Jakou banku pro běžného uživatele?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jisy 18. 8. 2019 12:08

Pokud "karta" má znamenat "debetní karta", tak Hello bank umožňuje mít klasickou debetní kartu a současně sticker (= nálepka, např. já ho využívám jako přívěšek ke klíčům).
Obdobně platí, že můžeš mít kreditku a kreditní sticker (a samozřejmě všechno i dohromady).

Doplňuji:
Rovněž Creditas umožňuje mít DK i sticker, přičemž sticker umožňuje vybírat z bankomatu s bezkontaktním přihlášením (toto je tvrzení Creditasu, zatím jsem vybíral pouze u AB, ale Moneta a CS mě možnost výběru nabídly).
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jir.vesely 18. 8. 2019 12:33

Z toho stickeru jsem trochu nešťastnej, abych pravdu řekl. Myslel jsem si, že bude menší. Nevím, na co bych ho třeba na klíče nalepil...
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jisy 18. 8. 2019 14:03

Sticker jsem nalepil na nepoužívanou "věrnostní kartu" včetně "ouška" z ořezu stickeru, obstřihl a dírkovačem učelal dírku. Klíčenka byla na světě ...
Přílohy
sticker.jpg
sticker.jpg (10.25 ) Zobrazeno 7422 krát
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 8. 2019 15:48

V AirBank je možné si "podklad pod nálepku " vyzvednout.

Já mám ještě starou, dle informace od kamaráda od té doby nálepky "vyrostly" . sice i onen podklad v AirBank je větší, ale už se blbě vleze do klíčenky. Nedává mi to smysl, vše se zmenšuje, ale platební nálepky se zvětšují?

Bohužel náhoda je blbé a pokud to má být hlavní karta, volil bych určitě dvě plnohodnotné. Občas se mi v super-hyper stane, že terminálu nefunguje bezkontakt, také bezkontaktně nelze použít Cashback a bezkontaktních bankomatů je také pomálu.

Jak jsem psal výše, vybíral bych z trojice Hello, Creditas/Richee.cz a Fio. U prvních dvou si nejsem jist jestli je možné mít více karet případně za jakých podmínek, ale to je otázkou jednoho dotazu. U Fio to možné je, ale je tam to omezeni u cizích bankomatů.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 18. 8. 2019 16:32

Samolepky, male karty jsou mrtva zalezitost.

Za me je podstatny aspon mit moznost mit banku s pokladnou, takze co z toho vybirate tak Richee.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod e-osobne 18. 8. 2019 17:00

Staci mu jedna karta, k tomu Curve a ma hned dve karty. 8-)

http://superforum.zive.cz/viewtopic.php?p=11627570#p11627570
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jisy 18. 8. 2019 23:36

Nálepky používám zejména pro malé platby, když se mi nechce vytahovat peněženka s normálními kartami (klíče mám vždy v kapse).
Ano, k nálepce od Airbank dostanu i plast - je to ale výjimka.
Jinak problémy s placením nálepkou jsem za poslední 2 roky nezaznamenal - až asi na 1 výjimku. Používám je běžně i v blízkém zahraničí (SK, PL, UA ...).
Nálepky AB a Creditasu umožňují změnu PINu, u HelloBank bohužel ne.
Nepoužívám žádný chytrý telefon - NFC tím pádem nelze.
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 8. 2019 07:22

ten plast v AirBank ti dají i bez nálepky :).

Nedalo mi to a zavolal jsem do Creditas ohledně té karty - takže k účtu u Creditas (na Richee.cz jsem se neptal) je pro disponenta platební karta a je zdarma.

Vzhledem k podmínkám - výběry v tuzemsku i v zahraniční neomezeně zdarma, dobré kurzy. vedení zdarma, dobrý spořák - mi přijde jako nejlepší varianta pro tazatele.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jisy 20. 8. 2019 23:46

Původní plast od AB je pro cizí nálepky příliš malý. Jestli teď mají větší - nevím, budu se muset u nich stavit a porovnat je ...
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jisy 21. 8. 2019 17:34

Zastavil jsem se na pobočce AB - nový plast od AB velikostí(tvarem) plně odpovídá nálepkám od HB a Creditasu !
jisy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod psovod78 1. 11. 2019 08:45

Mam dotaz - jakou banku pro "bezneho uzivatele" co neumi cesky? Koukam, a creditas ani mbank vypada, ze nemaji anglicke IB. Napada me CSOB Premium s tim, ze expati asi dosahnou na 50k mesicne, ale pak to chce revolut nebo nejakou jinou obezlicku na ty jejich silene kurzy.
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 11. 2019 09:50

FIO umí IB přepínat mezi CZ/SK/EN, tlačítko v pravém dolním rohu se symboly vlaječek. S kurzy to ale nepomůže, mají podobné jako ČSOB (což není úplně nejhorší, jsou horší jako Moneta, ČS, Raifka). Kombinace s Revolutem proč ne, jen pozor na to, že Revolut nevyjde vždy nejlépe, viz můj příspěvek zde: viewtopic.php?f=316&p=12402232#p12402232

Jestli není cizinec "úplně blbej", tak by mohl "zkousnout" kombinaci s kreditkou Hello. Po přihlášení by se jen podíval na zůstatek (na to nemusí umět česky, aby rozuměl číslům) a případně z FIO poslal adekvátní částku.

Záleží na tom, co ten cizinec chce. Jestli jednoduchý účet bez poplatků a bez podmínek, nebo něco složitějšího s větším rozsahem služeb, ale s poplatky nebo podmínkami.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tx999 1. 11. 2019 12:26

Uprimne pro cizince doporucuju hledat banku, ktera nabizi standardne komunikaci v Aj (webovky, ib, smlouvy a specializovane pobocky/bankere). Rozhodne nedoporucuju neco, kde je minimalni podpora anglictiny.
Sam bych asi zacal nejdriv zkoumat velkou trojku.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 1. 11. 2019 13:45

myslím, že ČS a RB bez problémů a jsou na to zvyklí, IB i appka minimálně v AJ
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 1. 11. 2019 16:25

Kolegove ze zahranici pouzivaji FIO.
treborit
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků