Diners Club Pure+

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomason87 23. 5. 2019 10:11

mám takový neblahý pocit, že stejně brzo zavřou krám. nějak už na všechno dlabou...
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod alfas123 23. 5. 2019 12:52

Chip+Pin isiel v KFC :-)
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 23. 5. 2019 14:08

To je super. Vyrazím pro kyblík... :-)
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod mo.tor 23. 5. 2019 14:17

Dava to vyssi slevu nez karty RB?
mo.tor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alfas123 23. 5. 2019 15:05

Delitzsch píše:To je super. Vyrazím pro kyblík... :-)


Na ten PIN som zaplatil este niekde, ale uz neviem. Tak snad sa najdu aj dalsi nadsenci, ktori sa podelia :-)

Najhorsie je to, ze niekde maju nalepku Diners, ale neberu (napr. Albert,Lidl), resp. platba sa s novym typom karty nezdari.
A niektore obchody ju nemaju, ani nespominaju na webovke, ale beru ich (napr. rohlik.cz online platba vopred, alza, czc, litacka)
A napr. Amazon, ebay, paypal, airbnb len cez siet discover pre platby v USD, a napr. UBER obcas funguje, obcas nie, ale po jazde sa da zmenit plat.metoda.
A netransparentne a na dnesnu dobu nevyhodne kurzy pri platbe v cudzej mene.
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod _vpa 24. 5. 2019 05:56

Lidl i Tesco fungují.
_vpa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alfas123 24. 5. 2019 09:04

Priznavam, Lidl som naposledy skusil asi pred 2t, tak to, zda sa, konecne opravili.
Ide to na pin alebo fallback?
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dalich 31. 5. 2019 11:22

Tomason87 píše:mám takový neblahý pocit, že stejně brzo zavřou krám. nějak už na všechno dlabou...


Také mám ten pocit. Jde o to to, že vlivem regulace už ten zisk není nějak závratně vysoký, víceméně jde jen o udržení existence. Proto DC odešel ze severských zemí od spotřebitelských karet a zůstal jen u byznysových. V CZ vlivem tlaku a silné konkurence ale u byznysových karet v podstatě moc větší interchange fee nemá, takže z 0,3 % se moc žít nedá... Otázkou podle mne není zda, ale kdy...
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod komit 15. 6. 2019 22:25

Daří se některým zdejším majitelům Diners Club Pure+ karty získat více než 200 rewards bodů za jedno zúčtovací období? Běžně utratim 50k+ ale ať dělám,co dělám, víc než 200 bodů nikdy nedostanu.
komit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alfas123 16. 6. 2019 05:10

Viac z toho nedas, pokial nebudes dlhovat 12.500, potom sa da ziskat az 600
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mbodlak73 16. 6. 2019 09:24

K tomu zavírání krámu...

Stále si DC nechávám kvůli velmi pěkné sazbě při splácení méně než celé dlužné částky, to se čas od času hodí na optimalizaci cash flow. Máte tip na jinou podobně výhodnou kartu EC/MC?

V poslední době mají skoro všechny banky dobré nabídky jak cestovního pojištění, tak úvěrů. DC si nechávám mám spíš jenom proto, že nemám vyloženě důvod ji aktivně zrušit, ale příští rok mi končí platnost a fakt nevím, jestli ji budu chtít dál.
mbodlak73
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alfas123 16. 6. 2019 10:43

Csob Premium ma 7.9% a su banky (napr.Moneta snad mBank atd.), ktore pri prevedeni KK ponukaju vyhodnejsi urok ako ma sucasna KK, ktora sa bude prevadzat. Neviem vsak ako to funguje v praxi.

-- 16. 6. 2019 11:49 --

mbodlak73: mam skusenost s vyuzitim poistenia DC a musim povedat, ze som bol prijemne prekvapeny. Uz len preto ju rusit nebudem. Dalsi dovod je zabezpeka pri poziciacani auta.
Ten liter rocne, co to stoji, je zanedbatelny a rad ho zaplatim.
No a ten pocit, ktory cloveka vrati do minulosti, ked podpisuje ucet, ten je na nezaplatenie ;-)
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 19. 6. 2019 14:48

Lafayette16 píše:Pokud by stačilo dlužit jeden den po konci bezúročného období, tak by to šlo.

Ale to je to, co pořád nevím a na co se pořád ptám - stačí dlužit jeden den po konci bezúročného období, nebo je potřeba dlužit v den vystavení výpisu?


https://ibb.co/wQj44WL

Nějak takhle...



Takže už si můžu odpovědět sám - nestačí dlužit 12500 na jednom výpise, částka alespoň 12500 musí být úročena celé jedno období (měsíc), aby se Club Rewards přepnuly na vyšší stupeň.
Na výpise z 18.6. mám nový dluh plus dluh z minulého výpisu 12500, k tomu napočítané úroky za 5 dní (asi 17 Kč). Na můj telefonický dotaz, proč nemám v tomto měsíci možnost získat 600 bodů, jsem dostal odpověď, že částka alespoň 12500 musí být úročena alespoň jedno celé období.

Takže třeba to někomu pomůže.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod komit 21. 6. 2019 09:47

Nevíte jak funguje cashback (u jednotlivých odměn) na stránkách DC? U každé z odměn je v rozsahu několika %, dle toho jestli se čerpá odměna jen za body nebo s doplatkem.
komit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 21. 6. 2019 10:18

Žádnej takovej cashback neexistuje. To je jen "jako".
Lafayette16
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků