Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlaju 6. 8. 2019 19:44

To je normální, zřejmě u jiné banky jste ke kartě obdržel i platný pin, tady se nastavoval až v ib.
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MildaX 6. 8. 2019 20:33

Tím to sice nebude, ale pravda je, že u Creditas je třeba poprvé s kartou frčet do bankomatu a alespoň si vytisknout zůstatek. Jinde zpravidla stačí platit poprvé kontaktně.
MildaX
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 7. 8. 2019 10:16

Dá se i bez návštěvy bankomatu, jen jsem musel zadat pin 5x (2x špatný pin, při 3. pokusu terminál hlásil "poslední pokus"), při čtvrtém pokusu se po zadání pinu bez jakékoliv hlášky ihned znovu objevilo zadejte pin a při pátém pokusu platba proběhla.
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MildaX 7. 8. 2019 13:59

Panejo, obdivuji že jste zašel v PINování tak daleko.
MildaX
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martinsip 7. 8. 2019 14:48

Já hlavně obdivuju ty lidi co stáli za ním, že mu nedali přes tlamu. :D
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 8. 8. 2019 11:46

Tak bohužel, ve většině obchodech s kartou stále nezaplatím, prý špatný pin. Lidl a bankomaty ji ale berou bez problémů.
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 8. 8. 2019 17:08

Zkus synchronizaci PINu v čipu karty s tím v bankovním systému Creditas. To dosáhneš jedině operací změna PIN v menu libovolného bankomatu.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod janvaltr 11. 8. 2019 23:37

Uvažuju o komplet přechodu ke Creditas jako k hlavní bance, co se týče BÚ i SÚ. Jakou máte zkušenost s odezvou podpory? Dnes mi na Messengeru odpověděli během pár hodin, ale v příspěvcích jsem zaznamenal zmínky o odpovědi na e-mail po několika dnech a půlhodinovém čekání na infolince, tak mě zajímá, jestli je to běžný stav, nebo to byly nějaké mimořádnosti kvůli začínajícím akcím.

Případně máte nějaké výrazné negativní zkušenosti?

Fakt, že SÚ+ nabízí 2 % jen do konce září jako problém neberu, Moneta může svá 2 % taky kdykoliv zrušit a třeba Wüstenrot 1,7 % garantuje jen na 12 měsíců. Věřím tomu, že akci prodlouží nebo přijdou s něčím dalším. Na Messengeru mi potvrdili, že po skončení téhle akce ještě něco chystají („aby byli stále mezi nejlepšími“) a začnou to komunikovat už během září. A když ne, kdykoliv můžu peníze přesunout jinam, kde to bude zrovna nejvýhodnější.
janvaltr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iglooo 12. 8. 2019 05:22

Moneta musí změnu úrokových sazeb na spořáku oznámit 2 měsíce předem :-).
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 12. 8. 2019 19:14

k tomu pouzivani banky jako hlavni reknu jen toto: ja hledam hlavni banku neustale, klidne každý rok zmenim bank ustav, proc ne když to jde, ty věci jsou tak rozdilny ze to clovek musí vyzkoušet jak ho ta banka bavi, od reklamni masaze az po vzhled karty ci ib.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vyorana_ondatra 12. 8. 2019 21:52

Byl jsem obdarován 200 Euro bankovkou, což je tedy spíše danajský dar, jelikož je nejen problém ji pro měnit ve směnárně, ale i zaplatit s ní v zahraničí (ostatně to je často už se 100 Euro bankovkou).
Našel jsem, že Creditas umožňuje i Eurový účet včetně možnosti vkladu. Vezmou mi i 200E bankovku? A jak je to s účtem Richee, jde na něj vložit na pobočce Eura (klidně s převodem na CZK, hlavně ať se toho zbavím)
Vyorana_ondatra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 13. 8. 2019 04:08

Tak mi ten danajsky dar dej kdyz jo nechces.

Ps: Ony se smeji odmitat neposkozene bankovky?

Pps: a jeste se ptat, zda banka odmitne bankovku? Tak to je dobry oxymoron.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 8. 2019 04:48

VPE: člověče budeš se divit, možná nejsou ty zákony všude stejné, ale s odmítnutím přijmout bankovky vyšších hodnot se v eurozóně setkávám čím dál tím častěji. Začalo to 500 EUR bankovkami a nyní to občas vidím i na 200 EUR.

Nicméně třeba pražské směnárny s tím určitě problém mít nebudou, větší banky s největší pravděpodobností taky ne.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 13. 8. 2019 05:38

Platit € muzes i v Cesku. Ze obchodnik v €zone odmitne jeste neznamena, ze je to legit. Ale pokud jde utratit 1€ a chce vratit 199€ tak ty tendence odmitat jsou pochopitelne.

Banka co pracuje s valutami, tak si neumim predstavit, ze by odmitla?

Chybi konkretni informace.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 13. 8. 2019 09:02

Podle mně prostě mají strach, že je padělaná a nemají odpovídající možnost si to ověřit (HW). Tak je snazší ji odmítnout.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků