Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 9. 2019 15:57

Já tam poslal kamarádku - kartu dostala, 1 % má. Jen na začátku byly problémy - naúčtovali jí platbu ve výši limitu, musela to reklamovat.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 16. 9. 2019 21:12

:?: v nové verzi appky, u KK typ odměny: "400 Kč za všechny vaše nákupy"
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 9. 2019 22:12

Nová verze Android appky má v sobě chyb více než tu kterou uvádíš, šili to asi horkou jehlou. Například u karet a nálepek se nezobrazí ten název, který jsem jim v minulosti sám přidělil, ale jen klasický výchozí název (Hello kreditka/Hello nálepka), přitom v IB verzi je to stále ok. Větší chybou je ale třeba nemožnost změnit u nálepky denní transakční limit, pokus o změnu končí chybou "HTTP 400" :(. I toto v IB normálně jde, chyba jen v nové appce...
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod wit.cz 17. 9. 2019 05:44

No jestli je kvalitní jako jejich IB. tak by mohla být cesta, jak to obejít.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 17. 9. 2019 10:09

a vysvetli uz někdo proc všude je psano sms sms sms only a pak jedina sms only apka je HB! ? všude jinde to funguje při starem.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 18. 9. 2019 20:52

ted jsem se prihlásil do tý aplikace , někdy před tejdnem jsem dělal nákup za 40 tisíc na 2 karty, a ty joudové mi zvedli kreditní limit z 55 na 75k aniž by se mě nějak zeptali či to napsali. nejhorší je že teď zrovna kupuju byt na hypotéku a ještě jeden mám kupovat z dědictví. bejt to u modrý pyramidy tak mě normálně zrušej hyp. úvěr, no to jsem zvědavej co mi na to řeknou v bance.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 18. 9. 2019 21:29

budu to muset zítra pořešit. karty mám tak rok a půl a dva roky, pokaždý vyčerpaný během měsíce a najednou z ničehonic si zvednou limit
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 9. 2019 21:51

Snížení úvěrového rámce u HB je velmi snadné, dělal jsem opakovaně, naposled před měsícem. Stačí úplně přes formulář v IB, nebo klidně i emailem na info@hellobank.cz napsat, že si přeješ snížit úvěrový rámec na XX tisíc Kč, a to u kreditky s variabilním symbolem splátek yyyyy (plus své údaje jako jméno a datum narození, při využití webového formuláře bude už vyplněno). To úplně stačí, do 24 hodin odpoví že je sníženo (mně odpověděli asi už za 6 hodin). V online bankovnictví se to, stejně jako téměř vše u kreditek (zaúčtování plateb a splátek, aktualizace zůstatku atd.) projeví až druhý den ráno.
Jinak bance by kvůli hypo neměl vyšší rámec v BRKI tolik vadit, když ze záznamu registru hezky vidí, kolik reálně jsi z kreditky posledních několik měsíců ke dni výpisu měl čerpáno (když ne moc nebo dokonce nulu a pokud počet splátek po splatnosti je nulový, mělo by to být v klidu).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod evelista 18. 9. 2019 22:15

jinak k ty bance reknu to takhle, bance je samozrejme jedno ze mas kreditku když na to mas.

pokud mas limit kredit na 75k czk, tak to ve statistikách pro banku se jevi ze každý mesic splasis cca 12 500kc, at uz vyuzivas ci ne, takze pokud vychazis do nejakych procent ku prijmum ze nevadi ze mas v evidenci něco za tolik penez, tak neres, v dalším pripade je to prasarna, samo zvedat.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 19. 9. 2019 09:18

PatrikChrz: Ad. Mototechna - mně taky naúčtovali platbu ve výši limitu. Všimli si toho ale přímo u HelloBank a vyžadovali podepsat dodatek s AAA. Pak to odečetli, ale bonus mi zůstal :D. Jinak skutečně dává 500 Kč zpět na PHM 4% a dalších 500 Kč zpět za 1%, tzn. až 1.000 Kč měsíčně.

Ad. Datart - zkusím kartu zřídit a dám příp. vědět. Dle mých zkušeností s Mototechna je to pouze o lidech se kterými to podepisujete. Pokud to vyjde bude to už moje 3 HB KK. Díky poplatkovým prázdninám při nevyužívání nevidím důvod proč ne. Jen mám obavu, že než přijde, tak bude po akci.

U HB mne jinak hrozně štve, že nechodí jako u Tesco KK výpisy v PDF na email, ale musím se přihlašovat do toho jejich hrozně nepřehledného bankovnictví. Mobilní aplikace bez otisku prstů už zase zapomenula heslo. Ještě, že je mimo KK a spořáku na nic jiného nevyužívám.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 20. 9. 2019 22:21

Dnes jsem si byl zařídit Datart kartu (HB co-brand). Tvrdili mi, že pro ten první nákup musím mít vybráno, nebo objednáno ještě před samotnou žádostí o kartu. Nevypadali ale ve svých tvrzeních moc jistě a z materiálů to taky moc nevyplývá. Máte někdo s tímhle praktickou zkušenost?

Příp. jde takový nákup (s osobním vyzvednutím) nakombinovat s 500 Kč kuponem od Monety, nebo se to vylučuje?
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 9. 2019 08:23

Mufi, to s tím vybraným nákupem je pravda, stejné to bylo už před víc jak rokem na prodejnách Euronics, když jsem žádal já. Buď už musíš mít objednávku skrz web připravenou na dané prodejně k vyzvednutí (nezaplacenou), nebo si něco bez webu koupit přímo tam. Za mě platilo minimum nákupu 2000 Kč, aby šla kreditka zřídit, nevím jak dnes.
Ono totiž už rámci žádosti tam Euronics (dnes tedy Datart) tu první platbu zadává jako platbu z té karty (přestože ještě není fyzicky vyrobena), bez toho to nejde. Právě z té první platby ze dne žádosti o kreditku pak přijde koncem měsíce jednorázový bonus 10% (pokud na to zrovna běží ta akce, já ji tehdy využil). No a i z Hello bank mi pak pár dní po návštěvě prodejny volali, zda zboží z Euronics koupené při zřízení kreditky už mám převzaté, nebudu ho vracet a je to ok, a zda tedy mohou u nich transakci schválit, úvěrový účet aktivovat a kartu vyrobit. Je to tedy propojený řetěz (ne jako u Mototechna, kde nákup povinný není).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 21. 9. 2019 19:04

Chápu. V takovém případě mám pouze obavu, že si něco objednám a oni mi pak řeknou, že v pořadí 3. KK od HB nedostanu :-/.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 21. 9. 2019 19:55

Prosim rychle info, úročí se vyber z bankomatu z Hello kk přes curvu hned nebo spada do bezurocneho obdobi?
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 9. 2019 05:26

Minarjo tvrdí ve vedlejším vláknu Curve, že spadá do bezúročného období, a má to svoji logiku, když ho HB nepovažuje za výběr a dává odměny. Na druhou stranu jedním dechem píše o splátce do konce měsíce, takže to vypadá, že úplně nepochopil rozdíl.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků