MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 16. 10. 2019 20:40

Pokud jsou systémy navržené na uzávěrku jednou denně a pak dávkové zpracování toho dne, nejde je jen tak pustit ani dvakrát za jeden den, a už vůbec ne každou sekundu. Tohle předělat by byl naprosto extrémní zásah. (Asi jde mít nějaký oddělený systém pro okamžité platby, který se s hlavním synchronizuje jen jednou denně, ale aspoň zůstatky musí spolupracovat s autorizací karetních transakcí, které taky mají okamžitý dopad.)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 17. 10. 2019 10:07

Tak ale lepší se to. Ještě před rokem když jsem dal pokyn na splátku KK tak to trvalo do druhého dne, tak před 1/2 rokem to bylo v rámci dne a aktuálně jsem dal zaplatit splátku a na KK se to projevilo asi do 5 minut.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 18. 10. 2019 10:06

tak 4 roky když jsem vložil na pobočce tak to bylo za 15 min připsáno na KK, pořád rychlejší než rb s hodinou, či 2 hodiny vklad na účet přes bankomat
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 19. 10. 2019 22:29

mBanka to paruje ihned, RB v pracovnich dnech od 8 do 18 cca treba jednou za 90 minut

Moneta bude mit take nejake omezeni, od 8 do 20 hodin atp.

-- 19. 10. 2019 23:36 --

losalamos píše:Nevěřím, že je to až takové složité. Je to jen o chtění. Systémy nespí, pracují pořád. Není důvod zadržovat platby. Resp. jeden jediný - na okamžitém připsání se míň vydělá.


S virou jdi do kostela, pokud jsi nekdy pracoval s informacnimi systemy, navrhy databazi a transakcnich systemu, tak bys musel vedet, ze to neni tak snadne, natoz u velke korporace...

Vzdyt s tim mely obrovske problem i male banky na zelene louce typu mbank, axa banka, equa banka, wustenrot...

“na okamžitém připsání se míň vydělá”

Tak to je dalsi nonsens! Od roku 2009 podle zakona o platebnim styku musi banka v pracovnich dnech pripsat penize na BU:
Z jine banky IHNED
Ze stejne banky DO KONCE PRACOVNIHO DNE
(vsimnete si nelogicky delsi lhuty pro vnitrobankovni styk)

JENZE! Splatka karty je neco jineho nez pripis na BU. Ale i takbanka nema jiny nez technicky duvod, navyseni kreditniho uctu (splaceni) zdrzovat.

Jen takovy duvod, ze jakekoliv zmeny a zasahy do systemu stoji miliony na casu / platech. Musi kricet mnoho lidi, aby banka neco co nemusi, opravdu zmenila :-(
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .357 21. 10. 2019 08:13

Tak jsem včera zaplatil v Polsku kartou a koukám na kurz 6,3465... Asi příště raději zůstanu u té hotovosti, no...
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 21. 10. 2019 12:37

Koukám, že prémii Kč 1000 za založení TOMa lez vyřídit i na pobočce a to i tehdy, pokud mám spoříto. Do toho tedy asi skočím, litr se hodí.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 21. 10. 2019 13:40

I pro ty co už Toma v minulosti měli?
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 21. 10. 2019 19:04

Netuším
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 21. 10. 2019 19:34

PULPANM píše:Koukám, že prémii Kč 1000 za založení TOMa lez vyřídit i na pobočce a to i tehdy, pokud mám spoříto. Do toho tedy asi skočím, litr se hodí.


ne jenom online?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod PULPANM 21. 10. 2019 19:44

Ne byl jsem na pobočce a mají akci do konce listopadu na odměnu 1000 Kč ( 5x zaplatit debetní kartou k účtu během měsíce) a pak přistane ta odměna.
Od června nebo od kdy cca mám spoříto
Taky mi nabízela při splnění nějakých podmínek zlaté konto nebo možná zlatou kartu, to jsem nějak nevnímal, ale na webu jsem žádné gold konto nenašel
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pilatus 21. 10. 2019 23:10

dle podmínek co mají na stránkách, tak na pobočce MMB to půjde jen do 25.10., pak už jenom online nebo na obchodním místě České pojišťovny
Pilatus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PULPANM 22. 10. 2019 06:32

Jo možná jsem se přeslechl, v každém případě TOM jsem včera založil až přijde karta, tak 5x platba alitr na víkend doma
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod chrudimi 22. 10. 2019 07:04

Já už mám litr i připsaný, zakládal jsem hned začátkem září, provedl platby a litr připsali v půlce října, ale zřejmě to má i jeden vedlejší efekt, protože mi byl za září naúčtován poplatek za vedení IB na Spoříto, předchozí 2 měsíce to bylo v pořádku, po reklamaci, kterou vyřizovali cca 14 dní, ale poplatek vrácen.
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PULPANM 22. 10. 2019 07:14

Tak s tím poplatkem je to zajímavá finta.
Ky se objevil bú v ib/mobilu? Myslel jsem, že je to online ale pořád nic nevidím je kartu
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod chrudimi 22. 10. 2019 07:27

Spoříto jsem založil v červenci, Toma v září a za tento měsíc mi byl i naúčtován poplatek, tedy na začátku října. Ten problém s nesprávně účtovaným poplatkem tu popisovalo více lidí, vždy byl po reklamaci vrácen. Zřejmě nějaká chyba, ale kdo se neozve, platí.
chrudimi
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků