eBay - čím nejvýhodněji platit

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Pfemir 15. 8. 2019 13:12

@rols: Moment, já ještě Revolut nemám, teprve si ho chci založit.
@guybrush: Ano, to vím, to mám, na eBay jsem už 7let.

Já jsem reagoval na úvodní dotaz, kde @forrest23 psal, že mu to přes Revolut chtělo strhnout 6950 CZK za 270 USD. To je to co nechápu.
Pfemir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod guybrush 15. 8. 2019 14:10

@Pfemir Aha, tak to jo :) @forrest23 to musí mít nastavené špatně (tj. konverzi nechal na PayPal/eBay), jinak by přece nemohl vědět, kolik mu to chce strhnout v Kč.
guybrush
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pfemir 15. 8. 2019 21:56

No ale tam přece už žádná konverze není. Pokud mám na Revolutu USD a paypalem platím USD, tak co se kam konvertuje?
Pfemir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod guybrush 16. 8. 2019 11:04

@Pfemir
Pokud zvolíš "Card issuer will determine your exchange rate", tak se samozřejmě nic nekonvertuje, ale defaultně ti to konverzi nabídne. Viz můj screenshot: karta 2243 je nová Revolut a tam se mi defaultně nabídne konverze na Kč a karta 3561 je pár let stará Revolut a tam je pro změnu defaultně konverze na GBP.
guybrush
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pfemir 16. 8. 2019 11:28

@guybrush: To jako i když na Revolut kartě už ty dolary máš (samozřejmě v dostatečném množství), tak ti je zkonvertuje na CZK a pak zase zpět na USD? To snad ne :shock:
Pfemir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod guybrush 16. 8. 2019 11:41

@Pfemir
Ano. Pokud necháš konverzi na PayPalu, tedy budeš platit v Kč, tak si Revolut strhne platbu v Kč z dostupného zůstatku (a pokud nebudeš mít Kč, tak klidně z USD).
Ale ten případný převod z USD na Kč v Revolutu je jen drobný detail, nejvíc stejně tratíš na DCC u PayPalu.
guybrush
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pfemir 16. 8. 2019 11:58

Aha, takže paypal to vždy převádí na primární měnu, která je v paypalu nastavena. To bych nejdříve musel nastavit primární měnu na USD a pak by se to nepřevádělo. To je ale nesmysl, jednodušší je nechat konverzi na kartě.
Teď mě ale napadá, že stejně jako paypal se může chovat kterýkoliv obchodník, bankomat, apod. Tam se to potom řeší jak?
Pfemir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod guybrush 16. 8. 2019 12:08

Ano, je vždy lepší zaplatit v místní (původní) měně a nechat banku (Revolut) ať se postará o konverzi.
Ano, takhle se už dlouho chová spousta obchodníků a řešením je na terminálu/bankomatu odmítnout DCC (Dynamic Currency Conversion) a nechat si platbu zaúčtovat v místní měně.
guybrush
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pfemir 18. 8. 2019 17:24

Takže Revolut kartu už mám, mám ji v Paypalu a chci se zeptatje ště na jednu věc. Mám tam nabité CZK a chci přes Paypal zaplatit v GBP. Musím nejdříve přes aplikaci v mobilu směnit CZK na GPB a pak zaplatit nebo je to jedno a Revolut si smění při platbě?
Pfemir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jir.vesely 18. 8. 2019 18:31

Je to jedno, ale počkej do zítra - o víkendu má revolut špatný kurz. Ty směny jsou dobré právě na tohle. Pokud víš, že budeš platit o víkendu, tak je dobré si směnit ještě před víkendem, aby ses vyhnul tomu špatnému kurzu.
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pfemir 18. 8. 2019 19:06

Ano, čekám na pondělí. Počítám, že se bere půlnoc britského času, je to tak?
Pfemir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod forrest23 23. 8. 2019 09:09

Samozřejmě jsem to měl špatně nastavené...

eBay kurz šel přes PayPal, tzn. USD za 25 korun... Takže i s Twistem jsem ušetřil velký ho*no s prominutím.

Odteď vím, že převod se musí před každým nákupem nastavit na vydavatele karty...
forrest23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod forrest23 23. 8. 2019 10:29

Ještě se zeptám... Kde na PayPal najdu tu možnost převádět v kurzu vydavatele karty?
forrest23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 8. 2019 13:03

Hledal jsem hledal - a nenašel, oni to neustále překopávají a tuto možnost schovávají, ale měla by tam naskočit možnost změny při každé platbě (zrovna nic zaplatit nepotřebuji :( )
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guybrush 23. 8. 2019 17:31

@forrest:
Klikni na vpravo nahoře na nastavení (ozubené kolečko) > pak v menu na "Platby" > v části Správa automatických plateb klikni na "Zobrazit" > v pravém sloupci je úplně dole odkaz na stránku "správu automatických plateb" > v tabulce vpravo nahoře je odkaz "Available Funding Sources" > teď bys měl vidět seznam karet a u každé by měl být odkaz "Conversion Options".
guybrush
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků