Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod powery 18. 6. 2019 11:12

losnu nebo mažňáka? ;)
powery
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 18. 6. 2019 11:47

Koupit darkove poukazky (napr. KAUFLAND) ty lze pry spotrebovavat i postupne nebo darkovou kartu v LIDLu (za 500 nebo 1000 lze i vic), s tou lze pak bez casoveho omezeni platit postupne, takze se to takto da rozlozit v case.

EDIT: Samozrejme ze lze koupit i jine veci nez potraviny, napr. drogerie (uklid,praci prasky,kosmetika) nebo v hypermarketech (TESCO) je i spousta jinych kategorii ...


Akce kolo stesti, vyhra 10% za nakup v super/hypermarketech (max. 500Kc) v obdobi 17-23.6.2019:

Takze uz mam nakoupeno za 5000 v supermarketech, situace je nasledujici:
- PENNY: nemaji zadne darkove poukazy ani karty
- TESCO: darkove poukazy lze koupit pouze za hotove na informacich (ne na pokladne), takze NIC
- BILLA: darkove poukazy (100,200Kc,...) lze zaplatit i kartou, 1 poukaz nelze pouzit na vic nakupu (platnost do 31.12.2020 nebo neomezene), KOUPENO
- KAUFLAND: darkove poukazy (200,500Kc) lze zaplatit kartou a postupne se z nich odecita kredit, KOUPENO
- LIDL: darkova karta (1000Kc,...) lze zaplatit kartou a funguje jako normalni nabita platebni karta (platnost 1 rok od zakoupeni), KOUPENO
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter23p 18. 6. 2019 11:53

Zajímalo by mě jak mají ti Lidl karty uzpůsobeny když je nákup dražší než zůstatek na kartě. Jestli se to samo rozdělí a pak se to doplatí dodatečně a nebo musím obsluze říct aby to nějak rozdělila případně nakoupit přesně za zůstatek.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 18. 6. 2019 12:14

jen pro úplnost:
Albert (platnost 1 rok, nevrací se na ně, ale jsou 100, 200, 500 a 1000 Kč), lze platit kartou viz https://www.albert.cz/o-nas/financovani-nakupu
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milanBrno 18. 6. 2019 12:28

Kaufland je i plastova karta, kterou nabijete libovolnou castkou od 100kc do 3000kc a plati 4 roky.
Nelze nabijet opakovane.

LIDL jsou 250, 500, 1000 a plati rok od nakupu.

Globus - plati 3 roky a muzete nabit libovolnou castku a to opakovane (jako predplacena karta).
Z koncici karty lze penize prevest na novou.
Jedna se tedy o nejlepsi darkovou kartu...
Naposledy upravil milanBrno dne 18. 6. 2019 20:56, celkově upraveno 1
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 6. 2019 12:33

peter23p píše:Zajímalo by mě jak mají ti Lidl karty uzpůsobeny když je nákup dražší než zůstatek na kartě. Jestli se to samo rozdělí a pak se to doplatí dodatečně a nebo musím obsluze říct aby to nějak rozdělila případně nakoupit přesně za zůstatek.

V podstatě to ani nejde jinak, než že zbyde nějaká částka k zaplacení po odečtení zůstatku na kartě, kterážto částka se uhradí jiným způsobem - hotovost, platební karta, další dárková ...
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod pivinecek 18. 6. 2019 16:44

Je to nekde na netu o te plastove karte do kaufu? Vsude ctu pouze o papirovych poukazech
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Markil 18. 6. 2019 20:33

Na netu nevím, ale když jsem se dnes na pokladně ptal na dárkové poukázky, dala mi právě tu kartu a ptala se kolik na ní chci dát korun (prý lze libovolně)... Ještě jsem to úplně nestudoval, takže ten limit na maximální dobití ani platnost nemůžu potvrdit.
V Lidlu koupena taky karta, ale tam měli jen 1000 Kč nebo 250 Kč (jinde můžou mít asi i na jiné částky), takže Kaufland má tohle o něco lepší...
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod milanBrno 18. 6. 2019 21:04

Je to primo na strankach Kauflandu (kde jinde by to asi bylo) a tato karta nahradila ty papirove v hodnote 200 a 500 kc.
Ty se jeste daji v nekterych obchodech koupit, ale postupne mizi.
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 18. 6. 2019 23:43

ROlda78 píše:jen pro úplnost:
Albert (platnost 1 rok, nevrací se na ně, ale jsou 100, 200, 500 a 1000 Kč), lze platit kartou viz https://www.albert.cz/o-nas/financovani-nakupu

Ktera je potom lepsi?
Edenred?
Sodexo (Darkovy Pass)?
Pripadne co mi teda nabidnou na infomarcich, kdyz reknu ze mam zajem koupit treba v Albertu do 2000kc a chci 200kc poukazky? Nebo je to sumak a proste radsi brat ty Sodexo?
:-)

-- 19. 6. 2019 00:50 --

Markil píše:Na netu nevím, ale když jsem se dnes na pokladně ptal na dárkové poukázky, dala mi právě tu kartu a ptala se kolik na ní chci dát korun (prý lze libovolně)... Ještě jsem to úplně nestudoval, takže ten limit na maximální dobití ani platnost nemůžu potvrdit.
V Lidlu koupena taky karta, ale tam měli jen 1000 Kč nebo 250 Kč (jinde můžou mít asi i na jiné částky), takže Kaufland má tohle o něco lepší...

Tak u Kauflandu to pisou jen prevodem
https://www.kaufland.cz/servis/darkove- ... #jak-na-to

a lidl tam pise minimum za 10 000kc
https://www.nasestravenka.cz/darkovakarta/objednat

ale lze verit ze web je prastary a ze realne u pokladny nekde to jde jinak, pripadne zas cloveka od pokladny poslou jinam a tak pul dne bude resit poukazku :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Dr.D 19. 6. 2019 05:39

V Lidlu u kasy je maj vystavený, 250, 500, 1000 Kč. Nabereš co potřebuješ, zaplatíš a pokladní vyjedou kromě účtenky i potvrzení o aktivaci karet.
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 19. 6. 2019 07:21

@ripper6, ty odkazy jsou na hromadné a větší objednávky. U obou to dostaneš normálně na pokladně...

@milanbrno: tak dej odkaz na tu kauflandí kartu... já to webu nenašel
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 19. 6. 2019 08:39

Fakt je tak těžké dát do vyhledávače (či políčka hledání na webu Kauflandu) "dárkové poukázky Kaufland"? https://www.kaufland.cz/servis/darkove-poukazky.html
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod ROlda78 19. 6. 2019 09:08

ripper6 píše:
ROlda78 píše:jen pro úplnost:
Albert (platnost 1 rok, nevrací se na ně, ale jsou 100, 200, 500 a 1000 Kč), lze platit kartou viz https://www.albert.cz/o-nas/financovani-nakupu

Ktera je potom lepsi?
Edenred?
Sodexo (Darkovy Pass)?
Pripadne co mi teda nabidnou na infomarcich, kdyz reknu ze mam zajem koupit treba v Albertu do 2000kc a chci 200kc poukazky? Nebo je to sumak a proste radsi brat ty Sodexo?
:-)

stravenky do toho nemíchej, dívej se na: "DÁRKOVÉ POUKÁZKY ALBERT"
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 19. 6. 2019 09:26

drkarel píše:Fakt je tak těžké dát do vyhledávače (či políčka hledání na webu Kauflandu) "dárkové poukázky Kaufland"? https://www.kaufland.cz/servis/darkove-poukazky.html

Tohle jsem samozřejmě našel, ale bral jsem to jako podmínky na ty staré poukázky, nikoli dobíjecí kartu, o které tu milanbrno psal, že má platnost 3 roky atd. Nicméně teď už koukám že to později v příspěvku opravil na 4 roky, takže to budou i podminky ke kartě...
Markil
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků