Povinné ručení - meziroční navýšení pojistného

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tom brava 19. 9. 2019 08:37

neplatí 100%, i toto jsem zkusil zažádat u své zprostředkovatelky/zástupkyně pojištovny UNIQA...výsledkem byla kakulace první ceny ještě o 10%výše než stávající valorizovaná/ohlášená cena pro další rok u běžícího POV
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 19. 9. 2019 10:45

Mam pojistku, kde se mi mezirocne nic nezveda, takze se mam ridit tim heslem vyse a vypovedet kazdy rok? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 19. 9. 2019 11:51

u které pojištovny, pokud to není vtip?
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 19. 9. 2019 15:11

libol píše:Markil: asi ji máš ze stejné akce jako já ;-), taky už se ji několik let snaží konkurence marně podlézt.

O žádné akci Allianz nevím... Jen to řeším vždy online nebo přes retenční... U mě nevím proč vždy vycházela nejlíp a ano, dlouhá léta jsem fungoval, jak píše ROIda, tj. vycházelo nejlíp to každý rok vypovědět a uzavřít nové. Dřív jsem měl jen povinné, pak koupil nové auto a uzavřel i havarijní s GAP, takže tuším, že 3 roky jsem to pak v podstatě nemohl vypovědět, abych o GAP nepřišel. Ale cenu ty 3 roky drželi stejnou. Pak zase bylo o hodně levnější , udělat novou pojistku, takže jsem bohužel už taky spadl do počítání km, Naštěstí ale stačí udělat jednu fotku ročně a poslat mailem, takže zas tolik práce to není.
Poslední 2 roky už mi nikdy nevyšlo lépe udělat novou. Tam ty ceny o dost podražily. Takže jediné co teď zbývá, že smlouvám jednou ročně cenu... Loni jsem kvůli tomu musel dát i výpověď, aby mě vůbec brali vážně :-)
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod libol 19. 9. 2019 16:35

Ale já to mám úplně stejně - dlouhá léta jsem každoročně vypovídal - jednou volali z Allianz jestli nechci přejít - cena byla dobrá, tak jsem přešel a už cca 4 rok jsem pro ROIda78 vyjímka ;-)
Nikdo mi tu cenu nepodstřelí - a když mi zase volají z Allianz, nechám si udělat nabídku i tam - a stejně tu mou cenu nepodstřelí - a potom se diví, že jsem u nich..
Takže já už asi čtyři roky - nechám si udělat nabídky ... pokorně zaplatím složenku co mi poslali z Allianz
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 19. 9. 2019 16:55

tom brava: Kooperativa, ale "specialni" smlouva :wink: tedy nereprodukovatelne.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 19. 9. 2019 16:58

Už tak jsou ručení drahý, proč mám platit za nějaký hovada z velkoměsta co dělají velý škody. Platím 1200, prakticky každý rok výpověd, letos ne, byla by úspora kolem 100, to už je pomalu poštovný doporučeně. :D
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod octaviampi 20. 9. 2019 07:22

Těma dvanácti stovkama opravdu platíš "hovadům z velkoměsta" jejich velké škody. Už máš vyřešené rodinné problémy?

Uniqa meziroční zvýšení o 1Kč celkem za POV+HAV. Na druhém autě pojistitele 3 malé škody na vlastním vozidle.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 20. 9. 2019 11:17

S474N píše:tom brava: Kooperativa, ale "specialni" smlouva :wink: tedy nereprodukovatelne.

taky balíček s HAV? a propos ty zde udávané mírnější až nulové nárůsty u kombi smluv HAV+POV si vysvětluju lepší předvidatelností (hranicí) škody na vlastním pojištěném autě+v čase klesající totálka, v porovnání s nevyzpytatelným POV, kde nikdy nevíš co trefíš - jestli dřevěnou lesní oplocenku za stofku nebo pozlacenou kulturní památku za x mega, a to se kalkuluje blbě.
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 20. 9. 2019 14:23

Havarijní by správně mělo každý rok klesat s cenou auta, takže když neklesne, už to je vlastně zdražení... Porovnávat to se samotným povinným se nedá...
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tom brava 20. 9. 2019 22:37

jj tak nějak jsem to myslel, v balíčku cena stagnuje=POV (skrytě) zdražuje.
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 25. 9. 2019 12:03

tom brava: nikoliv, "pouze" POV.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 16. 10. 2019 09:57

Kdyby někdo uvažoval o První Klubové: https://www.prvniklubova.cz/cs/jak-to-funguje.aspx
Můžu poslat pozvánku..
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filas81 16. 10. 2019 10:34

tak mně zdražila allianz o 20 procent a to jsem najel ještě méně km, než jsem původně udával, tak jsem tam trochu intervenoval, tak mi 10 procent sundali. Ptal jsem se i jinde a všichni se vymlouvali, že od nového roku je to všude dražší, že bude ještě hůř atd...
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 16. 10. 2019 11:37

Koop POV+HAV navyšení asi o litr, takže klasicky vypovědět a uzavřít novou, POV zdražuje citelně už třetím rokem. První klubová nepodstřelí Koop ani náhodou, když jsem poslal srovnání tak už se ani neozvali.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků