Richee (účet u Creditas)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 16. 9. 2019 22:10

ROlda78 píše:
dala67 píše:V dnešní době na mobilu nepoužívat placený antivirus v kombinaci s firewallem a současně smartbanking je sebevražda.
Paranoia!


LALAS myslel mobil = lowcost android
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dala67 16. 9. 2019 22:16

Mě je jedno, kdo co říká - důležitá je ta věc, že pokud nevypovíš s tou bankou smlouvu, tak s ní souhlasíš. A je jedno, zda v ní je plno "super expertu" přes bezpečnost. Pokud není klient úplný blb tak si ty obchodní podmínky přečte, ne ?
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 17. 9. 2019 05:04

Dala67: však v pořádku, čti a dodržuj podmínky banky, ale nesnaž se tvrdit, že to má co dělat s bezpečnosti
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod dala67 17. 9. 2019 05:47

Samozřejmě to má co dělat s bezpečností. Když vidím některé idioty, kteří do své banky chodí přes veřejnou wifi a webové rozhraní, tak se ani nedivím, že to v té smlouvě banky mají.
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 9. 2019 06:32

Muzete zde dat odkaz na pripad-y, kdy si utocnik pomoci parazitickeho sw dokazal zajistit skrytym preposilanim vytukavaneho hesla k uctu a sms klice pristup k uctu poskozeneho a odeslani castek na ucty utocnika?
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dala67 17. 9. 2019 07:22

Jen osobně jsem se setkal se dvěma, kteří už takto o peníze přišli, sorry ale adresy ti bohužel nedám
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redhaven 17. 9. 2019 09:56

Pokud nejaky dokonaly parazit sw dokaze skryte smirovat cele operace na smart mobilu poskozeneho, tak je zrejme k nicemu i zadavany otisk prstu, nebot jej asi obejde tim ze naklonuje mobil poskozeneho, nevim. Ale nejak jsem nikde necetl takove pripady sofistikovane co by se staly v cesku. Hlavne by poskozeny musel stahnout nejakou nakazenou aplikaci nebo kliknout na prilohu neznameho mailu.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod evelista 17. 9. 2019 10:08

no izraelského sw v telefonech není nikdy dost via checkpoint.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 17. 9. 2019 11:59

dala67 píše:Samozřejmě to má co dělat s bezpečností. Když vidím některé idioty, kteří do své banky chodí přes veřejnou wifi a webové rozhraní, tak se ani nedivím, že to v té smlouvě banky mají.


Muzes mi objasnit, jak pres verejnou Wifi ziskas pres sifrovane SSL pristup k datum podle tebe idiota? Tak t9 by me opravdu zajimalo :-)

A zejmena jak si ty jako laik (pito..c) overis, jak se lisi pristup na api a webovou stranku z hlediska zabezpeceni?

Aplikace je bezpecnejsi jen z hlediska klientskeho systemu a ne z hlediska komunikacniho kanalu, imho. Oboje jede pres https, no diky to u nejde na api ani kouknout, pokud to maji dobre udelane, tak nejde udelat MiM attack.

-- 17. 9. 2019 13:01 --

dala67 píše:Jen osobně jsem se setkal se dvěma, kteří už takto o peníze přišli, sorry ale adresy ti bohužel nedám


Popis, jak presne a o jake penize prisli? :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 9. 2019 12:11

Jak je v češtině důležitá interpunkce (tedy sám nevím, jak se píše :) ):

"Muzes mi objasnit, jak pres verejnou Wifi ziskas pres sifrovane SSL pristup k datum, podle tebe, idiota?"

"Muzes mi objasnit, jak pres verejnou Wifi ziskas pres sifrovane SSL pristup k datum podle tebe, idiota?"
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod dala67 17. 9. 2019 12:26

Nepotřebuji komunikovat s někým, kdo mne tu veřejně uráží a nadává do idiotů. Momochodem hrubě porušuješ pravidla tohoto fóra. Sbohem
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 9. 2019 12:28

No do idiotů Ti právě nenadává (ačkoliv mi to taky tak zpočátku přišlo), to jsem se snažil naznačit výše. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 17. 9. 2019 12:35

Každopádně je kouzelné, jak se tu "dala67" hned urazí, když jej někdo označí za idiota (ač to tak nebylo), ale sám nemá problém takto někoho nazvat :-)
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 17. 9. 2019 12:36

Ten scenar zneuziti by me take zajimal, protoze mi to zatim prijde bud z rise fantazie nebo poruseni zakladniho fungovani, coz je chyba uzivatele.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 17. 9. 2019 12:43

Pripady, kdy je infikovan telefon a malware "spolkne" nebo zmeni prichozi notifikacni SMS jsou pomerne caste, resp. je to bezna fnc malware ... V soucasnosti je nejcastejsi vektor infekce z Google Play , jde utocnici nejdrive vydaji funkcni app, ktera opravdu dela neco prospesneho a po nejakem case provedou "zly" update ... malware pak ciha az zapnete bankovnictvi, prekryje ho stejnym nebo podobnym login formularem a pak provede platbu s vasimi udaji, prichozi notifikaci dokaze smazat , pripadne precist SMS s autorizacnim kodem ... soucasti instalace je i trocha socialniho izenyrstvi, ale vzdy se najde par pripadu lidi, kterym jsou penize ukradeny.

-- 17. 9. 2019 13:45 --

https://lukasstefanko.com/2018/09/banki ... ctims.html
treborit
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků