Twisto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jumpmans 27. 6. 2019 14:46

za mne platba slozenek a faktur a nasledna uhrada kartou s cashbackem.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Stevex22 27. 6. 2019 14:56

Hlavní výhoda je asi hlavně pro nás, kdo protáčíme kreditky kvůli cashbacku, případně pro ty kdo prostě chtějí mít bezúročné období na vyzkoušení a nechtějí si vázat svoje peníze, ale také nechtějí nebo nemohou mít kreditku.

Díky tomu, že lze Twisto následně splatit kartou tak kreditkou protočíme i na složenkách a fakturách z obchodů, kde kreditky neberou nebo kde dávají slevy jen při převodu na účet (nikoli při platbě kartou), tak se nechá, aby to Twisto zaplatilo na účet se slevou za převod + následně se protočí kreditka s cashbackackem 1-2% při splacení Twista.
Také se tím dá protáhnout bezúročné období pokud člověk nechá zaplatit Twisto na začátku měsíce, zaplatí kreditkou na začátku příštího až to Twisto vyfakturuje a kreditku splatí až na konci jejího bezúročného období. (takže 2-3 měsíce bezúročného období na svoje nákupy při použití Twisto a následně kreditní karty)

Jinak se mi také líbí to pojištění u Premium účtu včetně manželky/družky a dětí od Uniqa na 3 mega na 3 měsíce zdarma a pak si to zapnout v měsíci kdy vyjedu za 99Kč není špatný. (zrovna nedávno než sem Twisto objevil jsem zaplatil za mě a družku týden pojištění u moře u ČSOB za cca 400Kč! sice bylo fakt kvalitní s limitem 10 mega, ale i tak je to na týden ranec když u Twisto sem to mohl mít zdarma a pak za 99Kč/měsíc kdy to potřebuju)

A k tomu v zahraničí velice výhodný kurz na placení kartou s Premium účtem, který bych si zapnul i tak už i jen pro to cestovní pojištění (škoda, že není i na výběry ale na to je Revolut nebo mBank karta Svět či Creditas/Richee debetka).
Naposledy upravil Stevex22 dne 27. 6. 2019 16:48, celkově upraveno 1
Stevex22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod A1rh- 27. 6. 2019 15:55

takže by to šlo např. využít už jen pro těch 600 Kč za založení s ROHLIKem, k tomu na 3 měsíce je ihned Premium zdarma spolu s cestovním pojištěním, které by se teď hodilo (za jak dlouho od žádosti se dá stihnout platnost pojištění, když zažádám dnes?), nehledě na další zmíněné funkce. Po 3 měsících se dá přejít na tarif zdarma bez karty?

Stevex22 píše:A k tomu v zahraničí velice výhodný kurz na placení kartou s Premium účtem, který bych si zapnul i pro to pojištění ...

tomu nějak nerozumím, kurz pro pojištění?
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Stevex22 27. 6. 2019 16:20

Myslel jsem to tak, že bych si ten Premium účet na pobyt v zahraničí (po Evropě) zapnul už jen pro to celkem pěkně nastavené pojištění u Uniqua, ale k tomu je tam ještě ultra výhodný kurz kartou na platby v cizí měně o 0,09% lepší než MasterCard střed viz dřívější příspěvky ve vlákně, takže za 99Kč si to zapnout když mám v plánu v daném měsíci vyjet je za mne poměrně výhodné. (ale jen po Evropě, do USA či Austrálie by mi 3 mega na pojistce asi nestačili).

Já si Twisto zakládal včera v noci a dnes v 10h dopo mi Twisto potvrdilo na ofocenou občanku účet a objevilo se tam i číslo pojistky (ale sami tam píšou, že o svátcích a víkendech účty neaktivují), v rámci Premium účtu na 3 měsíce zdarma, kartu a náramek mi bude kurýr prý doručovat zítra.
Pojistké částky tam píší tyto:
https://static.twistopay.com/base/docs/ ... 75a1d9.pdf
léčebné výlohy
3 000 000 Kč
Akutní zubní ošetření
3 000 000 Kč (až neuvěřitelný, snad u všech ostatních pojistek je sublimit 5-20tis na zubní ošetření)
Pojištění odpovědnosti
2 000 000 Kč
Asistenční služby
3 000 000 Kč
Převoz pojištěného
3 000 000 Kč
Převoz tělesných ostatků pojištěného
3 000 000 Kč
Záchranné akce
1 000 000 Kč
Vyslání opatrovníka
60 000 Kč
Právní pomoc v zahraničí včetně jejího zprostředkování
60 000 Kč
Náklady vzniklé ztrátou cestovních dokladů
60 000 Kč
Odškodnění v případě zadržení pojištěného při únosu letadla nebo autobusu
60 000 Kč

Pojištění rodiny
Cestovní pojištění se vztahuje na soukromé cesty držitele karty a jeho spolucestující rodinu (manžel/manželka, druh/družka a jejich děti do 18 let věku). Maximálně však 6 osob přičemž každá je krytá do maximálního limitu zvlášť.
Pojištění zimních sportů ANO
Stevex22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod A1rh- 27. 6. 2019 19:43

díky za promo od Rohlíku, našel jsem 2 funkční varianty odkazu, jedna končící na
/?promo=ROHLIKZA600 a druhá na
/nova/?promo=ROHLIKZA600. Použil jsem druhou. Registrace proběhla, vezmu kartu s náramkem. Když tu teď týden nebudu, mělo by se snad dát domluvit doručení karty až za 10 dní.

Pojištění by tedy, pokud vše schválí, mohlo platit třeba už od zítřka s prokázáním se aplikací? Podle podmínek první 2 snížení z vyššího tarifu by měly proběhnout automaticky, další manipulace schvalují. Dělali někdy problém se změnou tarifu ? Třeba kdyby to bylo častěji? Při změně na Online asi kartu dočasně deaktivují a při zvýšení programu zase aktivují?
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 27. 6. 2019 20:33

mimochodem měs. poplatek se dá uživatelem snížit (i zvýšit), viz https://blog.twisto.cz/zavadime-poplate ... nu-tarifu/
takže při dílčí nespokojenosti, třeba zaplatit jen 50,- p.a. apod.
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 28. 6. 2019 09:10

ROlda78 píše:mimochodem měs. poplatek se dá uživatelem snížit (i zvýšit), viz https://blog.twisto.cz/zavadime-poplate ... nu-tarifu/
takže při dílčí nespokojenosti, třeba zaplatit jen 50,- p.a. apod.

Ano, tak to dělám. Už jsem platil i 1 Kč třeba (když jsem s něčím nebyl spokojen).
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 28. 6. 2019 09:44

Na nulu to nejde nebo co? Skoda kazde koruny. :-)
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomason87 28. 6. 2019 09:49

jde to na nulu.
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 28. 6. 2019 11:14

e-osobne píše:Na nulu to nejde nebo co? Skoda kazde koruny. :-)

jako zase bych to nepřeháněl!
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 28. 6. 2019 12:15

k cestovnímu pojištění - limity celkem OK, chybí pojištění zavazadel. S menšími dětmi asi stačí, nesmí spadnout na skateboardu (je ve výlukách), ale na inlajnech může, via ferrata jen obtížnost A a do 3000 m n.m. nevadí jim vodní skůtr, vodní lyže nebo potápění s instruktorm, zakoupené přímo na pláži.
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Aleš P. 1. 7. 2019 17:38

A1rh- : největší přínos je možnost platit veškeré útraty kreditkou RB Mall přes net s vratkou 2 %.
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Schwarzie 1. 7. 2019 18:00

Aleš P. píše:A1rh- : největší přínos je možnost platit veškeré útraty kreditkou RB Mall přes net s vratkou 2 %.

No to je presny, ale jak dlouho to vydrzi? Trochu se obavam toho zavedeni tzv. debetniho uctu, tj. moznosti mit tam nahrane sve penize.
Schwarzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sirius1983 2. 7. 2019 10:52

Ja myslim, ze prave na debetni ucet u Twista spousta lidi ceka...
sirius1983
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 2. 7. 2019 13:06

Já bych tedy spíše uvítal:
1) potvrzení o zaplacení (abych mohl příjemci poslat něco hned - PDF)
2) rozumné vyhledávání v historii např. dle příjemce, dle var. symbolu (u SNAPu) atp.
3) při SNAPu bych rád, aby Twisto přenášelo informaci "vzkaz pro příjemce"
..
s debetním účtem mohou přijít podmínky, které Twisto z neatraktivní
ROlda78
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka