Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 22. 6. 2019 13:04

ČSOB tam dává celý kreditní rámec i jeho navýšení, přes 100% splácení v bezúročném období.
To samé ERSTE.

Však si to ověřte tu: https://www.kolikmam.cz/
Naposledy upravil Radek.Hulan dne 22. 6. 2019 22:03, celkově upraveno 1
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 22. 6. 2019 14:17

Zaujimave, ja som to skumal cca.v januari a nemal som to tam
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 22. 6. 2019 14:34

Možná se to teď zpřísnilo, ale Citi, Cetelem i ČSOB mi vždycky oznámili navýšení limitu od určitého data, pokud to nezruším, a limit se bez dokládání a podepisování čehokoli zvýšil. Citi s tím byla dost otravná, tam jsem si pak dokonce nechal nastavit, ať už to nechají být.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod evelista 23. 6. 2019 15:30

banka ma dokonce povinnost to do brki dávat podle ustanoveni § 38a odst. 1 zákona č. 21/1992 Sb., o bankách. (nejsem mgr prava, ale i tak se tam doctete, ci vas to navede na něco presnejiho)
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 24. 6. 2019 08:58

Nie je tam ani diners ani amex. Resp.nebol, ked som to pozeral naposledy.
Ten paragraf, na ktory sa odkazujes, hovori, ze sa mozu informovat. Takze je to ich volba.
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod midkingking 3. 7. 2019 07:35

tmx643 píše:ČS ti to časem stejně vypoví, když nebudeš investovat. Takže klidně bych tu kreditku na to používal. :)


Buďte tak laskav a nešiřte tady mýty. Erste Premier využívám od roku 2015, kdy bylo ještě povinností mít příjem v minimální výši 100 000 Kč. V bance plním příjmové a depozitní kritérium. Nikdy jsem u Erste neinvestoval. Vždy mi přijde do emailové schránky jen hromadně odeslaný email od mého premiér bankéře. Nikdy mi ohledně investic nevolal a už při zřizování jsem sdělil, že investovat nebudu.

Banka skutečně přistoupila k tomu, že hromadně začala vypovídat klientům službu Erste Premier, ale o přeposílače banka opravdu nestojí. Na foru se našli uživatelé, kteří na bankéře zkusili výmluvy typu "nabídl jsem jim, že by MOHLI mít na účtu ode mě peníze". To je opravdu ubohé. Na nějaké "mohli" banka nehraje. Buď je tam máte, nebo ne. Klient, který jen vloží minimální částku 70 000 Kč a pak ji zase vybere, tak takový klient nemá správně v Erste co pohledávat.
midkingking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tmx643 3. 7. 2019 07:52

Jaké mýty? Dotyčný si chtěl přeposílat dokonce mezi čsob a čs peníze z kreditky, čili ani ne jeho peníze!
Já bych plnil jak úvěr, tak obrat, přesto mi na rovinu řekli, že musím buď investovat, pořídit si hypo (další) nebo aspoň spořák. To bylo 3 měsíce zpátky. Vy jste měl zjevně ještě jiné podmínky (tehdy tam kromě příjmu byl i povinný roční obrat na kartě) a asi váš účet tak nekřičí, že to máte jen kvůli bonusům, které nabízí. Nyní by vám to asi ani nezřídili, pokud nechcete jim dát nažrat a investovat, nebo spořit za skvělých 0,2 % a řekl byste jim to.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 3. 7. 2019 08:00

Jako plnit depozitní kritérium - tj. 1,5 mega? Tj. 0,2 % pro 1 mega, 0,01 % pro zbytek? Tj. ve srovnání s mými aktuálními spořáky přicházet o více než 25 tisíc ročně? Tím bych se teda moc nechlubil, takhle se nechat obírat o peníze to chce mít opravdu pro ČS velkou slabost. Ani se nedivím, že vás nepřemlouvají k investicím - třeba mají jen strach, že byste si mohl vzít do ruky kalkulačku a zamyslet se, kolik jim tam necháváte.

Jo, takové v EP opravdu potřebují.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod midkingking 3. 7. 2019 08:21

xls: Airbanka už dávno není co bývala. Jejich spořící účet taky za nic nestojí. Částku 250 000 Kč mi úročí sice 1,3 %, ale ostatní sumu úročí pouze 0,4%. Budete se divit, ale já nemůžu mít peníze pouze v 1 bance. Důvod? Zjistěte si, co znamená pojištěnů vkladů, pak pochopíte. Nikde jsem totiž nenapsal, že peníze mám pouze v ČS. Ano, je pravda, že spořící účet u ČS stojí za velkou bačkoru.
midkingking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod e-osobne 3. 7. 2019 08:25

V CS muze sporit jenom hlupak, z toho uz se nevykecas. :D
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 3. 7. 2019 08:42

Přesně tak, to pojištění a vstupy do salonků by se vyplatilo si zaplatit si sam, přičemž mít 1,2 mil. Kč v Monetě, Trinity, atd.
Ale kdo neumí počítat, krmí "prémiové" ňoumy.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 3. 7. 2019 09:42

Njn, jsou lide, kteri za pocit "premioveho" klienta zaplati i nekolik desitek tisic rocne :)
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomas3 3. 7. 2019 12:37

Sice je pravda, že by se vyplatilo spořit jinde a plnit příjmové kritérium nebo si dokonce rovnou službu EP zaplatit formou měsíčního poplatku, ale pokud již má všude, kde je vyšší úrok uloženo a nechce investovat ani termínovat, pak to z hlediska pojištění vkladu smysl dává.
Tomas3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 3. 7. 2019 14:07

midkingking píše:
tmx643 píše:ČS ti to časem stejně vypoví, když nebudeš investovat. Takže klidně bych tu kreditku na to používal. :)


Buďte tak laskav a nešiřte tady mýty. Erste Premier využívám od roku 2015, kdy bylo ještě povinností mít příjem v minimální výši 100 000 Kč. V bance plním příjmové a depozitní kritérium. Nikdy jsem u Erste neinvestoval. Vždy mi přijde do emailové schránky jen hromadně odeslaný email od mého premiér bankéře. Nikdy mi ohledně investic nevolal a už při zřizování jsem sdělil, že investovat nebudu.

Banka skutečně přistoupila k tomu, že hromadně začala vypovídat klientům službu Erste Premier, ale o přeposílače banka opravdu nestojí. Na foru se našli uživatelé, kteří na bankéře zkusili výmluvy typu "nabídl jsem jim, že by MOHLI mít na účtu ode mě peníze". To je opravdu ubohé. Na nějaké "mohli" banka nehraje. Buď je tam máte, nebo ne. Klient, který jen vloží minimální částku 70 000 Kč a pak ji zase vybere, tak takový klient nemá správně v Erste co pohledávat.


Milionář z chatrče se rozohnil :-D.. teď si představ, že na limit kilo měsíčně by musel, byť poměrnou část, otočit ze svého i běžně zaměstnaný lékař, protože v tomto státě je postavené vše na hlavu..
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 7. 2019 16:43

A teď si oba představte, že jsou i lidi, kteří takový příjem mají a vůbec o nějaké "prémiové" bankovnictví nestojí. :D
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků