Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 8. 2019 06:27

ROlda78 ti to nahoře napsal...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 8. 2019 14:53

V historii transakcí to vůbec není :-o, jen se snížil zůstatek a přišel tenhle mail

zůstatek na účtu Běžný účet CZK číslo se snížil o částku 4 464,60 CZK. Dostupný zůstatek k 16.08.2019 v 15:37 je -2 418,95 CZK.

Pro úplnost uvádíme detaily této úhrady:

@NTFHOLDTYPE_STD_BO@
Částka: 4 464,60 CZK
Datum zaúčtování:
Kód transakce: 8958014761
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 8. 2019 15:43

Občas mi chybí souvislosti. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod gekkon 16. 8. 2019 16:45

Da se s tim neco delat Patriku? Pockat, co z toho bude nebo fin. arbitr? Detaily jsou pak v mobilnim bankovnictvi ve zprave z banky.
gekkon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod e-osobne 16. 8. 2019 16:48

Sebrali pripsane bonusy? :D
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvy 16. 8. 2019 17:27

chci se vas prosim zepat, pokud bych si zakladal kvuli bonusu ucet,
priznaji mi ten bonus,kdyz sem mel v minulosti ucet u Air?
dik za info
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod lukas1107 16. 8. 2019 18:38

AirBank přišla na nový způsob počítání úroků

Obrázek

FB
lukas1107
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod e-osobne 16. 8. 2019 18:51

Na fcb normalni clovek neni, takze je to vysvetleni OK.
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 8. 2019 19:52

PatrikChrz píše:V historii transakcí to vůbec není :-o, jen se snížil zůstatek a přišel tenhle mail
......
@NTFHOLDTYPE_STD_BO@
Částka: 4 464,60 CZK
....


Ano i mně toto přišlo (jen částka výrazně nižší), ale ne emailem, ale jako notifikace do mobilní aplikace (tak mám hlášení změn či zůstatku nastaveno). Vysvětlení mám už jako zprávu banky v aplikaci, cituji podstatnou pasáž:

Dobrý den, pane Xxx,
z důvodu podezření na transakce v neobvyklé výši nebo množství na Vašem účtu a z důvodu možného vzniku škody v rámci využívání služby Odměny za placení jsme přistoupili k blokaci peněz na Vašem účtu.
Přejeme vám pěkný den.


Přeloženo z bankovní do běžné češtiny: Přišli jsme kliente sice až po výplatě, ale přeci jen na to, že jsi Albert odměny dojil i skrz cashback výběry. To tolerovat nebudeme, takže poměrnou část připsaných odměn, která byla vyplacena díky výběrům přes cashback, jsme ti před chvíli zablokovali bankovní blokací. Z odměny ti tedy zůstává jen to, co bylo za zaplaceno skutečně za nákup a za co by odměna náležela bez cashbacku.

Takže to vypadá, že se velmi silně nechali inspirovat UCB a budou buď všem, nebo jen od určité hranice zpětně odebírat (nebo přesněji: tou blokací už odebrali) přesně před týdnem připsané odměny za červenec, a to část připadající na výše cashbacku :(. Jojo, domákli se toho už i v Air, tedy cashback v Albertu fakt už nemá smysl využívat, to jako info pro všechny...
Info pro Patrika i další, kterým se to stane: v historii transakcí toto vidět není, ale v mobilní aplikaci při roztažení detailu zůstatku (tečky pod horním zeleným záhlavím v historii) to je vidět kdo Bankovní blokace (rozdíl od Karetní blokace). A ano, blokovaná částka u mě odpovídá cashback poměrné části z Albert nákupů (před týdnem připsáno 2500 Kč, teď zablokováno 2428,70 Kč). Co se dá dělat, tudy už cesta nepovede :)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 8. 2019 21:10

Aneb jak pár zkurvených *****ů, kteří si nedokážou vydělat peníze prací, zkurví odměny i těm, kteří kartu používají normálně...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 8. 2019 21:25

Nene, Tomáši, odměny narušeny nebudou. Nám Air bank jen přesně odečetla tu část transakcí, která tvořila cashback, za nákup bylo vyplaceno i po této blokaci. Tedy normální nákupy to nijak nepostihlo, jen se chytili za nos a automatizované vylučování CB části nákupu myslím hned doprogramují a odměny budou dál... Tedy využití více lidmi jen urychlilo opravení této nedokonalosti :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 17. 8. 2019 03:14

3x do měsíce je to ok
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod e-osobne 17. 8. 2019 04:53

Vzhledem k tomu, ze jsen mel nulovy zustatek, tak mam ted stav -1500 Kc. Doufam, ze mi nenauctuji jeste nejake uroky?
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 17. 8. 2019 05:57

Tak kontokorent předpokládám že máš, tak to nebude ani koruna denně.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 17. 8. 2019 07:51

Kontokorent jsem nikdy v zivote nemel, tak doufam, ze mi ho neaktivuji automaticky, to je prece sluzba pro socky.
;-)
e-osobne
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků