Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod petrmegac 16. 9. 2019 17:09

No jediné vysvětlení je že jsou spokojeni a nechcou už v životě nic měnit. Myslím jako v jejich věku.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelista 17. 9. 2019 09:57

proboha dejte si ruku na srdce a dejte si do kalkulačky moje zdrave finance a sleva na hypotéku, uver, kreditka, pojisteni, pak se dostanete na cs i na nulu nebo padesát korun mesice a ted si dejte ruku na srdce, nikdo není takovej kolovrt jak lidi tady a neresi nikdo 50tku mesicne, ja byt v jejich veku a mit celej life u cs tak za "kvůli " taky nezmenim.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 17. 9. 2019 10:10

Každý strůjce svýho štěstí. Ale pochopit ty klienty pod 80, se kterými ČS desetiletí vyje***á a oni tam přesto zůstávají... Ale vidím to i v dalších oblastech, začínám být ohledně inteligence naší populace čím dál tím víc skeptický.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 17. 9. 2019 10:16

Plácáš nesmysly.
GeneHawkins
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 9. 2019 10:18

xls: Oni nevědí, že s nima ČS vyje***á.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Dr.D 17. 9. 2019 11:24

Pro hlupáka každý hloupý.
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 17. 9. 2019 12:10

dalich píše:Ale neokomunikoval jsem s bankéřkou,


Jednou za mesic ji poslat mailem: “Jak se mate? Co je noveho?”, poprat k svatku :-) To staci :-))
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 17. 9. 2019 12:26

VPE: Banka, který mě kopne a nedůvěřuje mi, tak takové bance pak nedůvěřuji já a odejdu od ní. Nevratný proces už začal :-)
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod losalamos 17. 9. 2019 12:31

Tcháni si nechali poradit a přešli jinam. Vlastní rodiče na přechod od Spořky neslyší. Tak si vyberte.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 17. 9. 2019 12:43

dalich píše:VPE: Banka, který mě kopne a nedůvěřuje mi, tak takové bance pak nedůvěřuji já a odejdu od ní. Nevratný proces už začal :-)
Vyšlo na toto téma něco na Měšci, či jinde? :-D
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 17. 9. 2019 13:46

Lide se chovaji iracionalne, stari a nizsi inteligence to umocnuji. Asi se pohybujete v jine socialni skupine, ale jsou lide, pro ktere je navsteva banky neprijemny stresujici ukon. Obcas davam doporuceni na optimalizaci, protoze myslim mam prehled, ale presto se obcas potkavam s iracionalnim odmitanim, az hysterickymi reakcemi typu "me to za tech par haliru nestoji", kde realny rozdil se pohybuje v tisicich az desetitisich a jedna se o stredneprijmove lidi ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 17. 9. 2019 14:31

ROlda78 píše:Vyšlo na toto téma něco na Měšci, či jinde? :-D

Ne, to by bylo vydírání :-) Ale kdo ví, třeba bude mít někdo podobný příběh... :mrgreen:
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod evelista 17. 9. 2019 16:23

hlavne nikdy, nikdy nenutte sve rodice pro takovou pitomou zmenu jako jit od cs pryc, pokud chcete mit v rodine stale hezke vztahy a nebyt za blbecka.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delitzsch 17. 9. 2019 18:21

To je přece velmi individuální, rozhodně nelze takto zevšeobecňovat. Je mnoho seniorů, kteří se změnou banky nemají problém.
ČS už dávno není k seniorům tak přátelská, jak bývala. Kromě důrazu na elektronické bankovnictví je to třeba i podoba poboček. Setkal jsem se s několika seniory, kteří si velmi těžko zvykají na nové uspořádání poboček (barová úprava, vyřizování záležitostí vestoje, široký otevřený prostor, neexistence pokladen)...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod OnderCZ 17. 9. 2019 21:22

Dalo mi to spoustu práce, ale po letech soustavného přemlouvání, jak rodiče dostat ze spárů neustálých poplatků se to konečně povedlo. Ze společného účtu s pravidelnými poplatky je mamka u FIO už asi rok a půl a táta má tři měsíce běžný účet u Creditas. Vztahy v rodině se naopak ještě zlepšily (evelista ironie level up).

Ještě se povedlo s mamkou během půl roku nechat úročit její peníze na ING a nyní jedou i 2% na spořáku u Creditas. Máte vidět ty jejich šťastné obličeje, kdy místo pravidelného měsíčního vyúčtování, kde si mamka přečetla, že bylo strženo cca 100-200 Kč za vedení/platby a podobné hovadiny, které jsou jinde zdarma, tak najednou si čte, že za měsíc bylo připsáno tu a tam 500 - 1000 Kč.

Tak to prostě je. Jsem rád aspoň za tohle. Sám se svými financemi zacházím jinak, ale jsem moc rád, že aspoň tuhle změnu rodiče udělali a i když to není žádné terno, tak stále lepší, než spousta lidí v jejich věku, co vidím ve svém okolí.

No, jen prostě taková poznámka do diskuze, věřím, že banky mají spoustu lidí, co nic neřeší a každý měsíc ještě naopak platí. ;)
OnderCZ
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků