mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 27. 7. 2019 11:49

vcera revolut 3,468, takze na bankovni dom super nabidka
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod ReMusiCZ 28. 7. 2019 20:17

Mám debetní kartu MC, platby v zahraniční měně (€) provádím jen občasně, dejme tomu 1-2x do měsíce, a nejčastěji v řádu (jen) stokorun. Má tak pro mě význam přecházet na onu kartu Svět, která na mě všude možně vyskakuje z reklam? Z neověřeného zdroje jsem dokonce už před nějakým časem četl, že ten kurz u MC je stejně ve výsledku lepší jak právě u karty Svět (Visa). Tak jak? Zůstat v mém případě u MasterCard nebo má smysl přejít na Svět? Díky.
ReMusiCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 7. 2019 20:38

právě že nemá smysl zůstávat u té staré, tam jsou kurzy opravdu špatné a žádné výhody proti Visa Svět nemá
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 29. 7. 2019 07:02

MC je oproti Svetu vyrazne horsi. Kdo psal, ze ne, je vul.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 29. 7. 2019 08:13

Jenom aby bylo jasno pro ty, kteří nemají toto fórum načtené. MC kurz je samozřejmě lepší než kurz karty svět, ale to se bavíme o kurzu asociace bez přirážky. A to není případ debetní karty od mBank.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod octaviampi 29. 7. 2019 09:52

To není a u debetky snad ani není nikde, nebo jo?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 29. 7. 2019 11:50

Nevím o tom. Má to moje kreditka od Hello a tady na fóru jsem zahlédl myslím ještě kreditku od UBC. A to bude asi tak všechno.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod treborit 29. 7. 2019 12:03

MC kurz asociace maji debetni karty RB a FIO pro meny mimo kurzovni listek.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 29. 7. 2019 12:33

a prý debetky UCB navázané na eurový účet
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 7. 2019 13:11

U UCB je platba převedena kurzem asociace na EUR. Pokud je karta navázána na eurový účet (ať jako "vedlejší" nebo hlavní - např. u UCB na Slovensku), není tam prostor pro konverzi a částka se strhne rovnou v EUR. Pokud je karta navázána na účet v jiné měně, je částka v EUR přepočítána kurzem deviza-prodej dle kurzovního lístku banky.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepano 1. 8. 2019 13:52

treborit píše:MC kurz asociace maji debetni karty RB a FIO pro meny mimo kurzovni listek.

Může někdo potvrdit to FIO? O tom jsem nevěděl.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jara.S 2. 8. 2019 08:43

20190802_093956.jpg
Je to takto správně? Jedná se zahraniční transakci v jiné měně než CZK?
Jara.S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 8. 2019 09:31

Vždyť sám ze snímku vidíš, že je to platba v CZK, tedy to nesplňuje. Konverzi do CZK za tebe totiž udělala Curve. Ale Curve by měla jít pro splnění té podmínky použít, jen musíš u té podkladové mBank Svět karty v Curve aplikaci v nastavení (ozubené kolo u dané podkladové karty) dočasně zvolit jinou měnu než CZK, třeba EUR (do té měny pak Curve konvertuje). Pak bez ohledu na to v jaké měně s Curve zaplatíš to Curve svým kurzem převede na EUR (na tu měnu z detailů podkladové karty) a konverze z EUR na CZK bude probíhat v mBank, to už by splnit mohlo (Curve je zahraniční britský obchodník, měna bude EUR nebo třeba GBP, co zvolíš u toho nastavení podkladové karty).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Jara.S 2. 8. 2019 13:49

A když vyberu EUR hned na začátku, když přidávám do aplikace kartu?
Jara.S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 8. 2019 11:05

V Curve můžeš tu měnu podkladové karty (neboli měnu, ve které to Curve té podkladové kartě vyúčtuje) kdykoliv změnit, tedy je jedno, zda nastavíš jinou už při přidávání nebo editací až pak. A ta výchozí blokace v řádu haléřů až jednotek Kč při přidání karty do Curve není plnohodnotná transakce proto, že jí Curve vratkou pak vyrovnává.
Neber ale jako 100% jistotu, že mBank platbu přes Curve provedenou třeba v eur bude skutečně brát jako zahraniční platbu pro splnění té podmínky. Snad ano, ale Curve je specifický "obchodník" dostupný v mnoha zemích světa, tak aby ho mB neměla ve výjimce (ale to snad ne).
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků