Předplacené platební karty v ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod octaviampi 10. 7. 2019 12:27

Priznam se, ze me uz obchuzky ani nebavily. Takze se za game over na Ahoj banku ani nezlobím. Zruseni je na jeden telefonat, visely me tam penize, tak jsem to v supleti nenechaval.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 10. 7. 2019 12:56

wit.cz píše:To už mi nepřijde, že to stojí za to. Ale to je individuální, chápu.


328 Kč měsíčně za 5 minut jsou pořád pěkné peníze. :-D
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 7. 2019 13:38

Nějak nevidím rozdíl v tom, jestli nabiju 2x25 dvěma kreditkama CS nebo jednou HB (tam mi to navíc bez ilegálního zvýšení limitů ani nešlo v jeden den). A CK ani nebudu muset válet v šuplíku, ČOBka mi je zjevně postupně všechny vypoví. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod elinor 15. 8. 2019 08:31

Včera přišla z ČSOB výzva k doložení původu peněz na všechny zbylé CK, cca stejný email jako na jaře. Takže to opravdu vypadá, že se banka snaží CK zbavit.
elinor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 8. 2019 08:58

Jj, nám postupně zlikvidovala všechny, v tomto měsíci poslední 2. Nám včera přišly výzvy ke kartám, které už jsou dokonce zrušené (údajně omylem). :) Zase na druhou stranu to dělají tak blbě, že jsem z nich zatím vždy vytloukl i kupní cenu.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod peter23p 15. 8. 2019 10:21

Jak se dá vytlouc kupní cena?
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 8. 2019 10:43

Normálně se jim napíše, že mají vrátit kupní cenu na ten a ten účet, a trvá se na tom. Pravděpodobně jsou si vědomi (což jim vždy připomenu), že jednoměsíční výpovědi jsou protiprávní (pokud jim sám nedodáš důkazy, že zneužíváš KK) a v případě dvouměsíčních výpovědi není nevrácení kupní ceny (alespoň poměrné) taky úplně košer (to dodali do podmínek až po koupi poslední várky CK). Vlastně jsou si asi vědomi, že celé to jejich vyzvídání s důrazem na "výpisy z účtů KK se zobrazením čerpání bonusových programů" není úplně v pořádku. No, a taky je tu možnost, že se se mnou nechtějí otravovat. :) (To je nejpravděpodobnější.)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod e-osobne 15. 8. 2019 11:02

Me tedy nikdy zadnou CK nezrusili, vzdy je po dodani informaci odblokovali.
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 8. 2019 11:36

Tak jsi asi dodal nějaké speciální informace. :) (Vlastně jsi s nimi i částečně nakupoval, což je možná důvod.)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod e-osobne 15. 8. 2019 12:00

Jo to take.
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 8. 2019 12:49

Tak že projekt ČSOB hodlá zrušit je myslím evidentní, když už ani nové CK nelze objednat. Já jim posílal výpověď emailem cca 2 měsíce zpět (brzy poté co cestování s Hello bank bylo ukončeno) a jako důvod jsem uvedl právě mimo jiné, že oni sami s projektem evidentně končí, takže do budoucna s ním nemohu počítat. Ani ne za hodinu po tom emailu telefonovali a nepřímo toto přiznali (chystaný konec projektu), tedy že výpověď z mé strany je ok a jen jsem musel do telefonu zopakovat, že si skutečně přeji okamžitou trvalou blokaci CK a po měsíci úplné zrušení.
Projekt se jim nevyvedl dle jejich představ, takže ke zrušení se snaží zbylé přimět dřív, nechtějí čekat ne expirace karet, no :)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod e-osobne 15. 8. 2019 13:18

Take kdyz si nekdo koupil vic nez sto CK, ...
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lenka_2 15. 8. 2019 14:53

@minarjo: A vrátili ti poměrnou část ceny karet?
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 15. 8. 2019 15:03

Měl jsem jenom jednu CK, na ní přesně 0 Kč a platnost už jen asi rok. Tím že jsem ve výpovědi nic takového nežádal, logicky mě neměli co vracet, vždyť v podmínkách je snad přímo uvedeno, že při výpovědi klientem se vrací jen případný zůstatek karty, který jsem si ale vynuloval před výpovědí.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lenka_2 15. 8. 2019 15:17

A jaký teda měla ta výpověď smysl? Není lepší nechat kartu ležet v šuplíku a doufat, že ji vypoví sami a nějakou korunu vrátí?
Lenka_2
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků