PaySend - převody peněz mezi kartami

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod A1rh- 16. 8. 2019 14:42

máš pravdu, je to Visa, hlavně že už jsem se na to díval. Už nemám moc možností KAM poslat, z KK RB na debetku RB to nejspíš není moc vhodné.

-- 16. 8. 2019 16:20 --

v transakční historii Hello mám rozdílné údaje u Paysend převodů
13.8. PAYSEND Internetová platba kartou, Obchodní místo: PAYSEND; London; GBR
dnes 16.8. PAYSEND Credit from tGBRGB, Obchodní místo: PAYSEND Credit from tGBRGB

Snad to nebude znamenat nějaký "problém".
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 16. 8. 2019 16:36

Jedna je zaúčtovaná a druhá nezaúčtovaná, při zaúčtování se popis transakce změní.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod jenda_s 19. 8. 2019 08:44

právě se mi nepodařilo odeslat 50T z Hello KK ani do Air ani do Equa...

Nerozumím, v hello je to sice přes limit kreditky, ale je přebito na 50T...
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 8. 2019 08:57

@jenda_s:
Mít přebito ti je u HB samo o sobě nanic, důležitý je nastavený limit pro net platby v internetovém/mobilním bankovnictví. Ten standardně nelze nastavit vyšší než úvěrový rámec. Obejít to prý lze (dle jiných z fóra, sám nepotřebuji) přes starší verzi prohlížeče Firefox přes modifikační konzoli JavaScriptu (hledej ve vlákně Cetelem kreditní karta, zrovna minulý týden se to tam opakovalo). Pokud tvůj současný nastavený net limit v HB je dostatečný a platba stejně v Paysend neprošla, zkus to znovu večer či zítra (rozhodně ne několikrát po sobě během dne, tím si to jen můžeš zablokovat).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 19. 8. 2019 12:08

Posílal někdo z HB kreditky na jinou svou HB kreditku? Potřeboval bych pro dočerpání bonusu vzájemně poslat 35k mezi sebou. Váhám, jestli jít do PaySend nebo poslat dopis za 25k (1k GBP ekv) a přes Curve ho zaplatit postupně na obou kartách. Má někdo zkušenost? Jde to vůbec? Na webu mají uvedeno max. 14187.17 na jeden převod - vyšší částky až po nějaké verifikaci, předpokladám?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 8. 2019 14:29

@wit.cz:
Zajímavý námět, přímo posílat z jedné HB na druhou :). Bohužel nevím zda to lze, tedy zda HB MC Moneysend transakce na kreditky přijímá. Vlastně ani nevím, zda je HB přijímá na své debetní karty a zda případně na to nemá nějaký "tajný limit" (jako 15 tisíc Kč u UCB). Zkoušel někdo Paysend platbu (ať už odkudkoliv) na debetku HB? Tuto variantu zde myslím ještě nikdo nezmínil.
U jiných kreditek (mBank, RB) o jejich využití jako přijímací pro Paysend nemá smysl uvažovat, protože by to dané banky braly jako vratku (příchozí karetní transakci) a z bonusu by to v souladu s podmínkami odečetly. Ale u HB, která zatím vratky pro výpočet bonusu ignoruje, to by možná šlo, je třeba zkusit. Sám mám Hello kreditku jen jednu, tedy nezkusím.
A k tomu limitu 14187.17 (takové divné číslo) jsi přišel kde, to má souvislost s Curve, přes kterou jsi zvažoval ten dopis? Paysend jako takový umožňuje mezi kartami platbu max. 125 tisíc Kč - to aby platba byla do 1000 eur se netýká limitů Paysend, ale jde o doporučení kvůli zákonům AML (nad tuto hranici se Paysend může častěji ptát na důvod/specifikaci dané transakce atd).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod audiobullys 19. 8. 2019 15:28

Těch 14,7 něco je tam na webu , po přihlášení je první limit 25 k Kč pak se posílají scany občanky a limit je zvýšen na 125 k
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Heavy71 19. 8. 2019 15:46

@minarjo:
Už jsem to tady psal
- Z KK RB Mall na DK Hello bank zkoušeno 2x, ale bez úspěchu
Heavy71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 8. 2019 15:48

@audiobullys:
Ani na první transakcí před navýšením limitů ze základu 25k na 125k žádných 14,7 za platbu neplatí - má první transakce byla 24539 Kč a bez problémů.

@Heavy71:
Díky za info. Mohlo jít sice o "momentální indispozici" Paysend a s debetkou HB to nijak nesouviselo, ale je skutečně možné, že HB tuto službu nepodporuje. To by chtělo ještě někým zkusit jindy a vidělo by se.

------ edit 16:55h @wit.cz, Heavy71 -----
Tak teď jsem zkusil sám malou platbu 200 Kč na kreditku HB a neprošla s chybou "použijte jinou kartu příjemce". Tuto chybu znám, je to jedna z mála těch, které se dá u Paysendu věřit, ukazovala se mi vždy i při pokusu poslat na UCB kartu víc jak 15 tisíc (dokud jsem nevěděl, že víc UCB neumožňuje).
Tedy HB asi opravdu tuto službu neumí na straně přijímací zpracovat, tím lze tedy debatu zahájenou @wit.cz uzavřít s tím, že to není možné...
Naposledy upravil minarjo dne 19. 8. 2019 16:04, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 19. 8. 2019 16:01

Ta částka je skutečně na hlavní straně paysend, bez přihlášení.
Poslat 2x35k vyjde na cca kolik? Z hlavní strany to není patrné.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 19. 8. 2019 16:08

Jakmile vyčerpáš po registraci dvě možnosti na platbu zdarma (které zde jednak byly uvedeny, jednak to nabízím spolu s detailními souhrnnými informacemi k Paysend stále i přes SZ všem, co se ještě chtějí registrovat a souhrnné info jim chybí), je cena pak už vždy 39 Kč za platbu, na jejím objemu nezáleží. Tato částka je pro české registrace stejná a vychází ze základní ceny služby v jiných zemích (1 GBP / 1,5 EUR / 2 USD). V Británii je Paysend doma, proto to tam vychází v přepočtu lehce levněji: navíc ceny určovali v době, kdy ještě GBP byla o dost silnější než dnes :). Cena i měna poplatku je ale určena státem registrovaného napevno, pro nás tedy vždy 39 Kč.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod powery 20. 8. 2019 20:20

Tak dnes první úspěšná platba HB KK na AB DK 20k.
powery
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 20. 8. 2019 22:07

Já čekám od oběda na verifikaci řidičáku...
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 20. 8. 2019 22:32

Navýšení limitu nyní trvá cca 48 hodin od okamžiku, kdy vám v chatu potvrdí přijetí dokumentu (při podání po chatu, při podání emailem to může být o něco více). Osobní jen pár dní stará zkušenost známého.
Jinak u řidičáku pozor: v Paysend je uveden jako příklad dokladu k navýšení na limit 375k, ale to samosebou neplatí pro ČR, protože naše řidičáky nemají v sobě adresu! Obecně platí, že pro limit 125k je třeba doklad s fotkou, jménem a datem narození (typicky OP oboustranně či pas vnitřní strana), pro limit 375k pak doklad s adresou, typicky bankovní výpis či faktura za elektřinu (vše max. 3 měsíce staré). Tedy řidičák k navýšení na vyšší limit moc neposlouží, max. jako náhrada OP pro ten nižší limit :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod noi2 21. 8. 2019 12:45

Fakturu za mobil jako doklad o adrese nezkoušejte, nevezmou to.
noi2
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků