Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jan.za 13. 8. 2019 15:22

minarjo píše:@jan.za:
Nesmysl, šíříš poplašné zprávy. Včera večer bez problémů 2x podkladová Air debetka využita. Asi problém jen u tebe, mohlo jít ale i o technické problémy u Air bank. Kamarád včera odpoledne dělal 3 online platby přes CRV s podkladovou Air bank: všechny tři prošly, ale v blokacích (historii) v mobilní Air bank aplikaci vidí všechny ty tři částky mínusové a hned i plusové - předpokládám že se to se zaúčtováním spraví, když CRV obdržela jejich potvrzení a platby prošly.

Díky za info minarjo. Naposled mi to šlo v Tescu 6.8., ale to bylo na prodejně. Včera a dnes jsem zkoušel online platby na Anděla a pokaždé transakce zamítnuta. Zůstatek mám, nastavení jsem něměnil...

-- 13. 8. 2019 16:26 --

A1rh- píše:
e-osobne píše:Provedl jsem dnes jeste dalsi uspesne cashbacky v Pennymarketu ...


od jaké částky ten CB v Penny dají? Měli by od koruny, ale v článku píšou že se chtějí řídit starými pravidly a minimální útratou 300 Kč.

Opravdu je to od koruny, viz https://www.penny.cz/page/nase-sluzby. Jen to pokladní neví, tak je musíš poprosit, ať to zkusí! Ti pak obvykle volají vedoucího :D
jan.za
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 13. 8. 2019 15:39

Ten cashback 3.000 Kč vážně projde i u kreditní karty, která je podkladová a započítá bonus (1 Kč)? Jen to je asi opruz při každém nákupu vybírat 3.000 Kč. Zajímavé by to mohlo být v cizině jako další způsob jak získat hotovost.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jan.za 13. 8. 2019 15:49

Mufinmufi píše:Ten cashback 3.000 Kč vážně projde i u kreditní karty, která je podkladová a započítá bonus (1 Kč)? Jen to je asi opruz při každém nákupu vybírat 3.000 Kč. Zajímavé by to mohlo být v cizině jako další způsob jak získat hotovost.

Projde, když obchodník neblokuje cashback pro zahraniční karty ;-) V Albertu nepochodíš, to už se tu psalo... Nedokážu si představit, jak sháním v zahraničí ten pravý obchod na cashback? :-D
jan.za
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 13. 8. 2019 16:23

Já spíš myslel, že když už máš nákup a jdeš platit, tak proč to nezkusit. Do obchodu čistě pro cashback bych za 1 Kč nákupem nešel.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod e-osobne 13. 8. 2019 16:48

V Penny maji evidentne dva druhy terminalu, u tech starych si zakaznik sam pres klavesu F navoli castku vyberu hotovosti tesne pred platbou, to mi s Curve nefungovalo, u tech novych terminalu zadava castku pokladni a to s Curve funguje. Nastesti tech starych je jen minimum a postupne je vymenuji za nove.
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod losalamos 13. 8. 2019 17:21

jan.za píše:Air Bank začala blokovat Curve! Z helpdesku jsem na to dostal tuto odpověď:
"What happened on these occasions was, when we tried to process the transactions, your bank sent us 'Do Not Honour' messages. This usually means that your bank is blocking transactions through Curve, although it can also mean that you don't have funds available."


Dnes jsem bez problému platil cca 13:50 Curve s jedinou podkladovkou AirBank. (první moje platba to byla)
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 14. 8. 2019 08:37

Velmi zvláštní problém dnes:
Platil jsem kartou Curve, jako podkladovou kartu jsem měl kreditku Monety - zamítnutí platby, nastavil jsem kreditku Unicredit, zamítnutí platby (3 pokusy), nastavil jsem kartu ČSOB, platba prošla. Na obou kreditkách Monety i UCB jsem peníze měl, čili problém evidentně jinde.
Volal jsem pak do UCB a ptal jsem se, proč platby neprošly - důvod je špatné datum expirace - zadáváno 06/19. Opravdu jsem měl v červnu měněnou kartu UCB, tak jsem si říkal, že jsem zapomněl aktualizovat v Curve, ale v Curve je už 06/22. Protože karta Monety je taky aktualizovaná nadávno (05/19), tak to bude stejný problém - Curve nějak zapomněla údaje o nedávno aktualizovaných kartách, pořád posílá při platbě staré exspirační údaje (v tomto případě 06/19 resp.05/19).
Napíšu na podporu a zkusím karty odstranit a znovu je přidat včetně ověření a zkusím dnes zaplatit, uvidím, jestli to půjde.


12:00
Tak bohužel, nepomohlo odstranění karty a její nové přidání. Podpora Curve napsala, že to předávají developerskému týmu a abych zatím používal jinou kartu, případně tu kartu rovnou (ne prostřednictvím Curve)...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod jan.za 14. 8. 2019 11:46

Tak to máme stejný problém! Mě AirBank dnes řekla, že Curve předává špatnou expiraci karty. Kartu AirBank jsem měnil, ale už v květnu. Ještě minulý týden jsem s ní normálně platil. Odebrání a znovupřidání též nepomohlo. Každopádně díky díky za info!
jan.za
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 14. 8. 2019 11:57

Docela rád slyším, že to není jen u mě, že existuje stejný problém i jinde.
Já jsem s kartou UCB platil přes Curve ještě v pondělí 12.8. a teď to už nejde. Stejný případ s tou kartou Monety, placeno ještě v sobotu, teď nejde. Obě karty měněny v 5 a 6/2019. Takže v tom něco bude. Snad s tím něco udělají...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 14. 8. 2019 13:52

Přijde mi, že ani není úplně důležité, co za podkladovou kartu tam je, ale prostě bývá Curve náladová. Těch odmítnutých plateb jsem měl celkem dost v posledních týdnech, aspoň na můj vkus. Nikdy jsem ale neměl problém při platbě online, jenom přes terminál.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 14. 8. 2019 14:18

Tyhle dvě karty, které posílají staré datum exspirace, nefungují ani při platbě online.

A samozřejmě na ně nelze udělat ani GBiT.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 14. 8. 2019 16:08

To jsou tedy prevydane karty, ktere maji stejne cislo jako puvodni?
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jan.za 14. 8. 2019 19:30

U me ano...
jan.za
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 15. 8. 2019 08:07

U mě taky. Obě karty jsou obnovené, stejné číslo, nová platnost a nový CVV kód.

Problém stále trvá.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 15. 8. 2019 09:38

Vyzkouším dnes, jestli problém trvá i nadále.
Lafayette16
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků