ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 6. 6. 2019 11:29

Tak tady se jede zjevně na všechny principy nebo i dvouhaléře, takže se nedivím :)
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 6. 6. 2019 12:37

Nekdo tu psal ze vybere v zari jen cast, ale ing nerozlisuje stari nekolika 300k vkladu za sebou a tak vam stejne nebude zustatkovy vklad, vklady urocit 2%.Nebo se pletu?
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod chrudimi 6. 6. 2019 12:45

Funguje to jako zásobník, last in first out. Takže výběr je vhodné udělat stylem všechno nebo nic.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelista 6. 6. 2019 16:06

Ja to chapu ze to jede na FIFO rezimu, nerikejte ze to je v LIFO
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 6. 6. 2019 16:12

b) je správně

-- 6. 6. 2019 17:13 --

chrudimi píše:A1rh: U každého bude ten efektivní úrok jiný, podle toho, kolik tam mohl nasypat a samozřejmě nejvíc se tam nasypalo hned v prvním kole.

počítal jsem maximální možné vklady
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 6. 2019 17:17

evelista píše:Ja to chapu ze to jede na FIFO rezimu, nerikejte ze to je v LIFO

FIFO jede úročení, LIFO výběry.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod evelista 7. 6. 2019 20:11

drkarel a to je fakt nej tenhle produkt, ten marketing ing je opravdu hell, pokud je lifo na vybery tak to fakt všichni vysypou ihned jinam.

vite kolik bude lidi kteří vysypou 1 den v mesici, kdy uz nemaj bonusovy urok nekam jinam v domneni ze jde o tech prvních 300 000kc a budou se tesit na "mesic plny uroku", ale ve skutecnosti ten nejstarsi balik se bude urocit zakladnim pa.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 7. 6. 2019 20:33

A kolik je lidí, co dostalo dopis o 2% a hned (na začátku měsíce) tam přesunuli něco kolem milionu … a co si to nikdy nepřepočítají a ani si nevšimnou, jak hezky si naběhli…

To ví jenom banka. Snad jí to za tu u ostatních pošramocenou pověst stojí… stejně jako to snad nám stojí za to dávat pozor a s takovými vykuky se pro pár stokorun zahazovat :)

Mimochodem, slyšel někdo něco o tom, kdy bychom se měli dočkat dalších produktů? Nebo to celé s prvním zavedením nové bankovní platformy ING v ČR jako první zemi skončilo, protože banka má nějaké úplně jiné starosti?
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 6. 2019 02:51

Pokud má někdo hlídat, aby český bankovní trh byl transparentní, je to ČNB, ne já, takže mě zase tolik nedrásá, kolik je lidí, co si různě naběhnou. Ale ano, obecně bych měl tendenci i zatrhnout takto složité podmínky a hlavně způsob, jakým produkt propagují, který já už mám ve škatulce "klamavé praktiky". Ano, taky nechápu, co z toho ty banky mají. U mne klesá jejich kredit a na tohle mám paměť docela dobrou a dlouhou, ale obávám se, že takových nás je minimum. (Navíc je málo ústavů, které by škraloup podobného typu neměly a v dost ústavech mají "bordel", což mi taky moc nevyhovuje.) Na druhou stranu nevidím důvod, proč produkt nevyužít, když je pro mne v danou chvíli výhodný.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod redhaven 8. 6. 2019 12:41

Čili když na ING účet nyní v červnu zašlu NE 1. vklad 300k (předešlé vklady byly zaslané v minulých měsících) bude se mě fakticky úročit 2% jen do konce srpna...pak bude celková efektivní úroková míra soustavně klesat s každým dalším měsícem.
Jedině jak s takovou vyjebanou bankou vyjebat ještě více jako klient je založit nebo využít nevyužitý ING účet někoho z rodiny a tak si zajistit úročení 2% až do konce prosince.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 6. 2019 13:42

V zásadě ano, jen ta časová hranice záleží na tom, kdy tam šel první vklad (a na podmínkách jinde). Nebyla tahle akce jen pro stávající klienty?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod branator 8. 6. 2019 19:15

"kampaň je určena pro všechny stávající a nové klienty, s výjimkou klientů
s kterými byl v minulosti ukončen smluvní vztah ohledně ING Konta a s
výjimkou klientů, kteří vlastní pouze ING Podílové fondy."
branator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomas3 10. 6. 2019 18:02

Pro kritiky složitosti daného produktu ING připomínám, že se jmenuje "Chytřejší spoření". Takže ano, skutečně to nebude pro každého.
Tomas3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 6. 2019 18:14

Chytřejší spoření... :hm Spíš vychytralé...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomas3 10. 6. 2019 18:20

To si nemyslím. Naopak v něčem je ten produkt absolutně komfortní. Např. kdo o něm nic neví a na ING konto si od ledna vložil nějaké peníze, tak je má automaticky úročeny 2% p.a. a nemusí nic vědět, nic plnit a o nic žádat.
Tomas3
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků