Jak se připravit na nadchájící krizi?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod JacobSv 15. 8. 2019 08:20

Americká výnosová křivka se dostala do inverze což pokaždé předpovědělo ekonomickou recesi. Zajímalo by mě jak se na to dobře připravit a jaký je váš plán pokud se tak stane? Přikupujete zlato a stříbro, máte nachystaný finanční polštář pro nákupy nemovitostí a akcií v propadu?
Díky za reakce
JacobSv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jednadva 15. 8. 2019 09:08

Na základě inverzní křivky nejde sestavit portfolio, které by překonávalo pasivní benchmark. Inverzní křivka nepredikuje akciovou prémii. Nic nepřesouvejte.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 15. 8. 2019 12:35

Jestli bude trvat recese v USA nebo v Německu 6 měsíců a akcie začínávají růst 6 měsíců před koncem recese, tak americké akcie a německé akcie mohou začít růst teď, jestli tam začíná ta recese dnes.
Jestli ale ta recese v USA a v Německu trvá už 3 měsíce a bude trvat 9 měsíců, tak také mohou začít akcie růst teď.
Některé akcie už jsou hezky kleslé a nemají důvod klesat dál: Kraft Heinz, BASF, BMW, Banco Santander.
Já si s plus a s minus nedělám starosti, protože akcie nikdy neprodám. Až na pár vyjímek.
Mě zajímají jen dividendy a ty mi přinesou letos o 20%-30% víc peněz než vloni.
Více zajímavý je brexit. Ale já koupím akcie Royal Bank of Scotland až po brexitu, v prosinci. A dole už jsou 10 let. Tedy nemají důvod klesat dál, i když britská vláda bude pomalu 62% akcií RBS dávat na burzu.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomsln 15. 8. 2019 18:41

A nemovitosti půjdou dolů? Jediné, co teď půjde dolů, budou úrokové sazby ČNB čímž se nemovitosti zase zdraží ...
tomsln
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iglooo 15. 8. 2019 19:29

Úrokové sazby půjdou nahoru. :-)
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod mulisano 15. 8. 2019 19:48

V krizi půjdou úrokové sazby naopak dolů.
mulisano
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suram 15. 8. 2019 20:19

Nebo budou stagnovat?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlsal 15. 8. 2019 20:33

Tady je zajímavé čtení ta toto téma.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tomsln 15. 8. 2019 20:38

tomsln
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iglooo 15. 8. 2019 20:49

V ČR půjdou sazby rozhodně ještě nahoru. Není o čem. :potichu
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod JacobSv 16. 8. 2019 08:26

Taky si myslím že půjdou nahoru a pokud přijde scénář jako v 08 tak veřím tomu že lidi o své byty přijdou,protože nebudou mít na to je splácet, hodně lidí má svoje splátky nastavené na max. Jinak jestli vás dobře chápu tak se na scénář nějaké krize nepřipravujete?
JacobSv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fc70 16. 8. 2019 09:18

Když se cyklické recese a/nebo nenadálé šoky nedají spolehlivě předvídat, člověk by měl mít portfolio dlouhodobě poskládané tak, aby krizi ustál bez ztráty duševního klidu a zásadní životní úrovně. To není něco, co by mělo být řešené nárazově jenom protože yield curve nebo cokoli jiného.

Teď, spoustu dní po té události, se na to všichni velcí podívali a koupili ty dlouhodobé dluhopisy a necyklické dluhopisové akcie nebo co by se stereotypně doporučovalo, takže se slušnou pravděpodobností obojí vynáší tak málo, a rizikovější aktiva tolik, že v očekávané hodnotě a průměrné rizikové averzi je to plus mínus vyrovnané.

Vrať se k prvotní diskusi s finančním poradcem, nebo k začátku svého plánování, a poskládej portfolio podle averze k riziku a životních potřeb. Panické nákupy, protože něco moc rostlo, nebo prodeje, protože se něco píše v novinách, mají malou šanci pomoct.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod jednadva 16. 8. 2019 12:18

JacobSv,

Já osobně se nepřipravuju. "Slepě" věřím mj. tomu odkazovanému článku, který je sice z hlediska amerického investora, ale nic lepšího v ruce nemám. Takže nic neměním a mám za to, že inverze výnosové křivky nepredikuje rizikovou prémii ani z hlediska českého investora.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 16. 8. 2019 16:41

Trochu mi přijde, že montujete dohromady pojmy jako: zpomalení, pokles, korekce, recese, a pak ostré označení - krize, případně pravděpodobnost systémového selhání, transformace ekonomiky aj. Vězte, že cílem nikoho není systém poslat do kopru či zcela zničit, ale naopak soustavně dojit... a proto bude uskutečněno COKOLIV, aby finanční systém zůstal v chodu (třeba pomalejším, ale v chodu). Dluhy se socializují (ev. budou převedeny na budoucí generace) a zisky budou kapitalizovány. Stačí se podívat na Řecko, Argentinu nebo Zimbabwe aj.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod e-osobne 16. 8. 2019 16:51

Dluhy Recka defakto hradi ti, kdo maji stejnou menu.
e-osobne
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků