eBay - čím nejvýhodněji platit

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod forrest23 13. 8. 2019 10:42

Ahoj všem, máte někdo zkušenosti s výhodnějšími platbami na eBayi?

Měsíčně tam zhruba 20 tisíc utratím a doteď jsem jel klasicky přes kartu od Komerční banky, případně přes PayPal. Známý mi doporučil Revolut, který občas používám a říkal, že by Revolut měl mít nejvýhodnější kurz. Skutečnost je ale jiná.

Aktuálně mám položku na eBayi za 270 USD.

A níže je přepočteno na CZK pokud chci zaplatit:
- KB kartou - 6880 CZK
- PayPalem - 6930 CZK
- Revolut kartou - 6950 CZK

U Revolutu to eBay automaticky ukládá jako kartu s britskou librou, tak si myslím, že tam ještě na pozadí probíhají nějaké směny. Tím je ale platba Revolutem nevýhodná.

Ještě přemýšlím, že zkusím Twisto - s jejich Premium tarifem slibují až 5 % zpět ze zahraničních plateb, což by odpovídalo těm procentům, o které banka okrádá... :-)

Pokud bych chtěl 270 USD koupit/prodat na Revolutu v appce, vychází to na nějakých 6250.

Zajímalo by mě tedy, zda se reálně na těch 6250 CZK v tomto případě dá na tom eBayi nějak dostat?
forrest23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lafayette16 13. 8. 2019 10:50

Twisto Premium určitě.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 13. 8. 2019 10:55

Jo, aktuálně je Twisto Premium jednoznačně nejlepší (dokonce cca 2% pod Mastercard kurz, takže to bude ještě míň než 6250). Ale jen do konce září.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod forrest23 13. 8. 2019 11:12

Díky moc za rady, dnes tedy dokončím registraci na Twistu a napíšu prodejci, ať mi ještě chvíli počká s platbou... :-)
forrest23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod treborit 13. 8. 2019 11:21

do konce zari vsechny platby v cizi mene Twisto Premium! :)
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 13. 8. 2019 19:01

Nebo Hello kreditka, kurz asociace a 1% bonus zpet na kreditni ucet
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod evelista 13. 8. 2019 19:04

hlavne preklilnout ze chces platit v eur apd.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noi2 13. 8. 2019 21:43

slavo963 píše:Nebo Hello kreditka, kurz asociace a 1% bonus zpet na kreditni ucet
No, Twisto se dá splatit vracecíma kreditkama, takže se dá dostat až 4% pod kurz asociace (ČEZ do konce měsíce nebo Mall).
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 8. 2019 05:10

Ale Twisto karta narozdíl od Hello kk přeci nemá vedení zdarma....
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lafayette16 14. 8. 2019 08:39

3 měsíce ano, pak se dá nastavit vlastní poplatek.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 8. 2019 08:43

Ale "vlastní poplatek" je stále více než nula :). A pokud by si někdo trvale nastavoval nulu, jistě mu to brzy vypoví, Twisto není charita :). Právě proto u Twisto mám jen bezplatný online tarif bez karty (placení z různých eshopů, nebo faktur/složenek přes Snap s následnou úhradou vracecí kreditkou).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod ROlda78 14. 8. 2019 09:28

mně na Twistu vadí asi tři věci,
každý měsíc jim to píšu a poplatek snižuju na 10,- Kč (zatím to prochází)
takže v kombinaci s RB Mall (je to 60,- p.m. a 2 % zpět všude jsou doma i ze složenek, používám na běžné placení)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pfemir 15. 8. 2019 12:18

Zrovna řeším stejný problém, často platím na eBay a rád bych lepší kurz. Chci si na to založit Revolut, ale po přečtení této diskuze nevím, jestli jsem všechno správně pochopil.
Jak je možné, že Revolut chce za 270 USD 6950 CZK? Vždyť to je kurz 25,74 kč. V čem je tedy výhoda toho Revolutu? Měl jsem za to, že Revolut kartu přidám do paypalu, nabiji si ji USD nebo EUR za kurz Revolutu, v tomto případě tedy 270 USD za 6250 CZK a přes paypal zaplatím na ebay. Tam už přece žádná další konverze neprobíhá.
Může mi, prosím, někdo říct, jestli to chápu správně? A jak je tedy možné, že po @forrest23 chtěl Revolut 6590 kč?
Děkuji.
Pfemir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rols 15. 8. 2019 12:39

@Pfemir
A převádíš to určitě v USD a ne v EUR?
Doporučující kód na 300 Kč od Twista najdeš v mém profilu.
rols
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guybrush 15. 8. 2019 13:01

@Pfemir
Musíš si při platbě na eBay nastavit "Card issuer will determine your exchange rate". Pokud necháš konverzi na PayPalu, tak budeš mít nevýhodný kurz i u Twista, Hello kreditky, apod.

Obrázek
guybrush
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků