MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 28. 6. 2019 21:25

sirius1983 píše:
doonio píše:Kolik humbuku dokáže udělat taková nabídka na "bezkonkurenční" úrok 2%pa!!! Jako spořák dobrý, ale nechat tam viset milion třeba rok...Sorry jako! jsou lepší investice :-D


Na tomto fóru nemůžeš hledat zájem diskutujících o nějaké větší výnosy (a tedy i rizika). Taky se jede na desetinky procent, cashbacky a bonusy za doporučení...:)


O investovani je cele subforum vedle

forum-312/Investovani.html
klidne tam zalozte vlakno, rad si poctu ;-)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod iglooo 28. 6. 2019 21:53

Zkoumal někdo, jaký je limit na odchozí platbu?
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 28. 6. 2019 22:01

To by melo byt podle nastaveni limitu pro ruzne kanaly v IB.
Pro smartbanku lze asi nejvice 500.000
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 28. 6. 2019 22:58

sirius1983 píše:
doonio píše:Kolik humbuku dokáže udělat taková nabídka na "bezkonkurenční" úrok 2%pa!!! Jako spořák dobrý, ale nechat tam viset milion třeba rok...Sorry jako! jsou lepší investice :-D
Na tomto fóru nemůžeš hledat zájem diskutujících o nějaké větší výnosy (a tedy i rizika). Taky se jede na desetinky procent, cashbacky a bonusy za doporučení...:)
I lidé s velkým investičním portfoliem potřebují nějakou formu likvidních úspor pro nenadálé případy, nebo aspoň pro uložení výplaty do doby splatnosti kreditek; popř. nějaké peníze pro možnost rychlé investice po poklesu, a pro dost velké portfolio to klidně může být ten milion.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 6. 2019 03:49

iglooo píše:Zkoumal někdo, jaký je limit na odchozí platbu?

Když jsem se onehdy ptal, je limit v IB údajně neomezený (možná něco jako 999 999 999,99). Reálně jsem za den převáděl necelý 4M.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod HankaDu 29. 6. 2019 06:52

Tak u Spoříto prý všichni automaticky 2 %, ale v úrokovém lístku to nevidím. U Spoření jen pro nové účty. Viz mluvčí https://www.penize.cz/sporici-ucty/4082 ... epropaguje
HankaDu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 29. 6. 2019 07:51

Nějak mám hokej v těch spořících účtech. Když nejsem v současné době klientem Monety tak je lepší si založit Spoříto nebo Spoření 2?
Má význam si zakládat ten TOM účet pokud chci využít jen to spoření? Běžných účtů mám jinde dost.

Na stránkách už je to snad aktuální, ty 2% tam jsou https://www.moneta.cz/sporeni-a-investice/sporici-ucet
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 29. 6. 2019 07:59

Ono je ok takhle přímo uvést srovnání s konkrétní konkurencí? Ne, že by se mi to nelíbilo :)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chrudimi 29. 6. 2019 09:41

HankaDu: Úrokový lístek říká něco jiného
Spořicí účet Spoříto, sjednán od 27.6.2019
asi bych věřil spíše dokumentům než nějaké mluvčí.

Včera jsem zkoušel Spoříto založit online a proces skončil chybou a odkázal mě na pobočku, na pobočce mi ale řekli, že mám počkat do pondělí a zkusit znovu.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 29. 6. 2019 10:04

chrudimi píše:Včera jsem zkoušel Spoříto založit online a proces skončil chybou a odkázal mě na pobočku, na pobočce mi ale řekli, že mám počkat do pondělí a zkusit znovu.
Pozor ale na úročení při založení na pobočce. Na https://www.moneta.cz/sporeni-a-investice/sporici-ucet je mj. uvedené toto:
Když si spořicí účet založíte na pobočce, budete mít úrokovou sazbu do 500 000 Kč 1,2 % p. a. a nad 500 000 Kč 0,1 % p. a.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 6. 2019 10:37

Založení přes Internet, zdá se, funguje:

Požadavek na založení nového spořicího účtu byl úspěšně odeslán.

ID transakce:
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 29. 6. 2019 10:53

PatrikChrz píše:Požadavek na založení nového spořicího účtu byl úspěšně odeslán.
A byl i úspěšně založený, tj., že je hned vidět v IB a je funkční a nebo se ještě musí čekat než ho banka schválí, aktivuje atp.?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod čulibrk 29. 6. 2019 10:55

Já ho tam viděl asi za 5 minut od založení.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 29. 6. 2019 11:12

doonio píše:Kolik humbuku dokáže udělat taková nabídka na "bezkonkurenční" úrok 2%pa!!! Jako spořák dobrý, ale nechat tam viset milion třeba rok...Sorry jako! jsou lepší investice :-D


Jj., třeba tato :D :
https://www.novinky.cz/diskuse?id=56910 ... d=3&page=3
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod e-osobne 29. 6. 2019 11:29

čulibrk píše:Já ho tam viděl asi za 5 minut od založení.

Ja tak do minuty.
e-osobne
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků