Stavební spoření - AKCE (před koncem roku)

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 1. 10. 2019 19:22

Novinkou je, že aktuální akce SS stojí za starou bačkoru.
Nejlepší akce byla ta s přelomu srpna a září, kdy dávala smlouvu bez poplatku + k tomu 1000Kč bez jakýkoliv podmínek mimo trvaání smlouvy samozřejmě.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod termistor 13. 10. 2019 18:51

kdo má nejlepší akci na stavebko pro dítě ?
Zatím jsem našel raifaisen 1,5% - do konce října smlouva online zdarma (musím založit na 200 000, ale kdybych tam nastřádal míň, tak stejně smlouva do 6 let doběhne, a nic se nestane ?).
Díky za info
termistor
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mlrs 13. 10. 2019 19:11

My poridili to RSTS s 1,5% - ta cilovka je maximum - klidne se da sporit 500kc rocne, ale vyhodne to nebude - idealni tech 20000kč/rok.
Plus dobry si zazadat o zdarma internet bankovnictvi - clovek to tam hezky vidim online a navic nemusi platit za rocni vypis.
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swisst 14. 10. 2019 08:56

termistor píše:kdo má nejlepší akci na stavebko pro dítě ?
Zatím jsem našel raifaisen 1,5% - do konce října smlouva online zdarma (musím založit na 200 000, ale kdybych tam nastřádal míň, tak stejně smlouva do 6 let doběhne, a nic se nestane ?).
Díky za info

Ano, JUNIOR od RSTS momentálně vychází nejlépe a je to férová nabídka bez složitých "háčků". A je jedno jestli je smlouva uzavřena online nebo na pobočce - říjnová sleva je pro oba způsoby.
viz srovnání stavebního spoření na stavebky.cz.
Cílovou částku nejste povinen naspořit nikde (ani u jiné stavební spořitelny), důležitá ja pro vás pouze výška pravidelné měsíční úložky - ta je uvedena ve smlouvě a měla by se dodržet.
swisst
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod srato 14. 10. 2019 20:04

Mám-li ve smlouvě uvedenou měsíční úložku 600kč a chci posílat více (2000kč) co můžu očekávat? Jsou možné nějaké problémy ze strany RSTS? Bohužel nemohu být přítomen a tak smlouvu pro dítě uzavírá manželka a oficiální zprostředkovatel RSTS tvrdí, že systém neumožňuje do smlouvy vložit jiný ůdaj ...
PS: smlouvu jsem fyzicky neviděl, informace pouze z telefonického kontaktu s manželkou
srato
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlrs 14. 10. 2019 20:15

ja to tam mam taky (i u smlouvy na dite i pro manzelku) - ptal jsem se na to a pry to fakt nejde dat pryc - na dotaz, ze chci posilat vic a i jednorazove (20tis/rok) pani rekla, ze to je naprosto v poradku...
takze ja se toho nebojim :-D
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swisst 14. 10. 2019 20:59

**** píše:Mám-li ve smlouvě uvedenou měsíční úložku 600kč a chci posílat více (2000kč) co můžu očekávat? Jsou možné nějaké problémy ze strany RSTS?...


Stavební spořitelny jsou v tomto ohledu většinou hodně benevolentní. V případě RSTS je to dokonce ošetřeno v obchodních podmínkách (čl. 6. odst. 3)

Klient má právo kdykoliv uložit mimořádný i jednorázový vklad, a to bez ohledu na výši vkladu sjednanou ve smlouvě o stavebním spoření.
swisst
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikka1 16. 10. 2019 07:42

Jake byste zvolili stavebni sporeni, kdybyste netusili, jestli budete jen sporit nebo chtit uver?
Tedy potrebuji aspon trochu rozumnou cilovou castku a rozumny urok.
Mne z toho vychazi nejlepe SSCS online.
Poradi nekdo?
Moc dekuji.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 10. 2019 20:40

Čistě pragmaticky bych se vzhledem k dané definici (možnost získání poměrně výhodné sazby z vkladů při využití pouze spoření, nicméně výhodnou úrokovou sazbu při čerpání úvěru) volil MPSS z prostého důvodu - základní úroková sazba z vkladů je relativně nízká (pouze 0,5 % p.a.), nicméně znamená to, že úroková sazba z úvěru může být nejvýše 3,5 % p.a., ovšem při splnění podmínek (pravidelná úložka) lze získat úrokové zvýhodnění (dodatečné 0,7 p.b., takže celková sazba z vkladů může být až 1,2 % p.a.).

Navíc u tarifu Alfa stačí pro vznik nároku na řádný úvěr splnit pouze dvě podmínky (minimální procento naspoření 25 % a trvání smlouvy 2 roky), protože hodnotící parametr do podmínek vůbec nevstupuje. Nevýhoda je, že "nelze" využít překlenovací úvěr (smlouva se změní na poměrně nevýhodnou s vysokou úrokovou sazbou z úvěru) a problematická je stavební spořitelna jako taková (MPSS jako jediná nemá plnohodnotný náhled na stav účtu včetně transakcí, pouze základní informace o smlouvě a aktuální zůstatek přes IB KB - takže je nutno mít účet u KB)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod swisst 16. 10. 2019 23:37

MPSS má skutečně sazbu 0,5 % a tím je úvěr za 3,49 % ale bonus je pouze dalších 0,5 %, tedy celkově 1,0 % (bonus 0,7 % je jen při marketingové akci "Prodloužení 6+"). Navíc je sice snadné splnit podmínky pro přidělení úvěru ze stavebního spoření, ale pokud není tento úvěr vzápětí využit (termín je cca měsíc na vznesení nároku a další měsíc na dodání podkladů), tak se nárok ztrácí. Takže je to dobré, pokud klient chce úvěr v daném termínu (dá se to dobře naplánovat). Ale pokud chci spořit a "někdy v budoucnu" si možná vezmu úvěr, je to nešikovné.

"Dělenou" úrokovou sazbu má ještě ČMSS a Wüstenrot.

ČMSS má sazbu 0,6 % + bonus dalších 0,6 %, takže úvěr je za 3,6 %. Nevýhodou je, že je hodně vysoká splátka (2 % cílové částky!).

Wüstenrot má tarifů více, pro "spoření a možní úvěr" je asi nejlepši OF-S, kde je sazba 0,5 % plus bonus 0,7 %, ale pozor, bonus je až při spoření po dobu 7 let. Úvěr za 3,49 %.
Zajímavý je tarif OY-U, kde je úvěr za 1,99 %, ale bez možnosti překlenovacího úvěru a vklady jsou úročeny jen 0,5 % - to je pro lidi, kteří spíš cílí na ten úvěr a umí si to spočítat.

Další zde: https://www.stavebky.cz/prehled-tarifu- ... eni-uveru/
swisst
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikka1 17. 10. 2019 06:59

MPSS a jejich tarif Alfa jsem zavrhla, to je pro lidi, kteri presne vi, v jakem case s nim jak nalozitva to nesplnuji.

OY-U trva strasne dlouho, nez se uver prideli.

CMSS me vydesila pozadavkem na pravidelne platby, to mi nevyhovuje.

Mne ani tak nejde o rozdil v urocich z vkladu, ale o vyssi cilovou castku s co nejnizsim poplatkem za zalozeni a rozumny urok. Prave proto mi vychazi SSCS, 400 000 za cca 500 poplatek, nic vyssiho nemuzu najit, pokud nechci platit 1% a to nechci.
Dekuji za reakce.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Persbrandt 29. 10. 2019 16:52

ta všude inzerovaná RSTS do konce října je bez poplatku za uzavření smlouvy (případně při splnění nějaké podmínky jako online založení apod.)? Nebo je tam tak vysoký zaručený úrok na naspořenou částku, že to ve výsledku přebije ten poplatek?
Jsem ale dospělák. Jde mi pouze o výhodné spoření s jistým výnosem.

A jak to vlastně bývá s úrokem u SS ve fázi spoření, aby to člověk nějak mohl srovnat za celou dobu spoření? Když se ty smlouvy uzavírají na 6 let, tak stav. spořitelny ten úrok na spoření garantují po celou dobu? díky
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mlrs 29. 10. 2019 19:56

Je bez poplatku za uzavreni na cilovou castku 200000kc - cokoliv pod by znamenalo platit 1% poplatek a cokoliv nad znamena, ze zaplatis 1% s cilove castky nad 200000kc (treba pri cislovce 300000kc bys platil 1000kc atd.).
Sleva plati jak pri sjednani online i pri navsteve pobocky - ja to udelal tak, ze jsem pani naposilal veci dopredu mailem a pak jsme to tam jen podepsali behem 2 minut.
Urok je 1,2% (pro dospelaky, decka maji 1,5%) bez podminek + 2000kc statni podpora rocne pri vlozeni 20000kc -> da se to prepocitat na % z vlozene castky a pak to vychazi kolem 4% (s tou rozpustenou statni podporou).
Urok je dany na 6 let sporeni -> pokud bys sporil dal, tak ti to na 99% snizi.
Tzn. zadny hacek v tom neni...
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Markil 30. 10. 2019 15:53

Tak akce Raifky je prodloužená do 20.12. takže já stále čekám, jestli se ještě neobjeví něco lepšího s nějakým bonusem navíc.

Tady text zkopírovaný z webu RSTS:

Akce probíhá od 2. 9. 2019 do 20. 12. 2019.
Akce je určena pro klienty Raiffeisen stavební spořitelny a.s, kteří v termínu konání akce uzavřou smlouvu o stavebním spoření s cílovou částkou 200 000 Kč.
Smlouva musí být uzavřena v době konání akce a doručena do sídla RSTS v Praze 3 nejpozději do 4. 11. 2019 (včetně). /TOHLE EVIDENTNĚ ZAPOMNĚLI OPRAVIT - TÝKALO SE PŮVODNÍHO DATA AKCE S KONCEM 30.10/
Každý klient, který splní podmínky této akce, získá od banky 100 % slevu z úhrady za uzavření smlouvy o stavebním spoření. Uzavření smlouvy je tak zcela zdarma.
Snížení cílové částky je povoleno pouze v případě, kdy je spojeno se Žádostí o úvěr.
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Persbrandt 30. 10. 2019 19:26

Tak už si opravili na strankach i to datum doručení smlouvy. Pisou:
"Smlouva musí být uzavřena v době konání akce a doručena do sídla RSTS v Praze 3 nejpozději do 20. 12. 2019 (včetně)."
Persbrandt
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků