Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Vytápění, klimatizace, obnovitelné zdroje, nové materiály

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 19. 5. 2019 07:35

Coudy, myslim ze to 999/999/0 jde i bez zavazku a tedy bez mesicniho poplatku (take na 12m). Ale jen pro prechod od jineho dodavatele k nim - nesmis byt u BE, OM musi byt jiz napsane na tebe u jineho dodavatele. Tak se to asi netyka, musel bys to hodit online (ne pres pobocku) od nich k Cezu a do 15 dnu po zahajeni dodavky prejit k BE...

Plyn za tusim slusnych 599/0 (i kdyz do brezna bylo 496/0, pak bylo vic a od dubna je 599, pry).

Nevyhoda je, ze optimalne za 8-9 mesicu to chce zase resit (zmenu nebo vyjednat prodlouzeni).

BE je v pohode i s pripadnym zavazkem, kdyz se odstehujes. Ne tak treba Centropol, ten ti pry pokutu nepromine ani pri stehovani. Innogy ma zase pokuty podle zbyvajiciho plneni nebo co, takze tam muzes na pokute zaplatit treba 15000 Kc.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 27. 5. 2019 06:16

Někde výše byla zmínka, že ČEZ změnil ceník i u smluv na dobu určitou ... Nevím jak u koho, ale mé květnové vyúčtování přesně odpovídá ceníku platného v době prodloužení fixace, tak jako v předchozích letech (ceníky jsou dostupné na webu ČEZ v archivu ceníků, nebo mám všechny ceníky použité během platnosti smlouvy v účtu ČEZ on-line) ... nicméně, letošní vyúčtování na 35t, podle ceníku platného v době prodloužení fixace od počátku září (pokud ještě nebude další zdražující ceník) jsem na 42t ... tedy jsem vypověděl smlouvu a půjdu o dům dál. Asi to budu brát vyloženě pragmaticky, na další rok zaparkuji někde, kde se dostanu na stejnou cenu jako s letošním vyúčtováním a pak půjdu opět dále. Zatím nejzajímavěji vypadá to zde proklínané BE ++ (tam bych byl na 33t), nebo centropol s výprodejem loňských tarifů (35t) ... každopádně snad vše kalkulované mě vychází lépe než ČEZ ... tam už mě stejně nic nedrží, neb už nejsem akciovým spolumajitelem tohoto spolku ...
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 27. 5. 2019 07:52

K BE je vzhledem k jejich jednání i zadarmo moc drahé.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod eosobne 27. 5. 2019 08:36

Ja bych se toho nebal, je tedy pravda, ze nepristoupili na eticky kodex ERU, ale to ani CEZ pokud vim, a i oni se musi ridit zakony.
eosobne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 27. 5. 2019 13:46

Mají svůj kodex :-)

Jen si ohlidej vyjednavani 4-3 mesice pred vyrocim, aby byl cas podat 3 medicni vypoved.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eosobne 28. 5. 2019 04:22

To je ale vsude.
eosobne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 6. 6. 2019 03:39

No ja to nikdy moc neresil, bo jsem mel temer vzdy bez zavazku a nejlevneji ale ted jsou zavazky asi vsude.

I kdyz u toho nejlevnejsiho je to pardoxne bez zavazku, asi to neni nic takneho protoze na tzb to v kalkulatoru je, ale tenhle web tam mozna neni nevim.

Zelenou bezplatnou linku na tu kampan jiste chytry vyuzije (trochu konspirace: cislo nutno cist zprava :-): 090070008
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod e-osobne 6. 6. 2019 05:55

Mozna bude po roce vyhodny i ten jejich tarif energie a++, vypada to, ze zvysovani cen elektriny by mohlo do roka koncit.
https://www.reseni2plus.cz/
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 6. 6. 2019 10:42

Ona to asi není žádná spejšl kampaň, bo na webu BE to normálně je ... sám jsem to uzavřel tak, že jsem na webu BE u produktu start++ vyplnil kontaktní formulář, skoro obratem se ozvala nějaká operátorka, tu jsem vyzpovídal, poskytnuté informace odpovídaly tomu, co jsem se mezi tím dočetl v ceníku a obchodních podmínkách na webu, tedy jsem s ní vyplnil smlouvu, včera mě ji kurýr přivezl a upsal jsem se ďáblu :-D . Ten odkaz na stránky mě nadiktovala, že tam najdu bližší informace, ale není tam nic jiného, než na co se dá proklikat i na webu BE, jen to asi tolik otevřeně nepropagují. Každopádně ... uvidíme, řekl slepý :D 8-P ... i pokud bych měl to a++, jsem na tom od září pořád lépe, než u ČEZu podle ceníku, do kterého bych na další rok spadl. Tudíž uvidím, jaký bude vývoj cen za 8 měsíců a buď půjdu za rok zase o dům dále, nebo zůstanu.
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 8. 6. 2019 05:50

e-osobne píše:Mozna bude po roce vyhodny i ten jejich tarif energie a++, vypada to, ze zvysovani cen elektriny by mohlo do roka koncit.


Zato zvysovani pausalu - stalych plateb a regulovanych cen (zejmena za ampery) pojede vesele dale (u nizkych sazeb vesele mezirocne +20% i vic).
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 8. 6. 2019 09:53

Mám u ČEZu sazbu "Elektřina jen pro vás na 2 roky" a "Plyn jen pro vás na 1 rok". Ceny byly super, ale ten plyn mi končí (elektřina až za rok) a netuším, do jakého tarifu se to překlopí. Nevíte někdo?

Případně, když jít jinam, nějaký názor na Centropol?
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlsal 8. 6. 2019 10:56

Když to 3 měsíce předem nevypovíš, automaticky se ti prodlouží smlouva u elektřiny na další 2 roky (u plynu 1 rok) s novým ceníkem. Podívej se do smlouvy.

Na Centropol mám názor spíš takovýto.
Naposledy upravil mlsal dne 8. 6. 2019 11:02, celkově upraveno 1
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 8. 6. 2019 11:01

Mám tam toto, nic o auto prolongaci:

---------
PRODUKT
AKTUÁLNÍ PRODUKT Plyn jen pro vás ÚČINNÝ DO 4. 7. 2019
---------
PRODUKT
AKTUÁLNÍ PRODUKT Elektřina jen pro vás ÚČINNÝ DO 4. 7. 2020
PRODUKT A PLATNOST SMLOUVY
SMLOUVA JE SJEDNÁNA NA DOBU
• URČITOU DO 4. 7. 2020. Po uplynutí doby trvání Smlouvy se její platnost i účinnost prodlouží, a to o 24 měsíců. Smlouva
s výpovědní lhůtou 3 měsíce před uplynutím doby jejího trvání.
---------

V pondělí jim zavolám... Vypadá to, že plyn, co vyprší, se automaticky neprodlužuje.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlsal 8. 6. 2019 11:07

Jestli je to ono,tak dole bod 2.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 8. 6. 2019 11:17

Tak jsem jim volal, infolinka jede i víkend do 20:00.
I u plynu je prolongace automaticky o rok, nutno vypovědět ony 3 měsíce předem.
Tedy jak jsi psal.
Každopádně s plynem nemohu teď nic dělat, na elektřinu (i na ten plyn) musím tak v únoru 2020 kouknout.

A nový ceník takto. Co se ale dívám, není to špatná cena.

plyn.PNG


A elektřina (D02d, 3x20A) - tady by šlo něco ušetřit:

eletrina.PNG
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků