MaxBanka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod banner 4. 9. 2019 20:18

Zdravím, NEOúčet má aktuálně 1,6% úročení, všechny výběry zdarma a žádné poplatky za vedení. Zvažuji, kde dát +- 400k, které však mohou být potřeba(tím je vyloučen termínovaný vklad), co říkáte na založení NEOúčtu? Zatím jsem prošel všechno, tohle vypadá nejlíp. Navíc, za rok 2018 je banka v zisku, takže krach asi nehrozí. Děkuji.
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 4. 9. 2019 22:07

jedine dobře tam mit dalšího gramotného insidera z finexp
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 9. 2019 08:45

1,6 % je slušné (pouze pro nové klienty), víc nabízí akorát Wüstenrot (pouze pro nové klienty 1,7 %) a Creditas (2 %, zatím garantováno do září). Těsně pod má Trinity (1,58 %).

Expobank má i věrnostní program (letecké míle za obrat), ale prakticky nepoužitelný - velmi málo mil vzhledem k požadovanému obratu, povinnost nějaké míle utratit co půl roku (jinak všechny propadnou) a maximální platnost mil 3 roky. Navíc letenku bez velmi dobrých znalostí jak funguje "background" objednávkových systémů nejde objednat (systém hlásí chybu, musí se reklamovat, pak místo letenky příjde prázdný PDF dokument, takže se musí zjistit u koho je vlastně letenka zakoupena a od toho si ji vyžádat - sám bych do nedokázal, letenku mi takto "vytáhl" kamarád; také hned potom mi banka účet vypověděla).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod y2key 17. 9. 2019 11:19

Máte zkušenost s Neo účtem a debetní kartou Standard?
V ceníku je uvedeno, že je zpoplatněné vedení 65 CZK měsíšně a výběry z bankomatu 6,50 CZK. Na stránkách neoucet.cz ale uvádí, že by měly být zdarma.
Jak to tedy je?
Děkuji
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 17. 9. 2019 12:23

Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod avathar 17. 9. 2019 16:25

Vyzkoušel jsem NEO, je to naleštěná bída. Investice do zlata i s bonusem 500.- jen u předražené České Mincovny. Fundlift nejde napojit, pokud už tam člověk má účet! 21. století a fintech,...tvl. Krypto rovněž drahé...Jedině ten spořák a platební karta do sbírky, haha. Založení rovněž horor, aktivace příchozí platbou se nezdařila ani na druhý pokus, musel jsem telefonicky několkrát urgovat, aby to zprovoznili.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 17. 9. 2019 16:39

Mám založeno naprosto hladce. Investice do zlata nehodnotím, nezajímá mě to.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 27. 9. 2019 11:30

Máte zkušenosti s aktivací karty? Stačí pro platby na internetu aktivovat pouze přes IB nebo musí být na kartě nahrán PIN a tedy jít do bankomatu a vybrat hotovost nebo dotazem na zůstatek za poplatek?
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Havers 28. 9. 2019 11:04

Pro platby na internetu není potřeba mít PIN na čipu, stačí kartu aktivovat v IB.

Pro nahrání PINu na čip by mělo stačit udělat i "nepovedený" výběr z bankomatu (např. se pokusit o výběr vyšší, než je disponibilní zůstatek na účtu) a pak nebudeš platit těch 6 Kč za dotaz na zůstatek...

Jinak výběr z ATM kartou k NEO účtu je zdarma, takže můžeš vybrat z bankomatu ČSOB třeba 100 Kč a nic tě to nebude stát...
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 29. 9. 2019 08:53

Havers: Děkuji za tip na ten "nepovedený" výběr - vyzkouším stáhnout limit pro výběr z ATM a zadat výběr na vyšší částku.
Jinak na infolince pro Neoúčet tvrdili, že platby přes internet nepojedou dokud nedokončím nahrání PINu přes ATM. Ale zdá se, že tohle je špatná informace.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod forzaken 3. 12. 2019 20:04

Pro koho je vlastně tahle banka určená? Komu chtějí konkurovat?

Zvažoval jsem založení účtu, a nákup kryptoměn přes banku (žádné velké částky, jen vyzkoušet, co nabízí a zda to bude pro mě zajímavé).

Ovšem ze zdejších reakcí vyplývá, že banka důvěru klientů nemá.
forzaken
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 3. 12. 2019 23:55

omg, proc by mela mit neduveru, tak jasny ze 1 000 00eur tam mit nebudes, ale prutok penez a zkouska? why not.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 31. 12. 2019 02:18

přidal bych se k dotazu na případné špatné zkušenosti s Expobank. Mám založený NEO účet, zatím nevyužívaný s úrokovou sazbou 1,6% bez omezení, což bude zítra jeden z nejlépe úročených účtů vůbec. Zřejmě tam převedu část peněz, které se jinam nevejdou, i když bych v Creditas možná nechal i přes limit, jen takový pocit, že by nemuseli jít do kytek :)
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod drummond 5. 2. 2020 16:33

Dnes jsem si založil Neo účet, kartu jsem odmítl, beru to jen jako místo, kde se dá uložit bez nějakých podmínek peníze na 1,6%. Zatím vše OK, založení proběhlo pouze on-line v pohodě, prostředí IB celkem normální. Za mě dobrý.
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 7. 2. 2020 08:25

Tento bankovni ustav je pro normalni lidi, tecka.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků