Penzijní připojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xxiro 18. 9. 2019 09:08

Umí u Consequ převést DPS od ostatních penz. společností, když u jejich obch. zástupce řeknu že mám DPS jinde a chci přejít k nim? Podobně jak je to u bank (kodex mobility), kdy se podepíše plná moc a nová banka za mě ukončí smlouvy a převede prostředky, trvalé příkazy atd.?


Nebo musím ukončit smlouvu u Allinazu a pak zajít ke Conseqqu a pohlídat si přechod?
xxiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radilka_1 18. 9. 2019 14:21

Přímo to za Vás neudělají, penzijní společnost není banka. Sám si musíte uzavřít smlouvu u Consequ a zařídit vše ostatní. Ale alespoň trochu Vám to usnadní. Mají na svých stránkách předpřipravený formulář, ve kterém je již sepsaná žádost o výpověď stávajícího doplňkového penzijního spoření včetně žádosti o převod prostředků ze stávající smlouvy na smlouvu novou, takže Vy už jen vyplníte Vaše údaje, úředně necháte ověřit svůj podpis a pošlete do Allianz.
Radilka_1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivo_2 18. 9. 2019 14:30

Dobrý den .
Co sem o tom četl jeden návod před pár lety a pokud ještě platí .
Smlouvu ukončovat nemusíte.
Přechod mezi penz . spol. u DPS je možný .
Ale pozor je tam podmínka asi 5 let . Do 5 let si můžou účtovat pokutu asi 800 kč .
Nevím jestli je u toho aktuálně nějaká změna .
2 možnosti -
1 si seženete /stáhnete soubory a formuláře a vyplníte si to sám .
Bude chtít ověřený podpis třeba na poště .
2 si seženete nějakého poradce ,který vám s těmi papíry pomůže .
Pozor tento převod může reálně trvat až 3-4 měsíce .

Pokud někdo budete dělat přechod z toho starého penzijka budete trvat ještě déle.

Tak vidím , že už někdo byl rychlejší než já .
ivo_2
Diskutér

Odeslat příspěvekod xxiro 23. 9. 2019 08:13

Díky za rady. Teď si budu muset zhodnotit jestli se mi vyplatí přechod ke Consequ teď, nebo až k 5. výročí DPS u Allianzu, což bude za 2 roky.
xxiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 28. 10. 2019 23:13

Smlouvu DPS conseq můžeš uzavřít i online. Tam v parametrech uvedeš, že už smlouvu DPS v jiné penzijní společnosti máš, tedy že jde o přechod z jiné PS, a uvedeš údaje stávající smlouvy (jméno společnosti, číslo smlouvy). Ono ti to online vyplňování smlouvy při uvedení že je to z jiné PS mimo jiné posune možný počátek Conseq smlouvy o výpovědní dobu stávajícího DPS (u DPS ze zákona dva celé měsíce, tedy když bys to dělal třeba v půlce listopadu, tak nové DPS může platit až od 1.2. a výpověď starého musí být doručena stávající společnosti do konce listopadu, prosinec a leden by byla výpovědní doba). Hlavně ti to ale předvyplní formulář na výpověď+žádost o převod prostředků pro stávající penzijní společnost (na té necháš ověřit podpis buď na pobočce Allianz, kde zajistí i zaslání na centrálu, nebo klasicky Czech point+zaslání poštou). Je to tak fakt jednoduché, sám jsem přesně takto online přešel také shodou okolností z Allianz do Conseq před cca 2-3 lety. U mě to ale bylo složitější v tom, že u Allianz jsem neměl nové DPS, ale staré penzijní připojištění. To jsem tedy nejprve (také online, Allianz to také umí) nechal v rámci Allianz převést na DPS (výpovědní doba starého PP je 3 měsíce) a až pak byl možný přesun do Conseq (staré penzijko tedy PP nelze hned převést, pokud nejde o nové DPS).
A ano, když těch 5 let trvání u Allianz nedodržíš, tak ti naúčtují 800 Kč, které je třeba jim extra před výpovědí zaplatit (zákon neumožňuje to odečíst z peněz v penzijku naspořených). Já osobně měl 5 let splněno dávno (staré PP a nové DPS v rámci jedné společnosti se počítá pro těch 5 let dohromady, když to navazovalo).
minarjo
Diskutér

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků