MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ab84 3. 9. 2019 19:37

to evlo: jasně, radši do spořky za 0,2%, jistota je jistota :)
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod iglooo 3. 9. 2019 19:49

evlo píše:neukradnou vsechny penize treba.


8-D :D :D :D 8-D
iglooo
Diskutér

Odeslat příspěvekod elfin 3. 9. 2019 21:15

losalamos píše:Máš to aspoň na kartě v blokacích?

Nemám, asi je to dárek od banky chacha... Opravdu zvláštní a štědrá banka tahle Moneta !
elfin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 9. 2019 21:42

@elfin:
Pak šlo o bezkontaktní offline platby (do 500 Kč bez PINu), když neexistuje blokace. Tedy se pak rovnou zaúčtují, typicky 2-5 pracovních dní od transakce. Offline platby fakt není nic nového :). Pouze banky různě v čipu karty ve spolupráci s terminálem obchodníka povolují jejich četnost (kolik offline v řadě může být, než je platba online atd).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2019 08:03

iglooo píše:
evlo píše:neukradnou vsechny penize treba.


8-D :D :D :D 8-D

V jinych (malych) bankach nedostavam na jednoznacne otazky protichudny odpovedi. Je to kazdeho volba. Ja riskovat mit tam penize nechci, ale istatni klidne muzou a neposmvam se Jim za jejich rozhodnuti.

Takhle hnusne se chovala snad jen KB ani CSOB to nedela.
Naposledy upravil evlo dne 4. 9. 2019 08:51, celkově upraveno 2
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 4. 9. 2019 08:36

farang : nastavení limitů na pobočce je jeden papír, jeden podpis. Je to jedna společná smlouva na všechny produkty u Monety včetně všech tel.čísel, adres, čísel účtů, limitů,...
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 4. 9. 2019 08:56

čulibrk píše:Pro již založené účty jsou stále u spořícího účtu 2 %, vidím to i v IB.


Já zaleženo nemám, neměl sem tam co poslat :oops: :-]
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod elfin 4. 9. 2019 09:06

@Minarjo, pokud se tedy platby nezaúčtují ani za pár dní, zaplatím pro jistotu jestě 5x kontaktně, aby byla splněna podmínka pro odměnu. U karet jiných bank se mi to zatím nestalo.
elfin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 9. 2019 09:28

To může být tím, že ta tvá Moneta karta je nová a ještě jsi tedy nevyčerpal maximální možný počet offline bezkontaktních plateb (resp. plateb bez zadání PIN) v řadě. Pokud někdo používá kartu převážně bezkontaktně (u obchodníků i v bankomatu), ten logicky to počítadlo offline plateb v čipu karty kontaktní platbou s PIN téměř nikdy nerestartuje, aby opět v obchodech rychlejší (ale až do zaúčtování v IB neviditelné) offline platby fungovaly. Možná proto se s tímto u jiných karet nesetkáváš. Druhou možností je, že daná banka offline platby v čipu karty nepreferuje.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod elfin 4. 9. 2019 11:59

Bude to tak jak píšete, platby se začaly postupně odečítat. A nevíte jak to funguje s tím programem Bene+ pro debetku k Tom účtu, když to platí při placení nákupu prostřednictvím bankomatu?
elfin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 4. 9. 2019 12:05

zatím asi ještě není 100% jasno, jestli podle nových podmínek má nárok na odměnu 1000 Kč i stávající klient bez BÚ že?
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod chrudimi 4. 9. 2019 13:09

A1rh-: Ještě jsem neměl čas se stavit na pobočku, ale mám obavu, že tam o nových podmínkách ani nebudou vědět. Na dotaz přes IB zatím žádná odpověď?
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 4. 9. 2019 13:13

podle dalšího hovoru s infolinkou mají na odměnu 1000 Kč za založení Toma nárok jen NOVÍ klienti. Takže opačné info než při posledním telefonátu. Ale podle mě to byla zase jen její osobní interpretace. Na těch infolinkách prostě nemají k dispozici ""výklad zákona", tedy jak to autor vlastně myslel.

-- 4. 9. 2019 14:17 --

ale písemně do IB mi přišlo (tedy veřejný příslib):

Hezké odpoledne,

děkujeme, že se na nás obracíte prostřednictvím zpráv z Internet Banky.

Pokud jste u nás od 1. 1. 2019 neměl vedený běžný účet, máte možnost si jej zřídit s odměnou dle kampaně. Tato odměna se vztahuje na založení účtu online i osobně na pobočce. Jelikož u nás již máte veden produkt, je možné běžný účet zřídit na pobočce.

Veškeré podmínky kampaně naleznete na našich webových stránkách https://www.moneta.cz/documents/20143/1 ... 082019.pdf.

V případě zájmu Vám rádi sjednáme schůzku. Stačí nám sdělit termín (čas a datum) a pobočku, kde byste se za námi mohl zastavit.

Přeji pěkný den
Alena Lysková
Oddělení péče o zákazníky

-- 4. 9. 2019 14:23 --

a další hovor na infolinku a okamžitě mi potvrdila, že ANO, i současní klienti bez BU mají nárok na odměnu.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 4. 9. 2019 13:59

Já si taky založil TOM na pobočce, do února jsem byl klientem bez jakéhokoliv aktivního účtu, zbylo mi IB po kreditce, takže jsem předchozí akci nemohl využít.
Včera mě pracovnice banky povrdila, že současná akce je i pro klienty kteří mají jiný produkt než běžný účet, mám od července Spoříto.
Tak se uvidí.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod chrudimi 4. 9. 2019 14:02

A1rh-: Díky za info, myslím, že hlavní je to vyjádření v IB. Kvalitu informací z infolinky netřeba komentovat. :roll:
chrudimi
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků