Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod retron 18. 10. 2019 09:37

o BÚ se nikde nepíše, cituji přímo z aplikace: "Richee jako jeden z prvních na českém trhu umí okamžité platby!

Díky tomu můžeš zdarma a rychlostí blesku převádět peníze do jiných bank – ať už je všední den nebo víkend.

Okamžitou platbu zatím pošleš do Air Bank, České spořitelny, Komerční banky nebo Raiffeisenbank.”
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 10. 2019 09:48

retron píše:Dnes platba z Richee, spořák Creditas a opět standardní platba nikoliv okamžitá.


Jááj, tak proto Richee apka hází chybu (změť klikyháků) při autorizaci okamžité platby z SÚ+ a pak zřejmě provede platbu jako standardní. Nj, ale chyba je, že jinou než okamžitou platbu apka neumožňuje zadat.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Ninaa 20. 10. 2019 17:44

Dnes jsem objevila duplicitní blokaci na Richee účtu. Tuzemský e-shop (LIDL) provedl blokaci částky u internetové objednávky.
Objednávku mi poslal ve dvou zásilkách v rozpětí tří dnů a z blokované částky si strhává vždy pouze konkrétní částku z odeslané zásilky. Čili zablokovanou částku si čerpal postupně, ve dvou částkách. První část byla zaúčtována a částka blokace byla o ni snížena. Druhá část byla také zaúčtována, ale blokace na ni již zůstala viset (snižuje mi tak disponibilní zůstatek). Napsala jsem jim to přes zprávu v IB, tak předpokládám to zítra odstraní.
Píšu to sem jako zkušenost, chvíli mi trvalo, než jsem se dopátrala, co a kde se stalo. Téměř celý tento týden jsem používala na nákupy platební kartu jiné banky, tak mě to uhodilo do očí.
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 21. 10. 2019 19:42

retron píše:Dnes platba z Richee, spořák Creditas a opět standardní platba nikoliv okamžitá.


Posilam jenom z Creditas sporiciho uctu(pres Richee) a vzdy okamzita platba(do AB a CS)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod retron 21. 10. 2019 19:48

Přes Richee účet nebo Richee aplikaci?
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 22. 10. 2019 15:24

richee aplikaci... richee ucet ma vubec IB?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod vpe 22. 10. 2019 16:05

Richee ucet je videt pod creditas IB, samostatnou aplikaci nema.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 22. 10. 2019 16:15

O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 24. 10. 2019 09:32

Tak “okamžitá” platba ze Spořícího + přes Richee apku trvala přesně 16 hodin
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 24. 10. 2019 15:02

Do které banky?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 24. 10. 2019 15:27

@retron, to mi nepřijde nijak divné. Pokud je mi známo z doby počátků okamžitých plateb (letošní jaro, kdy se o tom hodně psalo, když to zavedla ČS+Air), tak okamžité platby snad u všech bank fungují a fungovat mají jen mezi běžnými účty fyzických osob, minimálně na odchozí stráně, ne-li i příchozí, to už nevím. Takže používat je z(na) třeba spořicí účet, sběrný účet kreditky či do nějaké firmy není snad stále možné. Stejně tak se okamžité platby nedají použít u trvalých příkazů či inkas. Nebo se v tomto snad něco změnilo, pravidla se uvolnily a já to nezaznamenal?
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 24. 10. 2019 15:48

do RB, předtím do ČS to samé, opačným směrem bez problémů
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 25. 10. 2019 18:46

3FD8B61E-F0C4-4D99-90B6-6797D4448150.jpeg

služba, na kterou se lze opravdu spolehnout
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareka 28. 10. 2019 09:15

Příjemné překvapení: okamžitá platba z Raiffeisenbank proběhla ve státní svátek.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekM. 28. 10. 2019 10:07

Nemají okamžité platby probíhat okamžitě kdykoliv? :-)
MirekM.
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků