Jak čerpat finance z kreditní karty?

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lahve123 24. 6. 2019 11:38

Poradíte jak se nejjednodušeji dostat k financím na účtu kreditní karty při zachování bezúročného období? Převést finance (tedy zaplatit kreditkou) na nějakou elektronickou peněženku - jakou ? a odtud pak na BÚ? Díky za tipy.
Lahve123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 6. 2019 13:13

Některé banky mají výběr z kreditky neúročený (ale zase si to vezmou na poplatku za výběr z bankomatu; někdy je ale možné vybrat převodem na účet), jiné úročí i tzv. quasi cash transakce (dobíjení předplacených karet, platby v sázkových kancelářích, kasinech a podobně).

Zatím je nejméně problémové vytáhnout to přes dobírku na poště, tady ale počítej s poplatkem 102 Kč za prvních 50 000 Kč.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lahve123 24. 6. 2019 13:50

Díky, přes dobírku na poště - to by šlo. Co pls konkrétně myslíš poplatkem 102 Kč za prvních 50 000 Kč?
Lahve123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 6. 2019 14:45

Něco ten dopis na dobírku stojí :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 24. 6. 2019 20:21

2Lahve, nejlépe přímo uveď KK, kterou máš..
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lahve123 24. 6. 2019 20:56

Je to kreditka od UniCredit, ale dodatkova, přímá platba z ní na ucet tedy není možná. "Dobírka" mi prijde fajn řešení.
Lahve123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 25. 6. 2019 16:14

Pošli si to na jinou kartu (třeba debetní k běžnému účtu) přes mobilní aplikaci Paysend. Poplatek jen 39 Kč (oproti dobírce super), první převod na kartu zdarma (promo kód SENDFREE). Funkční zatím jen u karet MasterCard, využívá jejich službu MasterCard Moneysend (cílem tedy nemůže být karta Visa). U karty cíle musí být dostatečný limit. Některé banky mohou MasterCard Moneysend blokovat (není divu, je to pro ně velká konkurence pro zahraniční platby na jakoukoliv kartu po světě), v aplikaci Paysend je výsledek jasný do půl hodiny. Třeba u air bank či ČSOB/PS jsem využil a funguje (šlo o částku cca 25000 Kč). Zaúčtování příchozí platby jako u plateb kartou, tedy 1-3 dny, jen s opačným znaménkem no :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod luke811 5. 12. 2019 10:41

Toto jde udelat pres Ceske drahy, zalozit ucet CD kredit, nabit kreditkou a pak pozadat o zruseni uctu a vyplaceni na bankovni ucet. Jen to par dni trva a asi tam bude nejaky maximalni zustatek, takze spis jen pro mensi castky. Prave zkousim v UCB takto otocit nabidku v usetrete, pri nakupu u CD nad 800 stokorunovy poukaz na jizdenky na vlak - na rozdil od vratky primo na kartu by to snad mohlo fungovat :)
luke811
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rufss 5. 12. 2019 10:43

Me to tedy cca pred rokem vratili na kartu, i kdyz jsem pri zruseni zadal o vyplaceni kreditu na ucet.
rufss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod luke811 5. 12. 2019 10:46

Mne prave cca pred mesicem vratili na ucet... tak uvidim, co ted.
luke811
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evelista 8. 12. 2019 09:32

mam limit 5k czk, chci si to po prvním mesici a zaplaceni vycerpane castky hodit na 2x navyseni, myslite ze to bude easy nebo zas budou chtit vypis ze zamestnani ? nebo cokoliv dokládat.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stevex22 10. 12. 2019 14:55

Někdo také na nějakém fóru psal výběr hotovosti kreditkou v Magic Planet kasinech, ale vyzkoušené to nemám a některé banky to mohou brát jako kvazi peněžní transakci a peníze pak mohou ihned úročit nebo minimálně nepřipsat odměny za placení kreditkou. (chce u konkrétní kreditky pročíst důkladně podmínky nebo těsně před koncem období před výpisem vyzkoušet nějdříve s menší částkou a pak si neustále hlídat jestli nezmění podmínky aby člověk pak v budoucnu na výpisu nebyl překvapen že mu to úročí třeba 24%p.a. od výběru)
Naposledy upravil Stevex22 dne 10. 12. 2019 17:26, celkově upraveno 9
Stevex22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 10. 12. 2019 15:07

A to ti tam ještě nikdo nedal přes držku?
Tak boreček už to raději smazal...
Naposledy upravil Kolem.jdouci dne 10. 12. 2019 15:12, celkově upraveno 1
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jack111 10. 12. 2019 15:08

To je prasarna a jeste se tim chlubit na internetu :roll:
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 10. 12. 2019 17:41

S čím?
suram
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků