Akcie Blackstone

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Petr2861 27. 7. 2019 20:09

Dobrý den, držím akcii Blackstonu Před pár měsíci mi přišla domů obálka s jistým K-1 formulářem form 1065. Je to nějaké potvrzení o ,,Partnership'' s Blackstonem. Někde sem se však dočetl, že na základě tohodle partnershipu budu muset posílat daňové přiznání na IRS v USA, žádného daňového poradce nemám, natož na daňovou problematiku v USA. Akcii sem koupil 21.12. 2019 a nejzazší termín pro podání daňového přiznání je snad 15. září 2019. Za každý měsíc prodlení naskakuje prý penále 195 dolarů. Což mě docela vystrašilo. Díky moc za pomoc, jestli s tím máte někdo zkušenost, případně i u jiné akcie, jejíž držení je formou partnership.

Petr
Petr2861
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DrumSession 25. 8. 2019 09:45

Přes koho máš akcie nakoupené?
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxiro 26. 8. 2019 07:11

Běžně se u brokera vyplňuje formulář W-8BEN a jednou za čas tě broker požádá o aktualizaci. Česká rep. má podepsanou dohodu proti dvojímu zdanění s USA, ze které tento formulář vychází. Díky němu nebudeš platit 30% daň, ale jen 15% a vše by mělo proběhnout skrze brokera.
xxiro
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 28. 8. 2019 12:55

nemá to nic společného s brokerem ani s W8BENem; nejspíš držíš akcii zvláštního daňového režimu typu firmy MLP (master limited partnership), LP (limited partnership) apod. Jde o The Blackstone Group L.P., že? tak tam není (bežná) srážková daň z dividend, ale jseš společníkem firmy= obdržíš 100% hrubý podíl na zisku a daníš ty.....jenže je to zapeklitá věc,páč to musíš danit vůči USA=u US berňáku buď osobně nebo se zastopením daňovým poradcem. Jak z toho ven neporadím, neb se takovým akciím vyhýbám jak čert kříži :mrgreen:
Naposledy upravil tom brava dne 29. 8. 2019 07:38, celkově upraveno 2
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 28. 8. 2019 13:37

Petr2861 píše:Dobrý den, držím akcii Blackstonu Před pár měsíci mi přišla domů obálka s jistým K-1 formulářem form 1065. Je to nějaké potvrzení o ,,Partnership'' s Blackstonem. Někde sem se však dočetl, že na základě tohodle partnershipu budu muset posílat daňové přiznání na IRS v USA, žádného daňového poradce nemám, natož na daňovou problematiku v USA. Akcii sem koupil 21.12. 2019 a nejzazší termín pro podání daňového přiznání je snad 15. září 2019. Za každý měsíc prodlení naskakuje prý penále 195 dolarů. Což mě docela vystrašilo. Díky moc za pomoc, jestli s tím máte někdo zkušenost, případně i u jiné akcie, jejíž držení je formou partnership.

Petr


Vůbec bych tu akcii 21.12.2019 nekupoval. Navíc to bude sobota, tak to stejně nepůjde.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 28. 8. 2019 13:43

ale no tak chlapec je v těžkém trablu a šoku ze sankcí, a ty mu ještě naložíš 8-S
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod xxiro 30. 8. 2019 09:42

Já taky ve své nerozvážnosti jsem pár měsíců držel MLP (nebo LP) a raději jsem z toho vycouval. Ale já to měl koupené přes Degiro a daň (bezmála 40%) se mi srážela u Brokera.
xxiro
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 30. 8. 2019 10:25

jj asi jsem uvedl nepřesně "obdržíš 100% hrubý podíl na zisku" ....nějakou zálohu na daň (zvláště u LP, kde je to kombinovaná účast akcionář-společník) US-tax office vykoná, ale zrada je v tom, že se podává pak ještě roční daňové přiznání....
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod brzdil987 16. 3. 2020 11:50

Ahoj, jak jste to vyřešili?
brzdil987
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr2861 9. 5. 2020 18:55

Akcie jsem měl nakoupené přes Lynx.
Můžete poradit prosím, zda víte o nějaké specializované firmě, která by to za mě vyřídila?
Ma komunikační angličtina stojí za prd, sotva si budu volat s někým z USA.
Přišlo mi to znovu, K-1(Form 1065) za 2019.
Ano, upsal sem se, myslel sem 21.12.2018.
Na Lynxu sem si stáhnul vyplněný daňový formulář za 2019 Form 1042-S(Internal Revenue Service), stačilo by ho jim poslat na finančák do USA?
Ano, obávám se též, že s formulářem W-8BEN to nemá nic společného.
Poraďte prosím někdo, odměna, pozvu všechny do nejbližší hospody na zahrádku :D
Díky, Petr

-- 9. 5. 2020 20:09 --

Daň se my myslím strhla ve výši 36% přes Lynx právě, ale možná jak píšeš, budu muset podat to daňové přiznání do USA. Je možný, že je to ten vyplněný formulář 1042-S(Internal Revenue Service)? Díky
Petr2861
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr2861 9. 5. 2020 20:28

A neobdržel sem 100% hrubý podíl na zisku. Zisk mi byl ponížen přibližně 36% daní. Údajně kdybych chtěl řešit vrácení přeplatku, mám se obrátit na daňové poradce v USA, který má k tomu manuál. Žádný prý sankce. Jinak ať tuto výši dani přetrpím
Petr2861
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suram 10. 5. 2020 05:12

To budeš muset asi ještě zdanit tady v ČR o dalších 15 % co?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 10. 5. 2020 08:25

Petře, jediný kdo by snad mohl z této komunity odborně pomoct v daních, je Minarjo - zkus SZ. Jinak BX je opravdu od 1.7.19 klasickou akciovkou po přeměně z L.P. (jak konstatuje vložením postu asi 3 sekundy dříve níže Jednadva, což jsem v době editace svého nemohl tušit, aspoň to máš sichr 2x ověřeno :D )
https://www.reuters.com/article/us-blac ... SKCN1RU196
takže problém se tak trochu vyřešil "sám". Daňový delikt si taky nespáchal, když tě zkrouhlli o 36% (moje domněnka je, že je to není klasická daň z divi, ale záloha na dan ze zisku právnické osoby, ve které máš účast), takže akorát nějak vyplnit ten formulář.....napadá mě co požádat o support brokera???
Naposledy upravil tom brava dne 10. 5. 2020 09:37, celkově upraveno 10
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 10. 5. 2020 09:09

Petr2861: Nemůžeš si na webu BX stáhnout potřebné informace? Nebo jim napsat, že nevíš, co s tím? A pozor, v červenci 2019 se přeměnili na "corporation". Takže se bude přiznání podávat asi jen za část roku.

-- 10. 5. 2020 10:20 --

tom brava píše:Petře, jediný kdo by snad mohl z této komunity odborně pomoct v daních, je Minarjo - zkus SZ. Jinak BX je opravdu od 1.7.19 klasickou akciovkou po přeměně z L.P.
https://www.reuters.com/article/us-blac ... SKCN1RU196
takže problm se tak trochu vyřešil "sám". Daňový delikt si taky nespáchal, když tě zkrouhlli o 36%, takže akorát nějak vyplnit ten formulář .....napadá mě co požádat o support brokera???

tom brava: Ano, BX byl "C Corporation" už v době, kdy jsi do vlákna psal první příspěvek. :) Ale to ještě neznamená, že se problém vyřešil.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 10. 5. 2020 09:47

OT
Jednadva: tak tos to zanedbal, měls to nahlásit Hujere už před 8 měsíci a pár dny.....to bych totiž zvážil i vstup do BX, pár Asset Managementů držím, i když zrovna BX vzhledem k číslům+DY není velká hitparáda....máš velké štěstí, ale příště buď víc důsledný!
OT
Naposledy upravil tom brava dne 10. 5. 2020 10:51, celkově upraveno 1
tom brava
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků