MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Havers 30. 6. 2019 10:59

Když jsem si před lety zakládal na pobočce účet Genius Gratis, tak jsem si nechal nastavit neomezený limit pro transakce v IB.

Pokud si někdo otevírá online přes web Spořicí účet, tak má od banky automaticky nastaven limit pro transakce přes IB 50 000 Kč/den. Změna limitu IB možná pouze na obchodním místě.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 30. 6. 2019 11:05

Je ten limit součástí smluvní dokumentace?
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 30. 6. 2019 11:16

Nastesti nema Havers pravdu...
Limit lze navysit pres zakaznickou linku na 500tis./den.
Na vyssi castky pak pres Tele banku, takze na pobocku se vubec nemusi...

Navic limity se scitaji, takze pres SB je 500tis. (maximum), pres IB take 500tis., takze celkem mohu poslat 1 milion.
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 30. 6. 2019 11:20

Jo, je to ve smlouvě.

Bod "V. Dispozice ke smlouvě o bankovních produktech a službách" odstavec "Internet Banka – přihlášení přes mobilní klíč".
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 6. 2019 11:32

Aha, tak já si nic nenechával nastavovat, takto (neomezeně) mi to nastavili sami. SÚ ještě nemám, tak uvidíme.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod milanBrno 30. 6. 2019 11:46

"Neomezene" to nastavuji pri zakladani na pobocce.
Pri zalozeni online pres aplikaci je nastaveno 50tis. (jak zde jiz zaznelo)

Apropo, uroky pripisovali uz 28. a odpovidaji 2% (tak to jen pro neverici Tomase ;)
Naposledy upravil milanBrno dne 30. 6. 2019 11:54, celkově upraveno 1
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 15GB za 500kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 30. 6. 2019 11:47

milanBrno píše:Nastesti nema Havers pravdu...
Limit lze navysit pres zakaznickou linku na 500tis./den.
Na vyssi castky pak pres Tele banku, takze na pobocku se vubec nemusi...

Navic limity se scitaji, takze pres SB je 500tis. (maximum), pres IB take 500tis., takze celkem mohu poslat 1 milion.


Info mám z dokumentu "Služby přímého bankovnictví" od MMB, kde je v bodu č. 40 "Základních Produktových podmínek služby Internet Banka" uvedeno toto:

Pro zadávání platebních příkazů jsou v Dispozicích stanoveny finanční a časové limity. FON/FOP může měnit tyto limity prostřednictvím OM, PO pouze prostřednictvím OM, které vede jeho Účet. Tyto limity se vztahují na součet veškerých transakcí provedených v rámci všech účtů, ke kterým je IB zřízena, společně.

:arrow: https://www.moneta.cz/documents/20143/1 ... 102018.pdf

Klienti, kteří si zřídili Spořicí účet online přes web, nemají zřízenu službu "Telefon Banka".

Jinak o SB nebyla řeč, a někteří klienti ji ani nechtějí z bezpečnostních důvodů používat...

EDIT: milanBrno upravil svůj příspěvek. Já ponechávám původní citaci...

-- 30. 6. 2019 12:55 --

drkarel píše:Aha, tak já si nic nenechával nastavovat, takto (neomezeně) mi to nastavili sami. SÚ ještě nemám, tak uvidíme.


Pokud budeš jako stávající klient s neomezeným limitem IB zakládat SÚ přes IB, tak máš samozřejmě i neomezený limit pro transakce na SÚ. :-)
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod bubilka 30. 6. 2019 12:00

vlazy píše:Jaký je rozdíl mezi spořícími účty Spoření 2 a Spoříto? Oba mají stejný úrok 2% a asi i stejné podmínky.

Spořito je určený pro nové klienty, Spoření 2 pro stávající, jinak rozdíl asi není.
bubilka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 30. 6. 2019 15:07

bubilka:
Pokud v tom žáden jiný rozdíl není tak to nechápu proč to mají rozdělené na 2 účty s různými názvy.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fc70 30. 6. 2019 15:34

Rozdíl je v tom, že účet zakládaný on-line nemá minimální zůstatek, a v tom článku na penize.cz tvrdí, že Spoříto se dá z 1 na 2 převést, kdežto Spoření 1 na Spoření 2 ne. (Netuším, proč ty rozdíly existují, a nakonec jsou zanedbatelné.)

Možná je to užitečné v tom, že nový klient by si mohl jako nový založit Spoříto a pak jako stávající Spoření, a tím mít účty do 2M, ale to už jako stávající klient nevyzkouším, jestli jde.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Schwarzie 30. 6. 2019 16:18

Uz je reklama.
Přílohy
D5F0A4CB-8C74-4023-9184-5E8975D97380.jpeg
D5F0A4CB-8C74-4023-9184-5E8975D97380.jpeg (78.35 ) Zobrazeno 7637 krát
Schwarzie
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 6. 2019 17:58

fc70 píše:Rozdíl je v tom, že účet zakládaný on-line nemá minimální zůstatek...


No to nevím, už jsem v mínusu 200,-. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 30. 6. 2019 18:22

Minimální asi nemá, ale disponibilní je o 200 Kč nižší.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iglooo 30. 6. 2019 18:29

Nastavení limitu pro převody by mělo být součástí online založení účtu, každý by si nastavil tak, jak mu to vyhovuje. Takto to vypadá, že banka chce nové klienty donutit, aby pobočku navštívili. :-/
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 30. 6. 2019 18:45

Tak Spoření 2 snad úspěšně založené, ale nevím jestli je ten účet už i aktivní a mohu si už dnes zadat příkaz z jiné banky na zítra a nechat si na něho tak zaslat peníze. Ve třetím kroku zakládání toho Spoření 2 bylo uvedené mj. toto:
UPOZORNĚNÍ: Pokud byla žádost podána mimo běžnou pracovní dobu (8:00 – 20:00), budete moci používat svůj účet nejpozději následující pracovní den.
To mám čekat do zítra až mne banka informuje, že je ten účet aktivní a mohu ho začít používat?

tmx643 píše:prostě klikneš, pojmenuješ ho,
Pojmenovávat ten účet není třeba a projde to i bez pojmenování. Pojmenovat to jde kdykoliv i když už ten účet existuje, ale není to vyžadované.

drkarel píše:
fc70 píše:Rozdíl je v tom, že účet zakládaný on-line nemá minimální zůstatek...


No to nevím, už jsem v mínusu 200,-. :)
Taky jsem v mínusu -200 Kč. Z toho vyplývá, že i u toho spořáku je asi povinný minimální zůstatek 200 Kč. Snad za tu minusovou částku nebudou účtovat nějaký sankční úrok když stejně nyní v neděli to tam z jiné banky není jak zaslat.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků