvrzuji informace 1jorgos. Nakonec jsem to vyřešil tím, že jsem si otevřel účet v Erste, kde má svoje účty i místní finančák. Během půl hodiny na pobočce jsem měl účet včetně internetbankingu. Měsíčně se platí 14 HRK za účet + IB, půl roku zdarma. Zdarma jsem na něj vložil peníze a společně s bankéřkou jsme udělali přes IB platbu (poplatek 1 HRK, bylo to v rámci banky).
Jinak jsem si tam zkusil poslat platbu v kunách z Revolutu, přišlo to během několika hodin a Erste žádný poplatek neúčtuje.
pobert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 17. 5. 2019 13:54

Dobré vědět - na letišti v Bangkoku se to hemží samým zeleným bankomatem Kasikornbank, případně je tam modrý Kruhgthai. Jenže obě banky vydávají z ATM max 20 tisíc bahtů, plus poplatek 220 bahtů. No, ale hned za výlezem, po levé straně, jsou dva fialové bankomaty Siam Bank, ty dávají 30 tisíc THB na jeden výběr.

Těch 30 tisíc bahtů umí i Krungrsi (tmavě žlutá), ale přímo na letišti nemají nic.

A i s Revolutem (byť Metal) dost v pohodě markup na ATM výběru, 155 bahtů dělá 0.5%.

Taky je zajímavé, že levnější SIM karty mají naopak před výlezem, AIS stánek u výdejů zavazadel prodává 30 dní / 15GB SIM kartu za 800 bahtů, po výlezu je podobná kombinace všude za 1000+ bahtů. S AIS jsem tam dlouhodobě spokojenější jak s DTAC nebo TruMove, doporučuji je.

thai.jpg
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 17. 5. 2019 14:17

Ty banky je dobré vědět, já bral Bangkokbank (modrá) po 25 tis.

Mě stačil TruemoveH, simka za 50 bahtů, datový balíček 7,5 GB s max. rychlostí 1 Mbit/s na 30 dnů 299 bahtů. Po zakoupení ještě přišla smska o možnosti navýšení rychlosti na 2 Mbit/s za dalším cca 80 bahtů, ale stejně jsem z toho skoro nic nevyčerpal.

Teď jsem přišel na to, že za dobití 20 bahtů se platnost simky prodlužuje o měsíc, takže není problém to provést několikrát a nechat si sim i na příště - a pak si koupit datový balíček dle potřeby.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 17. 5. 2019 14:19

Radek.Hulan: Suvarnabhumi?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 17. 5. 2019 16:00

No jasně, Suvarnabhumi, na Don Muang nic nelétá z Evropy snad ani, to je pro intrastate lety a v rámci blízké Asie.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 17. 5. 2019 17:23

Já letěl z obou, tak jsem se jen chtěl ujistit. S tím 30k výběrem je to dobré plus od posledně.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flightmax 18. 5. 2019 07:11

Tel Aviv prošly všechny platby bez problému. Ovšem Sinaj projde 1:10. Ještě zkusím Káhiru. Jinak Curve všude bez problému...
flightmax
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stewen11 20. 5. 2019 09:37

Zdary,

mám revolut a tlačím přes něj peníze z ČS kreditky (co reálně utratím, takže no hate :D). Mall.cz má 2% cashback, což mě láká, ale zároveň jsem četl v podmínkách i tady,ze se to nevztahuje na dobíjení karet. Revolut nicméně říká, že se vždy jedna o platbu.

Má někdo přímou zkušenost dobíjení Revolutu kreditkou Mall.cz?

Díky moc za odpověď a nepište pls, že nelze dobíjet predplacene karty, to jsem si přečetl, zajímá mě osobní zkušenost.
stewen11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 5. 2019 10:00

To se zde řešilo už mnohokrát, výluku v podobě nulového bonusu (a někdy i okamžitého úročení) mají při dobíjení předplacených karet například tyto kreditky:
RB (tedy i Mall)
mBank
nově od půlky května i Hello bank (dobití je navíc úročeno hned, tak jako výběr z ATM, tedy kromě situace že vše splatíš do konce měsíce)
.... a mnohé další

Bonus za dobití předplacených karet nyní dává snad už jen transparentní kreditka ČS a dle diskuse ve vlákně KB i kreditky této banky. Jiné snad už žádné.
A co říká Revolut není podstatné, dobití Revolut, Cool karty a podobně má speciální MCC kód (tuším 6012?), který banky zkrátka filtrují, považují to za přelévání peněz (v podstatě převod na účet dané karty), nikoliv platbu u obchodníka.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod kajman71 20. 5. 2019 22:06

Chci si zalozit Revolut ale at pouziji jakykoliv referral odkaz pro stazeni aplikace tak sms neprijde. Nevi nekdo kde je problem pripadne nema nekdo funkcni odkaz?
kajman71
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků