Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 18. 5. 2019 09:04

Také mi to přišlo. Přemýšlel jsem, kdy se mi takový případ stal a úplně jsem vytěsnil, že v polské Žabce jsem musel platit nadvakrát, akorát jsem nerozuměl terminálu, co mi sděluje (a obsluze taky ne). Nicméně support jsem kvůli tomu nekontaktoval, pro mě zbytečný mail.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 18. 5. 2019 09:08

jo mě to přišlo také, stala se mi jedna transakce kterou jsem platil podkladovou RB Deluxe byla zaúčtována po 20 dnech na mBank Plus, dost mě to překvapilo tak jsem to s nimi řešil zamykal karty atd, ale druhý den mi vysvětlili, že z nějakého důvodu jim nešla chargovat platba na RB kreditku tak to hodili na jinou kartu.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 5. 2019 07:40

wit.cz píše:Aby ti kurz uplatnila česká banka? Jaký to má pak smysl?

To je vtip, nebo neznalost? Když v USA při použití Curve zvolí na terminálu/bankomatu při dotazu na měnu volbu USD (tedy nepoužije nabídnuté DCC do libry), tak konverzi do CZK provede přeci výhodným kurzem Curve, a ne česká banka. Asi jsi zaměnil DCC (na to se ptal tazatel Bancroft, když by se ho v USA ATM/terminál ptal, zda domácí měnu USD nebo přes nevýhodné DCC měnu karty GBP) s nastavenou podkladovou měnou karty v Curve aplikaci - tam samosebou u CZ karty mít CZK, aby měnovou konverzi dělala Curve a ne téměř vždy hůře česká banka (snad kromě kreditek HB, ty zvlášť o víkendech jsou s Curve kurzem srovnatelné nebo i lehce lepší).
Naposledy upravil minarjo dne 20. 5. 2019 08:30, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod ROlda78 20. 5. 2019 08:13

tak ono taky jde o to, jaká je ta podkladová karta
přestože kurz CRV je dobrý, může to někdy být výhodnější
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 20. 5. 2019 14:25

minarjo píše:
wit.cz píše:Aby ti kurz uplatnila česká banka? Jaký to má pak smysl?

To je vtip, nebo neznalost? Když v USA při použití Curve zvolí na terminálu/bankomatu při dotazu na měnu volbu USD (tedy nepoužije nabídnuté DCC do libry), tak konverzi do CZK provede přeci výhodným kurzem Curve, a ne česká banka. Asi jsi zaměnil DCC (na to se ptal tazatel Bancroft, když by se ho v USA ATM/terminál ptal, zda domácí měnu USD nebo přes nevýhodné DCC měnu karty GBP) s nastavenou podkladovou měnou karty v Curve aplikaci - tam samosebou u CZ karty mít CZK, aby měnovou konverzi dělala Curve a ne téměř vždy hůře česká banka (snad kromě kreditek HB, ty zvlášť o víkendech jsou s Curve kurzem srovnatelné nebo i lehce lepší).

Ani jedno. Z otázky tazatele mi vyplynulo, že chce dělat platbu v USD na podkladové kartě. Ta část, ve které píše "pokud mi TO dá na výběr nějakou měnu" jsem rovněž pochopil tak, že se ptá na Curve, kterou zmiňuje v první větě.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 5. 2019 17:52

@wit:
Pravda, mohl myslet jak DCC nabídku konverze měny na terminálu obchodníka či obrazovce bankomatu (na to reagoval retron a já) i podkladovou měnu v Curve aplikaci (tvá reakce). Hlavně, jestli to pochopil :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 5. 2019 19:42

Z toho kurzu Curve bych zase nebyl tak odvázaný, obzvláště pokud jsou cílovou destinací Spojené státy - pokud má základní variantu Blue, tak FUP pro bezplatnou směnu 500 GBP jsou zhruba tak průměrné výdaje za necelé tři dny a směny s příplatkem 2 % nejsou žádný šlágr. To ještě nepočítáme víkendovou přirážku (která je při USD naštěstí jen 0,5 %) anebo třeba nadlimitní výběry z bankomatu 200 GBP s příplatkem 2 %... Pakliže by se příplatky takhle nastohovaly, to by ještě i obyčejná platební karta české banky dopadla dobře. Ale jako doplněk, proč ne...

-- 20. 5. 2019 19:44 --

Mimochodem, do mailu jsem obdržel informaci, že za doporučení se lze kvalifikovat do soutěže o iPhone XS Max (získat může doporučitel i doporučený)... takže brzy to tady bude opět zamořeno kódy.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod barnyss 20. 5. 2019 22:31

Aplikace Curve: byl jsem nucen vyměnit mobil a na novém mi aplikace Curve asi nějak blbne, pokud to není vlastnost nové verze - musím se téměř pokaždé přihlašovat zadáním emailové adresy a kliknutím na odkaz v doručeném emailu, a to i když po přihlášení zadám nový PIN (passcode). Ve starém mobilu mi k přihlašovaní stačilo zadat PIN. Je to tak normální, anebo vlastnost nové verze aplikace, jak to máte ostatní ?
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 21. 5. 2019 00:11

ne to není normální, zkuste se přihlásit pomocí magic linku, případně reinstalovat aplikaci
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razputyn 21. 5. 2019 04:25

Pokud se z android appky pokazde odhlasis, tak se budes muset pokazde prihlasovat pres odkaz v emailu, ale tak to bylo vzdy. Jak to maji na ios nevim.
Naposledy upravil razputyn dne 21. 5. 2019 09:44, celkově upraveno 1
razputyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mobilman 21. 5. 2019 09:41

Stejne se to chovalo u mne, kdyz jsem pouzival apku na dvou telefonech (Samsung a iPhone). Nyni jsem z jednoho vymazal a pouzivam jen na jednom zarizeni, od te doby jsem se znovu prihlasovat jiz nemusel.
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razputyn 21. 5. 2019 09:43

Jo mozna ses na starem mobilu neodhlasil z appky.
razputyn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod barnyss 21. 5. 2019 16:11

Je to na Androidu, aplikaci jsem několikrát odinstaloval (včetně vymazání dat) a znovu nainstaloval, pořád stejné: musím se přihlašovat zadáním emailové adresy (v obrazovce "Welcome - get started") a kliknutím na odkaz v doručeném emailu (magic link). Z aplikace se neodhlašuji, pouze nějakou krátkou dobu (cca 1/2 hod, nevím přesně) po přihlášení se můžu přihlásit pouze zadáním PINu.
Starý telefon mi zkolaboval (a už se nikdy nerozběhl = "hardbrick") právě v době, když jsem něco dělal v Curve. Starý telefon jsem se pak snažil oživit různými kousky, ale nic, takže jsem z něj vyndal baterii.
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 21. 5. 2019 16:33

Napiš na support, ať ti odeberou to starý zařízení. Třeba v tom straší kvůli tomu.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod barnyss 21. 5. 2019 17:15

Už jsem psal předevčírem, zatím nic.
barnyss
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků