Tankovací karty

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 8. 8. 2019 16:25

tocassido: no tak to asi neumim pocitat, mohl bys tu teda predvest nejaky vzorovy vypocet s nejpouzivanejsim aditivem, tedy VIF?

MichalosCZ: dekuji, k tomu samemu jsem dosel ja. Navic se jeste jebat s dolivanim u stojanu, ukladanim, atd.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 8. 2019 17:09

Kdyz se nekomu dalsimu podari urvat Mototechnu, tak ja snad do tech acek taky zajdu.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 8. 8. 2019 19:50

drkarel: Ano, jiný bod o "poplatkových prázdninách" (přeloženo pro běžného laika) v jejich smluvní dokumentaci není. Jinak za sebe si to vykládám skutečně tak, že pokud v daném měsíci nečerpám není poplatek účtován. Samozřejmě je to psané právničtinou a výklad se může různit. Rozhodující bude jakým způsobem tohle bude aplikovat/vynucovat banka v praxi. Tohle platí a je shodné jak u HB KK, tak co-brand karty Mototechna. Stejně mi to potvrdili a) telefonicky, b) emailem a mají to tak i c) na webu HB.

tocassido: Není možné, že prostě platíš tak hodně, že se ti poplatek "započetl" na peníze, které jsi měl dostat zpět z KK? Podmínky jsou v tomto vesměs shodné pro KK "orig" a KK "cobrand". Jinak je to s žádostmi jak píšeš - já o vše žádal teď v jeden týden a blízkosti několika dnů po sobě (vč. HB a co-brand karty, kde to pak určitě budou vidět v systému).

yndezit: Měl jsem s sebou potvrzení o výši příjmu pro jistotu pro celou domácnost. Jde ale stále o "žádost", takže klasicky pokud bude něco chtít HB doplnit (což v mém případě chybou operátorky chtěla) se ti pak ozvou. Dle mých dosavadních krátkých praktických zkušeností velké banky toho chtějí nejméně, nebo nic a třeba HB by mi nejraději udělala kompletní "finanční striptease".

Lafayette16: Podle tvrzení HB je vystavení další KK plně v dikci partnera. Já osobně budu mít nyní 2 ks, protože mi přijde, že Alza se mi vyloženě nevyplatí (prozatím). Patrik tu psal, že má tuším 1+2. Můj názor jsem tady už uváděl a to, že to je o lidech, kteří ti kartu vyřizují a tak trochu tvojí neodbytnosti.

jiri.vesely: Hlavní rozdíl a důvod proč jsem si kartu sjednal jsou 4% zpět z plateb za PHM.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 8. 8. 2019 20:19

S474N píše:tocassido: no tak to asi neumim pocitat, mohl bys tu teda predvest nejaky vzorovy vypocet s nejpouzivanejsim aditivem, tedy VIF?

Ano, skutečně počítat neumíš a vzorový výpočet ti přece dal. 0,5 l VIF za 250 Kč je na 500 litrů paliva. Je fakt tak těžké to vydělit?
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 8. 8. 2019 21:35

Kolem.jdouci: ironie je ti zjevne cizi. A pouzivani mozku taky :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 9. 8. 2019 06:00

Protože si tě vedu v kolonce "idiot", tak mi opravdu nedošlo, že to myslíš ironicky. Nebo to bylo jinak a ta jako ironie je jen výmluva?
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ab84 9. 8. 2019 08:56

Dnesni SMS: Dobry den, vyhlasujeme velkou letni akci: 10 % ZPET z plateb Vasi Hello kreditkou XX8211 na vsech cerpacich stanicich v CR i v zahranici. Vzhledem k soucasnym cenam paliv tak usetrite pres 3 Kc na litru! A levnejsi mate treba i kavu ci zmrzku. Akce plati od 5. do 18.8. Na konci srpna nakupy secteme a az 500 Kc Vam vratime zpet na Hello kredit. Tak kam vyrazite? Aktualne mate k dispozici 30 000 Kc. Vase HB! Pro zruseni OS volejte 800744745
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 9. 8. 2019 09:43

Mám od nich 2 karty a zatím mi nepřišlo nic. Zajímavé, že akce je od 5., ale poslali ti to až 9.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tocassido 9. 8. 2019 11:41

MichalosCZ:
Pánové čtu si tady Vaše vzorce na palivo. Ano v tomto případě Vám dávám za pravdu, ale já VIF vždy kupoval dráž cca 290kč a palivo jsem vždy platil Benzina kartou kde je sleva 0.60 h - 1kč na litru paliva.

Pak mi to +- vycházelo podobně s tím, že Benzina měla dlouhodobě velmi dobré testy paliva. I klasické palivo bylo aditivovaný.

Každopádně já tankoval takto:

Prémiové palivo Benzina Verva
Placeno Benzina kartou nabitou Mototechna HB KK.
Sleva HB:
1% platba u obchodníka
4% palivo
Sleva Tankarta:
1kč/l

Lafayette16:

Není to možné - systém žádosti to dál nepustí pokud již KK od HB (i starou cetelem) máš. Jiná by asi problém nebyla.

jir.vesely:

Ve smlouvě, které jsem podepsal nikde o poplatku nic není.
KK jsem vždy splatil v bezúročném období. Ve výpisech jsem nikdy žádný poplatek neměl.
Platit na Benzině můžeš i potraviny - systém nerozlišuje zda - li je to palivo nebo ne.
Kartu lze přebít a kurzy používají pro přepočet čistě kurz Mastercard střed.
tocassido
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jir.vesely 9. 8. 2019 11:48

Tocassido: super. Díky za vyčerpávající informaci. A není pak třeba problém, že to nějaké benzínky ignoruje? Napadá mě třeba Tesco.

Jinak pro ostatní, dneska jsem si sám ověřil, že aktivní HB KK problém je. Zkusím to nějak řešit a uvidíme, jestli si ten systém konečně opraví.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tocassido 9. 8. 2019 12:56

Předpokládám, že by jsi dodal účtenku a bonus by ti proplatili.

Mě proplatili tankování v Dubaji například.
tocassido
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OnderCZ 13. 8. 2019 07:33

Dnes ráno jsem tankoval na Benzině Vervu Diesel, použil aplikaci Benzina platby a následně jsem dostal slevu 0,40 Kč na litr. Nikde jsem o této akci nečetl, takže celkem příjemné překvapení. Na debetní kartě je tedy zatím blokována celá částka beze slevy, ale myslím, že se to srovná, až se platba zaúčtuje.
Každopádně v aplikaci v mobilu je doklad, na kterém je sleva napsána a odečtena. Nevíte někdo něco víc o této akci?
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 13. 8. 2019 09:07

Pro ty kdo budete zkoušet Mototechna kartu a projde vám to doporučuji se obrnit trpělivostí. Doteď AAA neposlaly smluvní dokumentaci na HB. Včera mi to bylo řečeno na info lince když volali, že mi zřídili klasickou HB KK.

OnderCZ: To by mě taky zajímalo. Už dlouho čekám až tu aplikaci propojí s druhou kartou na slevu a budou z ní padat daňové doklady. Třeba to je nějaký prvotní pokus?
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OnderCZ 13. 8. 2019 09:10

Může to třeba nějak souviset s testováním, bůh ví. Třeba se časem dozvíme víc. Každopádně aspoň nějaká sleva pro ty, co mají jen aplikaci a ne Benzina kartu by taky nebyla špatná.
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 13. 8. 2019 19:08

Mufinmufi píše:Pro ty kdo budete zkoušet Mototechna kartu a projde vám to doporučuji se obrnit trpělivostí. Doteď AAA neposlaly smluvní dokumentaci na HB. Včera mi to bylo řečeno na info lince když volali, že mi zřídili klasickou HB KK.


A jsme doma :-|
Kdyz ju neuvidim, neverim ze existuje(bez koupi auta) :-D
slavo963
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků