mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod čulibrk 2. 10. 2019 12:07

Mně nastavení cíle prošlo.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 3. 10. 2019 06:06

e.osobne píše:Ja kdyz asi pred pul rokem nastavil cil, tak mi pak nepripluli kaprici z mKreditky, tak jsem ho zrusil a kaprici pripluli.


a reklamoval jsi to? Podle jejich podmínek by jakýkoli "cíl" neměl mít vliv na kapříky.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 4. 10. 2019 10:44

noi2 píše:Nabití Revolutu přes Curve bonusy nedává, to jsem kdysi zkoušel.
takže upravený post od vpe:
mKreditka (např. mKreditka plus s bonusem 0,5%, max. 200 Kč bonusem, mimo České pošty, hazardu a dobíjení)
- bonus je spočten: dle data nákupu v kalendářním měsíci a počítají se do něj transakce u obchodníků včetně Curve, dobíjení Twista, u Curve navíc i výběry ATM. Dobíjení Revolutu (ani přes Curve) a přímé výběry z ATM se nezapočítávají.
- obratová podmínka odpuštění poplatku je spočtena: dle data zaúčtování do kalendářního měsíce a počítají se do ní všechny obraty na kartě včetně ATM a dobití Revolutu.
- zúčtovací období má vliv jen na datum splatnosti = na bezúročné období
...Teda tohle by se hodilo mít na jednom místě fóra pro všechny karty, co dávají bonusy. Ubyly by opakované dotazy.


Výběr z bankomatu plní obratovou podmínku? To nedává smysl (banku výběr stojí peníze, i když zase asi nese úrok - výběr je zpoplatněn 49,- plus úrok? ). Nadto banka všude píše o útratě a platbě:
https://www.mbank.cz/osobni/karty/kredi ... itka-plus/ při útratě
https://www.mbank.cz/osobni/karty/kredi ... astercard/ při platbě kartou
kde jsou VOP k kreditce?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noi2 4. 10. 2019 10:53

Psal to ve vláknu retron jako odpověď na můj dotaz.
Ale v sazebníku je: "Hlavní karta (měsíčně) v případě, že v daném měsíci bude bezhotovostní objem zaúčtovaných plateb kreditní kartou nižší než stanovený objem, jinak zdarma"
A ATM není bezhotovostní, takže nejspíš nepočítá (když nepoužiju Curve).
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 4. 10. 2019 11:01

Mě se nezdá ani ten bonus spočtený podle data nákupu a ne zaúčtování (které může nastat měsíc po nákupu nebo vůbec).
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 10. 2019 11:38

vpe píše:Mě se nezdá ani ten bonus spočtený podle data nákupu a ne zaúčtování (které může nastat měsíc po nákupu nebo vůbec).

Asi jsi to nepřesně pochopil, k zaúčtovaní samosebou musí dojít, aby odměna byla vypočtena. Ale ze zaúčtovaných plateb se pro odměnu za daný měsíc vezmou jen ty transakce daný měsíc provedené. Budu citovat z pravidel připisování odměn z příslušného PDF "Informace k doplňkovým službám...", které je dostupné ze stránek příslušné kreditky. Cituji část odstavce 2.1. pro mKreditku eShop, pro Plus platí obdobně následující odstavec (tučné zvýraznění jsem doplnil, aby to bylo jasné):

Z každé zaúčtované bezhotovostní platby provedené prostřednictvím internetu kreditní kartou mKreditka e-Shop v daném kalendářním měsíci, připíše Banka v následujícím kalendářním měsíci odměnu ve výši 1 %....


Tedy je to jasné: berou se samosebou jen zaúčtované platby, z nich pro odměnu třeba za září (vyplacenou typicky v druhé půlce října) pak jen ty v září opravdu provedené. Zaúčtování zářijové platby tedy může být déle, třeba do poloviny října, ale to nic nemění na tom, že pro výpočet odměny patří do září. I proto v mBank nechávají jejich systémy odměny počítat a vyplácet typicky až v druhé půlce měsíce (kdy už by všechny platby z předchozího měsíce měly být dávno zaúčtované, a to i ty pomalejší či zahraniční).

Je to rozdíl přístupu mBank oproti jiným kreditkám jiných bank (třeba RB Mall, Hello bank). U nich na datumu provedení platby vůbec nezáleží, odměny se počítají ihned na zlomu zúčtovacího období z transakcí, co se stihly zaúčtovat (ty co ne, jsou až v dalším období). mBank tedy se svým stylem musí čekat běžnou dobu na doúčtování transakcí kalendářního měsíce, jiné banky ne.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 4. 10. 2019 12:42

To jsem cetl, jenze lhuta pro zauctovani transakce je 30 dni!

Podle tveho vykladu a ja nevim, zda podlozeneho testem anebo jen dedukci z toho lejstra, by cast provedenych ale nezauctovanych do toho 16. dne druheho mesice, vypadla a do bonusu by uz nikdy nespadla :/

Argument, ze vsichni zauctuji drive, neni relevantni, lhuta je 30 dni dle pravidel.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 10. 2019 14:54

Mně se tedy nikdy za život nestalo, že by mezi realizací a zaúčtováním platby byl víc jak 10 dní (spíš maximum ani ne týden), a to i třeba u transakcí při pobytu v USA. Takže teoretizování o tom, že třeba 0,01% plateb může být zaúčtováno za déle jak řekněme 10 dní, je zbytečné. Ano, taková platba by se do mBank odměny těžko mohla dostat, pokud by řekněme šlo o platbu z konce září a ještě třeba 20.9. při výpočtu odměn za září by nebyla zaúčtovaná, to je nevýhoda mechanismu mBank, proto jiné banky řeší jen datum zaúčtování, ne realizace. Ale banky s takovými časovými extrémy nepočítají i v jiných místech, třeba výpovědní doba běžného účtu s kartou také u řady bank je méně jak měsíc.

Jinak sám jsem ten mBank mechanismus neověřoval, ale poměrně nedávno (tak měsíc?) zde někdo na podobný dotaz k zaúčtování odměn právě najisto tvrdil, že je to takto dle data realizace, dotyčný to evidentně ověřené měl.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lenka_2 4. 10. 2019 15:35

Tak z té citace především vyplývá, že pokud by k platbě došlo v měsíci M (daný měsíc), k zaúčtování v měsíci M+1 (následující měsíc), tak banka vůbec není povinna odměnu přiznat, protože to už by byl měsíc M+2, což není následující měsíc.
Nevím, jak jsi přišel na to, že termín výplaty odměn s tím nějak souvisí. Kapříci připlouvají v různých, značně variabilních termínech. Podle mě si výplatou bonusů regulují množství peněz - když mají nadbytek, tak vyplatí bonusy. Podobně nevyzpytatelně vyplácí třeba Equa bonusovou složku úroku na Equa HIT.
Dříve na fóru někdo zmínil, že Datart při nákupu v e-shopu zaúčtovává platbu až po 14 dnech. To by mohlo souviset se 14-denní lhůtou na vrácení zboží.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pan Jan 10. 10. 2019 06:23

Počet poboček se má zdvojnásobit. Na okamžité platby se bohužel redaktor nezeptal. https://www.idnes.cz/ekonomika/podniky/ ... oakcie_maz
Pan Jan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 10. 10. 2019 07:47

Karta Svět je dobrá - jen je otázka, jak dlouho jim to vydrží. Zbytek nestojí z mého hlediska vůbec za řeč.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 10. 2019 14:34

xls: tak treba u pujcky driv jeste za neco stali (bez papiru, rpsn rozumne), ale i to banka dokazala zmrsit bohuzel :(
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Finmxpert 17. 10. 2019 14:48

ripper6 píše:xls: tak treba u pujcky driv jeste za neco stali (bez papiru, rpsn rozumne), ale i to banka dokazala zmrsit bohuzel :(


https://www.finparada.cz/Ucty-Pojisteni ... k.aspx?w=3
Finmxpert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod srato 17. 10. 2019 14:56

ripper6 má pravdu, minule byli první a teď taky. Vidíte tam nějaké zlepšení?
srato
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jisy 17. 10. 2019 18:20

Žebříčky od Finparády jsou především snůška reklamštiny, i když k objektivnějším výsledkům se dá doklikat.
Příklad pro spořící účty:
- takové žebříčky Finparáda ukáže na první volbu:
https://www.finparada.cz/Ucty-Pojisteni ... k.aspx?w=2

Dopředu především tlačí Raiffku a ING banku - asi kdo si připlatí ...

- ale když si rozkliknu, že chci vidět všechny banky:
https://www.finparada.cz/Sporeni-Kalkul ... -Uctu.aspx

Už to vypadá trochu jinak ...
jisy
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků