1 000 000 aneb milonářem snadno a rychle ! :o)

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jack111 21. 5. 2019 11:20

Clovel, ktery ma do plusu deset tisic pro me neni bohaty ani omylem.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 21. 5. 2019 11:21

Za 8,3 let ma pod polstarem MILION. Tak je to snadno? Anebo “rychle”? Viz Topic!

Trvam na tom, ze podstatny je rozdil mezi prijmy a vydaji a zejmena to druhe ovlivnis snadno. Bohuzel vetsina lidi asi ne, viz exekuce a insolvence. Negramotne sheeple. Podlehajici reklame.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 21. 5. 2019 11:32

Lidi s exekuci s prijmem 18000 je plno, zamestnancu v exekuci s prijmem 100 000+ je kolik?
Setrit jako blazen, zit skrome a nejlepe v zemi, ktera je levna jen proto, abych si nemohl nic koupit a zustalo mi co nejvic? To fakt neni bohatstvi.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 21. 5. 2019 14:00

Stejna zivotni uroven: moci si doprat stejne bydleni, jidlo, cestovani ... atd. Jasne ze v 90 nepolezu po horach (nejspis), ale at si muzu dovolit stejnou adresu bydleni, jist co chci, dovolenou 2x rocne + ostatni vydaje. Nemyslim si, ze moje vydaje v duchodu budou nizsi nez v produktivnim veku, budou jen jine ... a jestli dnes s rodinou spotrebuji 45-50k mesicne, prijde mi jako urcita jistota, pokud takove (valorizovane) penize uz mam do konce zivota (resp. treba do 85 let veku).
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 21. 5. 2019 14:17

Pokud mas 50 000 mesicne, tak nejsi bohac at utratis kolik chces.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 21. 5. 2019 14:20

Tak jsi nam napsal, kdo neni bohac (tedy 3x jen na tehle strance) a ted nam konecne prozrad, kdo bohac je :-) neboli tva definice bohace
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 21. 5. 2019 14:26

Pro mě je to člověk s minimálním majetkem 1 milion dolarů a nebo s příjmem alespoň 10x větším než je medián v jeho městě.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 21. 5. 2019 18:54

To je asi nejaka tva definice. A tezko podlozena nejakymi citacemi. K dokonalosti ma daleko, podle takoveho vyroku by kazdy paty vlastnik v LA (jehoz drevena chajda s pozemkem ma cenu 1M$) byl bohaty? Blbost, ne?

Viz definice milionar multimilionar miliardar multimiliardar etc. Si to nastuduj, tusim je to neco o volnem kapitalu, aktivech v objemu xy. Takze ne pasiva jako barak kde bydlim nebo auto v kterem jezdim do prace.

Ale topic neni o dlarech, ale o milinu korun. Myslim. Takze jak rychle udelat milion korun? Predevsim neutracet a je to hned i z prumerneh platu a pak uz efekt snehove koule, o tm jsou knihy od Buffeta
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 21. 5. 2019 19:51

vpe píše:To je asi nejaka tva definice.


Ne není. Například tady si pusť video, stačí první minuta.

Sám jsem si k tomu přidal ten příjem a to proto, že takový člověk se k ostatním rychle přibližuje (a banky už jim kolikrát nabízí jiné služby).
V LA je to každej dvacátej ;-)
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxiro 22. 5. 2019 07:33

Jen přidám svoje do mlýna. Říká se, ten kdo má pasivní příjem, který plně pokryje vydaje, dosáhl fin. nezávislosti. Aby jsme mohli považovat někoho za bohatého, musí mít pas. příjem minimálně troj až čtyřnásobku svých výdajů a může si tak pravidelně dopřávat nadstandardu.

Ale z pohledu skutečně bohatých (dolarový multimilionáři) bych řekl, že je to málo. Třeba moje babi má měsíční výdaje pod 7000. Podle těchto kritérií by jí stačilo 20 000 pas. příjmu, což není zase tak moc.

Ono jde asi hlavně o to
xxiro
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 22. 5. 2019 08:50

Jack111 píše:Pokud mas 50 000 mesicne, tak nejsi bohac at utratis kolik chces.


Zajimave tvrzeni. Asi jsi nepochopil, ze predchozi post byl o V Y D A J I CH a nijak nespecifikoval prijmy.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 22. 5. 2019 09:24

xxiro píše:Ono jde asi hlavně o to


Moznas chtel napsat, ze jde o definici. V kazdem pripade definovat bohateho pouze majetkem (mam na uctu 5 mega ale hypo 1M stejne nedostanu, kdyz nemam prijem) anebo pouze prijmem (kdyz neznam vydaje) je podle me slabe...

Ale zpet v topicu. Kdysi davno, snad 1992 nevim, vysel v Annonci i inzerat: Komunisti, poslete mi kazdy korunu, uvidime, jestli je vas opravdu milion :-)

-- 22. 5. 2019 09:39 --

Jack111 píše:
vpe píše:To je asi nejaka tva definice.


Ne není. Například tady si pusť video, stačí první minuta.

Sám jsem si k tomu přidal ten příjem a to proto, že takový člověk se k ostatním rychle přibližuje (a banky už jim kolikrát nabízí jiné služby).
V LA je to každej dvacátej ;-)


CItace:
Kdo se vlastně může považovat za dolarového milionáře? Je to ten, kdo má investovatelný majetek alespoň 1 milion amerických dolarů. Do tohoto jmění nejsou zahrnuty nemovitosti obývané těmito bohatými, dále sběratelské předměty, spotřební zboží a zboží dlouhodobé spotřeby.

S tim nemam problem, my jsme v tom rozdilu nazoru, ze ty povazujes za bohateho = minimalne dolaroveho milionare. Tomu muzeme rikat teba ultrabohaty :-) A ja myslim ze bohaty ma latku daleko nizsi... Viz vyse...

A neni umeni penize utracet a od urcite vyse povazuji za zbytecne akumulovat pro deset nasledujicich generaci :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _pr_ 22. 5. 2019 10:26

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/v-ce ... nezi-67003

Dolarových milionaru je v ČR cca 30000 (investovatelny majetek 1 Mio $ a více) a to nejsou ultramilionari. Ultramilionari mají 30 Mio $ a více a je jich cca 300 v CR. Alespoň podle metodiky v článku. Toliko k dojmům a pojmům.
_pr_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 22. 5. 2019 10:55

Ten clanek jsem tu citoval a je na nej odkazano. Zase stavis na roven milionar = bohaty, tak to ja ale od pocatku nevidim!!!

Tak zkusme wiki:

Bohatství je stav, kdy jedinec má tolik hmotných či nehmotných statků, že zažívá pocit nadbytku a blahobytu. Toto vlastněné bohatství pak umožňuje volné užívání vlastněných věcí bez nutnosti další práce a nebo další používání ve snaze zvýšit hodnotu svého kapitálu.


Z toho mi plyne, ze k pocitu nadbytku opravdu staci mit prisun vetsi nez spotrebu (treba ten 2-4 nasobek) bez dalsi prace. Takze na bohateho nemusis byt ani milionar, ani dolarovy milionar a ultrabohaty nema s ultramilionarem nic nez predponu a nejde o absolutn cisla. Na bohateho zamozneho nezavisleho (jak kdo chce) podle me staci zajistit vyse uvedene... nadbytek (2-4nasobek) na nejakem obvyklem standardu a bez prace.

A jestli teda nesouhlasite s vykladem pojmu bohatstvi, jdete na wiki a prepiste heslo :-) je to jen o vnimani toho pojmu...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 22. 5. 2019 12:20

Jenže to by bohatý byl i kdejakej jouda, co se rozhodl žít v lese a žrát kořínky. I kdybychom mu platili jen životní minimum 3400 korun, klidně to může být mnohonásobek jeho útraty.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků