Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 2. 7. 2019 21:33

Tak si to, Patriku, jen v zaměstnání zařiď, abys měl trochu volnější režim. Já to teď směřuju na 2 měsíce u moře na jaře, 2 měsíce na podzim, přitom méně pracovat. Snažím se na tenhle režim najet, ale blbě se to plánuje - zatím hlavně v tom bodě méně pracovat. Z hlediska financí by to pro tebe neměl být problém - my máme spíš problém utratit, co vyděláme, než opak.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod e-osobne 2. 7. 2019 22:21

Ja bych nejradeji rezim v lete doma v CR, v zime nekde v teplych krajinach.
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 7. 2019 10:31

xls: by tě mohla zajímat soutěž MasterCard :)

Zaregistruj se
Registrujte se v programu Priceless Specials. Během registrace přidejte a ověřte svou kartu Mastercard.
Kup si cestu do Thajska
Zaplaťte za jednu nebo více letenek do Thajska svou kartou Mastercard a vydejte se na cestu v době trvání soutěže. Pro nákup letenek můžete využít slevový kupon, který najdete po přihlášení v sekci ,,Slevové kupony".
Sbírej účtenky
Plaťte i všechny vaše další výdaje související s cestou do Thajska, jako hotel, stravu, transfery, výlety a nákupy vaší kartou Mastercard a sbírejte účtenky.
Pošli účtenky a vyhraj
Účtenky, nebo jejich kopie, nakonec pošlete na e-mail info@pricelessspecials.cz. Do předmětu e-mailu uveďte ,,Léto v Thajsku s Mastercard”. Výherce soutěže vyhlásíme v říjnu 2019 na facebookové stránce Thajsko s Mastercard plné inspirace pro všechny cestovatele.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas3 3. 7. 2019 12:45

PatrikChrz píše:
treborit píše:Jake mate Patriku nakladove propocty na zbytek zivota?

Žádné zvláštní. Nemám dluhy, mám docela naškudlíno, mám vlastní byt (bez hypotéky), i bez případných úrokových výnosů mám dost na to, abych poplatil základní životní náklady i při předpokládané rozumné inflaci


To se to dělají propočty. Pak ale vstoupí do života nějaká žena a všechno je jinak.
Tomas3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 3. 7. 2019 16:38

Jenom jedna stačí?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 3. 7. 2019 17:32

PatrikChrz píše:xls: by tě mohla zajímat soutěž MasterCard :)


Jo, taky jsem na to už dříve koukal. Vrátím se ale tak listopad-prosinec, takže smůla. Kromě toho tam platím skoro všechno hotově.

-- 3. 7. 2019 18:34 --

Tomas3 píše:To se to dělají propočty. Pak ale vstoupí do života nějaká žena a všechno je jinak.


Ano, nabrkneš si krásnou multimilionářku a jseš za vodou!
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod octaviampi 3. 7. 2019 18:04

No hlavne by Patrikovi prospely deti, stal by se konecne dospelym.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 3. 7. 2019 18:09

Jako že by musel platit alimenty? ;-)
Naposledy upravil suram dne 4. 7. 2019 00:21, celkově upraveno 1
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 3. 7. 2019 19:40

xls píše:Tak si to, Patriku, jen v zaměstnání zařiď, abys měl trochu volnější režim. Já to teď směřuju na 2 měsíce u moře na jaře, 2 měsíce na podzim, přitom méně pracovat. Snažím se na tenhle režim najet, ale blbě se to plánuje - zatím hlavně v tom bodě méně pracovat. Z hlediska financí by to pro tebe neměl být problém - my máme spíš problém utratit, co vyděláme, než opak.

To je hezke, ty jses normal zamestnanec a nebo na OSVC ci neco tak? :-) 2 mesice... tohle rict kamosum, tak me poslou uz nekam. To prskali ted posledne, ze 36dnu do zahranici uz je hooodne problem pri zamestnani. Normalni clovek ze jede na 14dnu max 3 tejdny :-)

Ja bych to uhadal za sebe az na 2 mesice, jen teda s tim ze bych mel zbytek neplacene. Placeno mam 35dnu dovolene vzdy jako maximum.

-- 3. 7. 2019 20:44 --

suram píše:Jako ze by musel platit alimenty? ;-)

jj to by dospel fakt, mozna by si mohl potom decka pujcovat na weekend domu :lol:
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 3. 7. 2019 20:06

To neřeš, nic pro zaměstnance.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod e-osobne 6. 7. 2019 07:38

Jen pro majitele prosperující firmy nebo důchodce? :D
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 6. 7. 2019 07:51

Ani jedno, ani druhé. V podstatě dost pracující OSVČ, říkám to tomu galeje v exotice - z těch 2 měsíců jsou plného volna tak 2 týdny.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 6. 7. 2019 08:20

Pro tuto představu mám asi moc bujnou fantazii :D
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 6. 7. 2019 09:20

Všude funguje to podobně jako tady, podobná (většinou lepší) infrastruktura, příjemné počasí, lidi, jídlo + moře. Je to spíš o realizaci, která často překvapí i oproti fantazii.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod redhaven 6. 7. 2019 09:25

Ty asijské moresy a rozdíly se projeví až v případě krize, nemoci, drog atd., pak přijde pro Evropana velmi tvrdý náraz na realitu, realitu taková jaká ve skutečnosti je, ne jen nakašírovaná v turistických místech...
redhaven
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků