letištní salónky

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 6. 2019 16:02

Při vstupu do salonků karty proženou přes magstrip, takže fyzicky...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod jir.vesely 11. 6. 2019 16:10

To jsem si myslel. Díky za potvrzení!
jir.vesely
Nadšenec

Odeslat příspěvekod goropes 25. 8. 2019 08:21

kdo máte Erste/ČSOB Premier - vyzkoušeli jste v poslední době vstup do salonků Mastercard na letištích ve Vídni a v Bratislavě?
Jde mi o to, jestli nyní platí jen pro držitele karty, nebo i pro hosty.
Dá se to zjistit taky i jen ze strvzenky z terminálu, vypíše to tam, kolik na danou kartu lze vzít osob.
Minulý rok mi to na Erste MC Elite psalo "card holder + 4 guests for free.
Letos na jaře pak už jen cardholder, guests for 18EUR.
Bratislavu nemám vyzkoučenou vůbec.
Praha T1 bez problémů držitel + 4 hosté zdarma.

Nevíte aktuální stav, jak je to s hosty v Bratislavě a Vídni?
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 8. 2019 18:24

Mně kamarád tvrdil, že záleží na tom, jestli letíš mimo schengen nebo v rámci schengenu. Prý v rámci bez hostů a mimo s hosty. Že by to nastavovali podle naskenované letenky? :-o. Nebo je jiný limit v jet lounge a jiný v sky lounge?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MekliCZ 26. 8. 2019 09:15

Mate nekdo zkusenost s business Fio kartami v MC Lounge na T1? Karta na sobe totiz narozdil od ostatnich business karet nema napsano business, ale commercial, nevim, jaky je mezi tim rozdil.
MekliCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 26. 8. 2019 10:46

Na personal/commercial nezálěží. PLatí jen:
Držitelé prémiových karet Mastercard Platinum mají vstup do salonku zdarma.Držitelé prémiových karet Mastercard World Elite s doprovodem až 4 osob mají vstup do salonku zdarma (pátý návštěvník již zaplatí poplatek 450 Kč). Držitelé prémiových karet Mastercard World a Gold hradí vstup ve výši 450 Kč.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 26. 8. 2019 11:26

čulibrk píše:Držitelé prémiových karet Mastercard World a Gold hradí vstup ve výši 450 Kč.
Pokud je v době úhrady vstupního poplatku prémiová platební karta přidaná a ověřená v programu Priceless Specials, získá její držitel zpět 350 Kč z této transakce (finální částka poplatku za vstup bude tedy jen 100 Kč).
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MekliCZ 26. 8. 2019 11:35

Vramci MC Business Selection programu je vstup zdarma i pro drzitele business karet. https://business.mastercard.cz/cz/mc-lounge/praha

“Držitelé firemních a korporátních karet Mastercard mají vstup do salonku Mastercard Lounge zdarma.”

Ted kdyz vidim tu formulaci primo na tom webu, tak jsem si asi odpovedel sam, protoze commercial karta je nejspis firemni/korporatni. :)
MekliCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomas999 26. 8. 2019 20:11

Ahojte, prvýkrát letím z Viedne ako držiteľ MC Gold z mBank. Ktorý salónik odporúčate? Odlietam v čase obeda, podáva sa tam aj nejaké teplé jedlo?
Tomas999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 8. 2019 09:47

V úvahu přichází pouze Sky Lounge a Jet Lounge. Jsou naprosto identické, i stejné jídlo. Pozor, že s MC Gold není vstup zcela zdarma, je ti naúčtováno (tuším) pětikilo, pokud jsi registrován v MC Priceless specials, bude ti připsáno 400 Kč do věrnostních bodů (jdou vybrat, až když nasbíráš 500).

Jídlo nic moc, vždy tam bylo "na výběr" jedno jídlo typu těstovinový salát nebo něco jiného, co se nabíralo sběračkou (obvykle něco "nekonfliktního", tedy na bázi zeleniny nebo kuřete).

Jako zadarmo dobré, za 5 stovek nemá smysl, u té stovky bych se rozmýšlel - za stovku bych si cestou koupil v Regiojetu lepší jídlo. Ale už je to tak 2 roky, co jsem tam byl naposledy, mohlo dojít ke změně.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michall01 27. 8. 2019 14:01

Ty salonky ve Vídni jsou zdarma už od karty Gold (https://www.mastercard.cz/cs-cz/zakazni ... lonky.html). Zadarmo to podle mě není špatná nabídka :-).
Michall01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mate59 27. 8. 2019 16:41

Aj Sky aj Jet salónik sú veľmi podobné čo do výberu jedla i pitia.Pivo,niekoľko druhov vína,tvrdý značkový alkohol,čaj,káva,nealko.Chipsy,čokobanániky,arašídy.Syry,šunka,saláma,pečivo,chleba a z teplého jedla tam býva skoro vždy cestovina + soté,nejaká omáčka.Bol som v máji.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 8. 2019 17:08

Vstup do Sky Lounge a Jet Lounge ve Vídni je bez poplatku pro držitele kterékoliv "prémiové" karty MC Gold/World/Platinum/World Elite vydaných v ČR (možná i SR): https://business.mastercard.cz/cz/mc-lounge/viden, v Sky Lounge jsem párkrát byl, měli teplou polívku (není vůbec pravidlem), jinak plusmínus standard.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomas999 27. 8. 2019 18:04

Áno, jedná sa o Sky Lounge a Jet Lounge. Pýtam sa len kvôli tomu či nie je jeden výrazne lepší ako druhý. Vstup bude zadarmo: https://www.mbank.sk/individualni/karty ... rta-zlata/
Tomas999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 8. 2019 05:52

Díky za upozornění, že je to i na Gold :). Podle toho co píše mate59, tak se nic nezměnilo. Těstovina a pak něco, co jsem si nemohl vzpomenout na správný název, měl jsem na jazyku něco jako guláš nebo curry, ale ani jedno nebyl správný termín, tak jsem napsal "něco na naběračku" - ano, soté je ten správný termín. Nijak zvlášť mi to nechutnalo.

Ale jo, zadarmo dobré.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků