Czech Fund - nemovitostní fond

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Marian86 27. 2. 2019 08:29

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat na zkušenosti s společnosti Czech Fund a jejich Nemovitostní fond (Czech Real Estate Investment Fund, https://czech-fund.cz/fond/komercni-nemovitosti/).

Děkuji!
Marian86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 21. 3. 2019 23:31

Nefunguje jim kalkulacka https://czech-fund.cz/kalkulacka/
Nebrat :-)

Ale vazne, na to ze je to nepojistena investice, tak ten posledni napsany prirustek 4% mi prijde slaby... za to riziko

Ale nerozumim tomu, je to o duvere, pokud jim veris...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chichi 31. 3. 2019 19:51

Tak Kovanda je zárokou kvality. Na druhou stranu 4% je strašně málo.
Nick: Chichi; Povolání: Nosič dříví do lesa; Zájmy: Hledání dříví
Chichi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alex-and-Dr 8. 6. 2019 09:30

Dal jsem tam na zkoušku první peníze před necelými třemi lety. Jelikož všechno funguje, tak jsem loni ještě přidal. Oceňuji, že je zhodnocení téměř lineární. Nějaké výkyvy by mi nedělaly dobře. :-)
Doporučil jsem to i známému a ten si tam posílá drobné peníze pravidelně, místo spoření. Takže za mě v pohodě.
Jo, a nepotkat Kovandu v novinách je těžké :-)))))
Alex-and-Dr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 9. 6. 2019 10:58

Chichi píše:Tak Kovanda je zárokou kvality. Na druhou stranu 4% je strašně málo.


“Dlouhodobé přináší stabilní zhodnocení – za roky 2016: 5,08 %, 2017: 5,17 %, 2018: 4,43 %.”

Na to ze je to asi nepojistene, mi to take prijde malo, ale to asi jen proto, ze to umim investovat i na 15-25% do nemovitosti (zatim: kdyz to roste)...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan.Stepan 9. 6. 2019 12:15

Myslím, že kolem 5 % ročně to je na realitní fond dobrý výsledek (viz Nemovitostní fondy: Srovnání za rok 2018). Samozřejmě jsou uvažovány fondy, které reálně nemovitosti vlastní - nikoliv "rádoby" realitní fondy, které vlastní akcie firem, jenž mají něco společného s realitami (to je pak investice do akcií, protože se to tak reálně i chová).

Pokud je 15-25 % ročně skutečně realizovaný výsledek (nájemné, prodej), tak je to hodně nadstandardní číslo. Skoro bych řekl, že až neuvěritelné :-) dokážu si představit objíždění dražeb nebo obrátky nemovitostí prostřednictvím lidí, které znáš... což je ale spíše už podnikání, než investování. Ale kdo umí, tak umí!
Pan.Stepan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod saabik 9. 6. 2019 19:35

Kovanda je takovej zaměstnaneckej turista. Nikde se moc neohřál. Na vizitce by měl mít napsáno 'marketingová figurka'. Rozhodně není zárukou serioznosti. Z Cyrrusu ho přeplatil David Rusňák. Víte o koho se jedná? Stačí použít net. Tam bych nevložil ani korunu. A nepomůže ani fejkovej účet někoho kdo tvrdí, že je spokojenej klient.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 10. 6. 2019 08:00

vpe,
vpe píše:(...) umim investovat i na 15-25% do nemovitosti (zatim: kdyz to roste)...

Myšlenkový posun správným směrem. :)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alex-and-Dr 11. 6. 2019 07:43

saabik píše:Kovanda je takovej zaměstnaneckej turista. Nikde se moc neohřál. Na vizitce by měl mít napsáno 'marketingová figurka'. Rozhodně není zárukou serioznosti. Z Cyrrusu ho přeplatil David Rusňák. Víte o koho se jedná? Stačí použít net. Tam bych nevložil ani korunu. A nepomůže ani fejkovej účet někoho kdo tvrdí, že je spokojenej klient.


Proč bych měl být fejkový klient? Peníze tam mám a průběžně jsem i přihodil.
Co čekáte? Že sem napíše někdo: "Peníze tam mám, ale nejsem spokojený"? Proč by tam někdo takový měl prachy? Majetek v tom fondu je přes 3,5 miliardy, to už je pár baráků. Na to se muselo složit už pěkných pár tisíc lidí. A dle grafu to roste dál. Takže další spokojení přibývají. Uložit sem peníze pro mě je dobrá volba. Vydělávám si na živobytí jinde, tady mám jen zaparkované peníze.
Alex-and-Dr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod saabik 11. 6. 2019 16:39

Registrace stejný den jako první a jediný příspěvek. Tohle bývá často spojeno s jednorázovou reklamou.

A k tomu růstu. Výkonnost průměr. Nemovitostí fondy se chovají specifický. Že to teď roste je normální. K oceňování budov dochází pololetně, a zpravidla trendově nahoru při nízkých sazbách. Jak se to chová v době recese lze vidět na fondu Reico. Pokud bude průšvih, můžou peníze zamknout až na 2 roky. Likvidita nízká.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alex-and-Dr 12. 6. 2019 07:03

Reico spadlo v největší krizi 2009 o cca 15 % (pokud je toto extrémní riziko nemovitostních fondů, tak to je v pohodě) a navíc za 5 let bylo zpět na své hodnotě. Nemovitosti jsou mi blízké a když přemýšlím kam uklidit peníze, tak nejdřív koukám po bytech, už mám dva na pronájem a tak si říkám, že bych přidal další. Jenže ceny hezkých bytů jsou nyní mimo můj rozpočet. Takže peníze ukládám opět do nemovitostí, ale přes ten fond. Samozřejmě by to nemělo smysl dělat za nějaké 2 %, to bych je dal raději na termíňák. Mám tam první prachy plus cca 13 % za necelé 3 roky a to jde.
Alex-and-Dr
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků