Stavební spoření - AKCE (před koncem roku)

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mlrs 26. 8. 2019 09:01

presne tak, Liska je o litr lepsi - nevite někdo, jak jim funguje ten urokovy bonus?
tzn 0,6% zaklad a druhých 0,6% jako bonus při dodrzeni pravidelnosti sporeni, coz nevim, co si pod tim představit a nikde na webu jsem to nenasel...
+ o tom realne premyslim - tezko rict, zda to někdo letos ještě trumfne no - to by museli odpustit poplatek a dat lepsi urok, coz nevim, zda se jim do konce roku bude chtit...

EDIT: tak jsem volal do Lisky a pry nikde o te pravidelnosti nic v dokumentu nemaji, ale ze kdybych vznesl oficialni dotaz, tak mi na to oficialne odpovi.
Chcou teda každý mesic minimalne 0,5% a nebo, dle vyjadreni operatorky, tak každý rok třeba 1x 20 litru a to vždy v mesici po následujícím po uzavreni smlouvy - tzn. uzavreni ted, tak pak poslat 20 litru pokazde v zari 2019-2024 - jinak 0,6% bonus skrtnou.
Nejlepsi asi teda je poslat jednorazove vyssi castku letos v zari a od rijna nastavit trvalak na tech cca 1700kc na zbyvajici roky, aby clovek nemel pak nejaky popotahovani...
Nebo se na ne vykaslat a jit jinam no :-)
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swisst 26. 8. 2019 12:16

Podmínky úrokového bonusu jsou v šedém boxu již citovaného článku https://www.stavebky.cz/nechcete-platit ... plati-vam/

Je nutno spořit alespoň 0,5 % cílové částky, přičemž je možné si vklady "předplatit". Při cílové částce 150 tis. Kč to znamená ukládat 750 Kč měsíčně. To předplacení znamená de facto že celkový součet úložek provedených do měsíce n musí být nejméně n x CČ x 0,005. A tahle podmínka musí být splněná pro každé n (tedy v každém měsíci).

A také musí být dodržena doba spoření 6 let a nesmí být čerpán úvěr.

Oficiálně je to k přečtení na tiskopisu návrhu smlouvy.
swisst
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 26. 8. 2019 12:57

Rozhodně není o litr lepší.
O kolik to je, záleží právě na tom, jak je vypočítáván ten bohus. Přinejhorším bude lepší o cca 300kč - což mi bylo v jiném vlákně vysvěleno, že je prašť jak uhoď.
Každopádně na spoření je liška momentálně lepší - ale myslím, že reálně ne o tolik, aby se člověk musel honit do konce srpna.
Nabídka RSTS je do konce října - což je blíže konci roku (a uvidíme jak se budou vyvíjet spořáky).
např.: Já třeba věřím, že konec roku bude lepší, ale pokud by Creditas v září skončil se 2% a nikdo další se k Monetě nepřidal - dost bych ty 1,2% zvažoval
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 26. 8. 2019 14:42

Velmi, velmi varuji před nepísemným potvrzením od SS (ústním apod) o podmínkách pravidelnosti spoření. Na to nachytala Hypo/RSTS při nevplacení úrokových bonusů řady klientů a tehdy šlo o velmi tučné úrkové a cílové bonusy 4% + asi 1% cílové částky zpět. Naštěstí já si dopředu řádně přečetl VOP, kde jsem plnil přesně do slova vše a vkládal vždy už v lednu celých 18k Kč. Ty podmínky musí být součástí smlouvy v VOP apod.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mlrs 26. 8. 2019 17:33

swisst: podminky na cizim webu jsou mi celkem volne - ja nutne potrebuji psane podminky od spolecnosti, ktera to poskytuje...a jak pise redhaven, tak nejaky slovo operatorky popr. i nejaky mail jsou hodne vzdalene idelanimu stavu - byt teda v nejakych predsmluvkach to byt muze, ale tam se mi proklikavat nechce (a podstoupit vsechno vyplnovani).

Takze asi na ne kalim - uz jen za tu netransparentnost...
Ta RSTS je jistota pripadne + se snad nekdo jeste s necim vytasi...
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 9. 9. 2019 11:34

Zalozil nekdo SS u Lisky v nove akci 2000 + 1000 na novy ucet csob? Je to slozitejsi verze predchozi srpnove akce.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Markil 9. 9. 2019 14:16

Uvažuji nad stavebkem, ale do konce roku ještě dost času a tu srpnovou Lišku jsem podobně jako mlrs zavrhl... Buď se něco ještě objeví, nebo to jistí RSTS, která když jsem si to spočítal vč. poplatků za vedení účtu, vycházela celkově za 6 let spoření jen o nějakolik málo stokorun hůře než Liška, protože tu tisícovku co dávala navíc u ní pak z části spolykají vychytrale vybírané poplatky... U RSTS navíc nehrozí, že bych mohl přijít o polovinu úroků jen kvůli náhodnému nesplnění pošahaných podmínkek, co si dává liška (nejsou nesplnitelné, ale hlídat si to šest let a riskovat tak velkou ztrátu při jakékoli chybce nebudu) Takže jestli se teď u Lišky musí ještě navíc zakládat účet u ČSOB, tak to už ani náhodou...
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mlrs 9. 9. 2019 15:21

jo ja cekam do cca 5.10. a pokud v tu dobu nebude mit nikdo nic lepsiho, tak jdu do 200k smlouvy u RSTS
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 12. 9. 2019 21:50

Do 31.10. bez poplatku za uzavření (cca 2000 Kč) => Celkový výnos stavebka od RSTS je při započtení plné státní podpory 2000 korun u tarifu pro děti a mladé do 25 let lehce pod 4 % ročně, u tarifu pro dospělé nad 26 let činí až 3,8 % ročně.
https://www.e15.cz/finexpert/sporime/rs ... ni-1362289
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 12. 9. 2019 22:42

Kdyby k tomu dávali ješťe ten legendární Zlatý účet, tak by to bylo perfekt.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 13. 9. 2019 09:30

Spíš kdyby to šlo zkombinovat i s tou akcí 2000 Kč za založení Felixova spoření a poslání 20 000 Kč na stavebko: https://www.e15.cz/finexpert/sporime/rs ... 00-1361098

Nezjišťoval už někdo? I když pochybuju, že ty dvě akce, i když by teď měly běžet souběžně, pokud tuhle předčasně nezruší, půjde zkombinovat. Ale stojí za to to aspoň zkusit.
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod swisst 13. 9. 2019 14:56

Předchozí akce RSTS měla přísnější podmínky než ta aktuální. Ale nic nebrání tomu, uzavřít dnes smlouvu s RSTS bez poplatku, dát na účet 20 000 Kč a založit si Felixovo spoření. Přitom to vložení 20 000 Kč a založení Felixe je dobrovolné, v předchozí akci to byla povinnost.

Zlatý účet je ovšem již minulostí https://www.stavebky.cz/rsts-prestava-n ... laty-ucet/
swisst
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jichaj 13. 9. 2019 20:16

zlaty ucet ma stejne aktualne jen 1%..a vyhoda SIPa uz taky pominula,ne?
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 14. 9. 2019 05:20

Proč by měla výhoda SIPO pominout? Pro mne je to jediný důvod, proč mám Felixe
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 14. 9. 2019 06:24

Z Felixe jde vybirat?
e-osobne
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků